[NL2-NL16] AKs NL10

• Karciciel
      Karciciel
      Brąz
      na forum od: 02.12.2008 Posty: 61
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($6.42)
      BB ($13.19)
      UTG ($12.17)
      UTG+1 ($8.48)
      Hero ($10.19)
      BTN ($10)

Dealt to Hero K:spade: A:spade:

fold, fold, Hero raises to $0.40, fold, fold, BB raises to $1.30, Hero calls $0.90

FLOP ($2.65) 3:spade: 6:heart: 2:spade:

BB bets $1.70, Hero raises to $8.89 (AI), BB folds

Hero shows K:spade: A:spade:

Hero wins $5.75

Przeciwnik 18/14 po 350 rękach i agresywny postflop , 3 betowaliśmy się nawzajem dość często w tej sesji. AKs było w tym spocie imo wystarczająco dobre do 4betu i wrzucenia stacka ale call ip wydał mi się lepszy, przeciwnik po 3 becie będzie mieć w rangu sporo słabych/zdominowanych rąk a 4betem wyizolowałbym się z mocniejszą częścią jego rangu.

Na flopie po jego cbecie który mogł robić właściwie z wszystkim w pocie jest już sporo pieniędzy więc zdecydowałem się na shove, jeśli dostaję call to dalej mam bardzo dobre equity. Zastanawiam się czy call nie byłby mimo wszystko lepszy, przeważnie mam tu 15 outów + pozycję.
  • 1 odpowiedź
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Flop jasne że shove, ponieważ vs JJ jesteś ahead a też nie masz nic przeciwko jeśli spasuję tę rękę.

Na preflopie grałbym call tylko wtedy gdybym wiedział jak grać postflop vs ten typ. Nie chcę callować i pasować każdego nietrafionego flopa, ponieważ wtedy po prostu będziesz mu oddawał pieniądzę. Więc jeśli grasz fit or fold, to preferuję 4bet i zwinąć $ z puli.