[NL2-NL16] 76s NL2

• Thal88
      Thal88
      Brąz
      na forum od: 01.09.2009 Posty: 55
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $2.11
      SB:
      $1.86
      BB:
      $2.02
      UTG1:
      $2.59
      UTG2:
      $3.03
      MP1:
      $0.68
      MP2 (Hero):
      $2.00
      MP3:
      $2.43
      CO:
      $2.73

Preflop: Hero is MP2 with 7, 6.
      3 folds, Hero calls $0.02, MP3 calls $0.02, CO folds, BU calls $0.02, SB calls $0.01, BB checks.

Flop: ($0.1) 4, T, 5 (5 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks, MP3 checks, BU checks.

Turn: ($0.1) T (5 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.08, MP3 folds, BU folds, SB calls $0.08, BB folds.

River: ($0.26) 5 (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Final Pot: $0.26.
      Results follow:

SB shows two pairs, tens and sevens(7 7).
      Hero shows two pairs, tens and fives(7 6).

SB wins with two pairs, tens and sevens(7 7).

Na flopie dużo graczy więc ze środekowej pozycji chciałem drawować do straitgh. Czy może podbicie ale każda TPTK lub over pair mnie tutaj sprawdzi a tripsy przebiją. Przy 6 outach + backdoor fd bałem się zwiększać pule bo jedyne co mógłbym wyrzucić z rozdania a co mogłoby zagrozić póżniej mojemu drawowi to inny fd.

Na turnie postanawiam atakować z racji ziększenia outów. Czy może lepiej check/call ?

Flop to już check/fold.

Edit: Prosze o przeniesienie do BSS. Źle kliknąłem.
  • 3 odpowiedzi
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Nie ten dział, proszę o wrzucenie do bss fr.

Przede wszystkim raise preflop, z inicjatywą z suited connectorami gra się zdecydowanie lepiej i jest bardziej opłacalna.
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Przeniesione
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pule.

Open limp z suited connectorem jest tutaj błędem i w zasadzie w tym momencie można zakończyć analizę rozdania, ponieważ do takiej sytuacji w ogóle nie powinno dojść. Niemniej jednak postflop zagrany bez większych błędów.

Pozdrawiam.