[NL2-NL16] kk nl10

• bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      na forum od: 01.05.2010 Posty: 481
      PokerStars - €0.10 NL (9 max) - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: €8.01
      Hero (MP+1): €10.00
      LP: €10.00
      CO: €5.44
      BTN: €11.74
      SB: €10.63
      BB: €16.17
      UTG: €11.82
      UTG+1: €10.00

SB posts SB €0.05, BB posts BB €0.10

Pre Flop: (€0.15) Hero has K:club: K:heart:

fold, fold, MP calls €0.10, Hero raises to €0.50, fold, CO calls €0.50, BTN calls €0.50, SB calls €0.45, fold, MP calls €0.40

Flop: (€2.60, 5 players) 2:diamond: 2:spade: T:club:
      SB checks, MP checks, Hero bets €1.50, fold, BTN calls €1.50, fold, fold

Turn: (€5.60, 2 players) J:spade:
      Hero checks, BTN bets €1.60, Hero calls €1.60

River: (€8.80, 2 players) 7:club:
      Hero checks, BTN checks

Hero shows K:club: K:heart: (Two Pair, Kings and Twos)
      BTN mucks Q:club: T:heart: (Two Pair, Tens and Twos)
      Hero wins €8.38

callujący F; 47/16/2/51h

Chyba jednak mogłem więcej Value wyciągnąc od ewentualnych pocketów czy kart Tx .. Faktycznie trafiam dobry Flop, ale w dziwny sposób obawialem się , że ktoś może trzymać w takim multiway pocie 2x :facepalm:
  • 3 odpowiedzi
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 129
      Hey!

Nie boj sie tu o 2X :) . Ale i tak masz ode mnie zagadke. Zakladajac ze on ma tutaj range: TX, 77-JJ, czasami jakies 2X, pomysl jak dostac tu max value od slabszych rak, oraz jak zminimalizowac straty do lepszych.
    • bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      na forum od: 01.05.2010 Posty: 481
      Musiałem jeszcze sięgnąć po przydatną statystykę WTSD, która jest rzędu 43, co mianuje go do rangi Calling Station, zresztą wysoki VPiP również może w pewnym stopniu o tym świadczyć.

Gramy przeciwko range: Tx , 77-JJ, 2x wg mnie ten range powinien być znacznie bardziej szeroki no ale niechajże tak będzie.

Zacznijmy od początku;

Kontynuujemy agresję na Flopie, trafiając dobry Flop dla naszych KK, tym samym ograniczamy liczbe przeciwników, sprawdza nas gracz Calling Station który mógłby to sprawdzić z szerokim zakresem, gracza tego charakteryzuje pasywność i wkładanie kasy do puli z nie koniecznie najlepszą ręką.

Nie mamy na boardzie drawów do koloru, więc gracz w takim multiwaypocie musial się zahaczyć o Flop bądź mieć jakieś pocketPair, tak jak wyżej napisałem obstawiamy go na 77-JJ , Tx, ewentualnie 2-x, czyli może już trzymać monstera, bądź mieć gorszą ręke od naszej, calluje, także tego nie wiemy.

na Turnie spada J, nie jest to dla niego żadna Scary Card, a pomaga mu w bardzo małym procencie, gdyż oprócz JT , może mieć tu AT,KT,QT,T9,T8, T7s itp. od tych rąk śmiało możemy wyciągnąć Value

Fakt, że karta na Turnie nie jest Scary dla niego, bądź w małym stopniu Scary ,od jego pocket Pair możemy wyciągnąć Value

Także uważam, że linia Bet/Fold Turn jest dobrym rozwiązaniem, Grając Raise odrazu sugeruje, że ma coś mocnego i może to byc 2x które slowplayował na Flopie, Dwie pary które trafił w małym procencie, bądz set TT,JJ.

Ale nie zagrałbym tu dużego betu, grając pod pulę w granicach 4,6 $ zostaje mi jedynie 3,4 $ w puli, czyli już inwestuje 2/3 mojego stacka

Myślę, że bet w okolicach 3-3,5 $ będzie dobrym rozwiązaniem.

Ale pomyślmy jeszcze o zagraniu bet/broke trener Rusher jest znany z tego, że lubi zabawiać się PokerStovem więc i ja to uczynie.

Po zabawie PokerStovem wychodzi mi equity rzędu 80%

Podsumowując możemy na Turnie zagrać 3-sposobami
      1)check-call - zbyt weak wg mnie, nie osiągamy dostatecznie value i oddajemy mu inicjatywę.
      2)bet-fold -osiągamy Value, i chronimy nasz stack przed mocniejszymi układami
      3)bet-broke- osiągamy max Value w 80%

na Riverze mamy raczej blank, chociaż mogłaby mu pomóc w małym procencie.. Jednak jego range jest na tyle szeroki a my mamy 80% equity

Po tych może nie potrzebnych przemyśleniach, uważam, że na Turnie gram Bet/Fold grając bet w okolicach 3,5$ , AF=2 nie jest wcale taki niski, sugeruje, że potrafi Raisować z mocniejszym układem.

Jeśli scalluje na Turnie gram ch/call ewentualnie check/fold w zaleznosci od wielkosci podbicia,bet wg mnie nie ma sensu, gdyż wątpie, żeby sprawdziły mnie ręce słabsze od mojej, chyba, że ten gracz jest wyjątkowo słaby.

A teraz proszę o nakierowanie mnie na prawidłowy tok myślenia przez trenera.

Nie wykluczam tu jakiegoś podstępnego pytania z Twojej strony..i poproszę więcej takich pytań przy ocenie rąk, naprawdę daje wiele radości i zmusza do myślenia :D
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 129
      Wiec tak, jesli to jest gracz, ktory lubi SD i do tego nie lubi foldowac na flopie/turnie, to masz easy bet turn! I to mocny, bo niech Ci sie wyplaca -> tutaj musze zauwazyc, ze JT... no coz, jesli ma JT, to dla Ciebie idealnie, bo on je zawsze tu przeceni, a Ty bijesz JT! :) Ciebie bije tu tylko TT/JJ i 2X.

River? River po tym jak betujesz turna, musisz betowac, bo check/call Ci nic nie daje... na tym stole nie ma drawow, ktore moga blefowac! I co wiecej... malo kto blefuje za stacka na river, kiedy ma na mniej niz 1/2 puli! Jego AF2 tez nam nie mowi, ze on lubi blefowac.