[NL2-NL16] AJo NL10

• Karciciel
      Karciciel
      Brąz
      na forum od: 02.12.2008 Posty: 61
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($10.20)
      BB ($9.55)
      UTG ($10.62)
      Hero ($10)
      CO ($7.80)
      BTN ($12.69)

Dealt to Hero J:heart: A:spade:

fold, Hero raises to $0.40, fold, fold, SB calls $0.35, fold

FLOP ($0.90) 4:club: A:diamond: J:diamond:

SB bets $0.10, Hero raises to $0.80, SB calls $0.70

TURN ($2.50) 4:club: A:diamond: J:diamond: Q:diamond:

SB checks, Hero bets $1.80, SB raises to $3.60, Hero calls $1.80

RIVER ($9.70) 4:club: A:diamond: J:diamond: Q:diamond: 3:heart:

SB bets $5.35, Hero calls $5.20 (AI)

Przeciwnik 41/6 po 120 rozdaniach, raczej pasywny postflop

Flop standard, na turnie call czy shove? Bo fold do mraisu chyba nie wchodzi w grę? Na river powinien być raczej fold, gość jest pasywny i nie gra tak bez nutsa ( chociaż często widziałem wypowiedzi trenerów że fisze inaczej rozumieją to pojęcie i mogą tak zagrać np. w tej konkretnej sytuacji z AK, any two pair itd)
  • 5 odpowiedzi
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRF: stand jestem happy ze dostaje call od fisha

F: WP!

T: sick! hit gutshot, FD, AQ w czym mam value jeszcze Ax, KdJx, QJ, moim zdaniem twoje value jest tutaj niewielkie, ale nawet jesli to gram bet/f bo nawet fish nie jest tak głupi żeby na takim bordzie grac c/r z QJ. Dlatego ja gram chb pod fulla i dla pot control.

R: na jego push folduje na bet do 2/3 zagrałbym call spodziewając sie ze może tak raz na 3razy zagrać A4, QJ.
    • Karciciel
      Karciciel
      Brąz
      na forum od: 02.12.2008 Posty: 61
      Checkback na turnie jest imo słaby, przeciwnik to pasywny fisz, dostaję value od każdej pary + FD, gutshota + FD, AK, bet turn i checkback river wydaje mi się najlepszą linią no ale pojawia się problem po raise na turnie. Pot jest już dość spory i sprawdzeniu mraisa jestem już właściwie commited na river i właśnie tak fisz często będzie rozgrywać flusha. Dlatego po mraisie zamiast callować powinienem grać fold albo shove, zobaczymy co sądzi o tym trener :f_cool:
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      pasywny postflop = fold turn
    • Janosikgdy
      Janosikgdy
      Brąz
      na forum od: 06.05.2007 Posty: 4 480
      Turn bet lepszy niż check, bo od pasywnego gracza nie można indukować blefów, i jak na check back postawi bet na river to foldujemy.

A betujemy Turn, bo koleś może callnać nas z gorszymi Asami, z Q, z redrawem do koloru, z jakimś redrawem do strita, i easy fold na raise.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Dokładnie, bet turn dla value od np. QJ czy A8 nawet bez FD, rywal jest słaby i będzie sprawdzał zbyt szeroko.

Gdy dostajemy raise to liczymy tylko i wyłącznie na overplayowane QJ (a rywal jest pasywny), wtedy grałbym shove turn ale jako std pasuje ponieważ zbyt często zobaczysz kolor nawet nie jestem pewien czy "pasywny" gracz raisuje strita na turnie.