[NL2-NL16] nl5 TT na CO

• 7bekon7
      7bekon7
      Brąz
      na forum od: 26.08.2009 Posty: 963
      $0.02/$0.05 No Limit Holdem
      FullTiltPoker
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG alsak64 ($10.52)
      CO Hero ($6.61)
      BTN SRallyeSport ($5.17)
      SB imGAYokay ($7.43)
      BB king136 ($4.31)

Pre-Flop: ($0.07, 5 players) Hero is CO 10 :club: 10 :diamond:
      1 fold, Hero raises to $0.20, SRallyeSport raises to $0.60, 2 folds, Hero raises to $1.50, SRallyeSport calls $0.90

Flop: K :diamond: K :spade: K :heart: ($3.07, 2 players)
      Hero bets $2, SRallyeSport calls $2

Turn: 5 :spade: ($7.07, 2 players)
      Hero goes all-in $3.11

Czy bety byly w porzadku, jesli chodzi o rozmiar?

Przed flopem zagralem 4-bet z intencja spasowania w obliczu jeszcze jednego podbicia.

Mam dodatkowe pytanie.

Nie uzywam zadnych wspomagaczy, stad nie wiem jakie mam statystyki, ale na stronie weaktight po wrzuceniu sesji obliczaja 3 rzeczy:

VPIP / PFR / AF

Przykladowe sesje wygladaja tak:

- 15.7 / 13.9 / 8.0 115h
      - 15.7 / 12.8 / 1.8 102h
      - 10.7 / 9.8 / 2.7 112h

Moje pytanie: Czy wyglada to dobrze czy raczej slabo i jak mniej wiecej powinny wygladac idealne statystyki?

(pytanie tyczy sie stawek micro czyli w okolicach nl10)

Pozdrawiam bardzo serdecznie,
      7bekon7
  • 5 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Nie wiem na ile wiarygodne są statystyki z tej strony. Raczej standardowy TAG to jest VPIP 17-21 czyli trochę luźniej, ale to zależy od stolików na których siedzisz. PFR powinien być o 2-4 niższy od VPIP.

W tym rozdaniu naprawdę nie wiem czemu chcesz 4betować na preflopie i dlaczego chcesz spasować na AI?
    • 7bekon7
      7bekon7
      Brąz
      Nie zrozumialem.

Nie 4-betowac czyli od razu zagrac AI czy spasowac??

Przeciez to jest zaledwie TT, z jakim gorszym ukladem on moze chciec grac AI ?

Kilka razy zdarzylo mi sie stackowac przed flopem na tych stawkach i w wiekszosci przypadkow widzialem AA albo KK.

Z AA i KK zawsze gram all in, ale jak mam QQ albo AK a przeciwnik gra all in to chyba nalezaloby zastanowic sie nad spasowaniem czyz nie?
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Pre-Flop: ($0.07, 5 players) Hero is CO 10 :club: 10 :diamond:
      1 fold, Hero raises to $0.20, SRallyeSport raises to $0.60, 2 folds, Hero raises to $1.50

Chodzi mi o ten moment, bo nie wiem dlaczego 4betujesz. Jakiś konkretny cel chcesz osiągnąć?
    • 7bekon7
      7bekon7
      Brąz
      OK

To co powinienem w tej sytuacji zrobic i czy warto z rekami takimi jak TT czy JJ wchodzic AI preflop ?

Wczesniej juz napisalem: zrobilem 4bet z intencja spasowania na jego reraise.
      Jesli zrzuci ok, jesli przebije to wiem, ze ma lepszy uklad.

Ale jesli mozesz to poradz co zrobic w takiej sytuacji ( pytanie wyzej )

Chodzi mi teraz o to z jakimi rekami na tych stawkach bylbys w stanie sie stackowac preflop przeciwko unkowi.

Dodam tylko, ze jestem troche poirytowany faktem, ze stackowalem sie juz z QQ i JJ, a takze AK tak jak w swoim filmie radzil jeden z trenerow i w ten sposob przegralem 5BI w ciagu zaledwie 20min.

Dlatego zastanawiam sie czy AK albo JJ sa wystarczajace.

Ty z kolei napisales: "dlaczego chcesz spasowac na AI?" z TT.

Sorki za takie przedluzanie watku, ale sytuacja jest dla mnie mega niejasna.

Pozdrawiam serdecznie
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Głównie chodzi o to dlaczego 4betujesz, bo to jest dla mnie niezrozumiałe.

4bet/fold jest jakimś nieporozumieniem, ponieważ bardzo rzadko zobaczysz że ktoś calluje Twojego 4beta a zazwyczaj ich reakcją będzie 5bet AI (na którego pasujesz), albo spasowanie (czyli równie dobrze mogłeś mieć T2o). Ponadto jak już ktoś sprawdzi Twojego 4beta, to zazwyczaj będziesz miał problem na flopie z powodu że często na flopie spadnie overacarda/rywal nie będzie miał gorszych rąk.

Dlatego ja nie gram 4beta, o ile nie chcę grać 4bet/call a na to trzeba naprawdę ostrej dynamiki.

Na preflopie jeśli chcę kontynuować (a nie zawsze chcę) gram call i wtedy staram się rozegrać to postflop, co nie jest łatwe.

Odnośnie stackowania się z JJ, to raczej byłbym ostrożny. Profit na mikro pochodzi głównie z gry postflop i np. set mining pięknie się sprawdza, a jak nawet nie trafisz to przecież nie każę Tobie grać fit or fold!

Raczej unikałbym 3betowania IP jakiś rąk typu AQ/TT czasami nawet AK można sprawdzić. Inna bajka kiedy jesteś bez pozycji, wtedy gra będzie bardzo nieprzyjemna vs rywal z inicjatywą dlatego np. z AQ lepiej zagrać 3beta i zgarnąć $ niż ładować się w grę postflop bez inicjatywy i pozycji.

Wracając do rozdania, tak jak zagrałeś (4bet), to też raczej się stackuje licząc na to że czasami pokaże 99-88 a że QQ+ by 4betował.