[NL2-NL16] Oceń rozdanie trenera: ATs NL10

• Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $12.47
      BB:
      $7.20
      UGT1:
      $6.41
      MP2:
      $4.41
      MP3:
      $9.80
      CO:
      $9.84
      BU:
      $9.80

Preflop: Hero is SB with T, A.
      5 folds, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20.

Flop: ($0.6) 6, 3, 7 (2 players)
      Hero bets $0.40, BB calls $0.40.

Turn: ($1.4) J (2 players)
      Hero checks, BB bets $1.00, Hero calls $1.00.

River: ($3.4) 3 (2 players)
      Hero ???,

14/10/4 (river 9)/159
      vpip/pfr/af/hands
  • 20 odpowiedzi
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      na forum od: 19.11.2008 Posty: 624
      Cześć!

Jak dla mnie c/r, gość raczej agresywny, szczególnie na river, bardzo możliwe, że gość nie ma nic i będzie chciał wykorzystać kompletującego flusha jako scary. Donkbet teraz tutaj wygląda strasznie czytelnie, więc jak dla mnie to zbyt często się zrzuci, z jakąś słabą made.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      A jak widzisz decyzję na turnie?
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Witam,

po pierwsze na pre flopie otwieramy za 4bb :D Na flopie gram za 0.45$, bo board jest bardzo mokry. Na turnie ze względu na jego AF river gram check/call, gdyż liczę sobie spore IO. Idąc tym tropem konsekwentnie gram check river i na jego bet pushuję.

Pozdro :D
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Ja bym betowal turna...
    • babel92
      babel92
      Brąz
      w sumie trochę mało rąk na takie kombinowanie z riverem, a na turnie mamy spore equity + spore FEq = obligobet ;)
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Hmm jak dla mnie check/call turn jest ok, bo nie chce tego bet/foldować, bo mam jeszcze outy. ;)
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Napisane przez Gifl
      Hmm jak dla mnie check/call turn jest ok, bo nie chce tego bet/foldować, bo mam jeszcze outy. ;)
      A co na river jak trafisz/nie trafisz?
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Napisane przez Gifl
      Zastanowiales sie nad riverem? Trafisz flush 1/5 czasu to po 1. Fajnie jak go trafisz, masz w planie c/r - w sumie czemu? A co zrobisz jak nie trafisz? C/f?

Zastanowiles sie nad range jaki Ci tu betuje, kiedy grasz check turn?
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Jak trafię to c/r tak jak pisałem wyżej, jak nie to raczej c/f. Moim zdaniem, żeby tu o blefie myśleć to trzeba by znać WTS, a nie ma tu podanego.
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Napisane przez rusher88
      Napisane przez Gifl
      Zastanowiales sie nad riverem? Trafisz flush 1/5 czasu to po 1. Fajnie jak go trafisz, masz w planie c/r - w sumie czemu? A co zrobisz jak nie trafisz? C/f?

Zastanowiles sie nad range jaki Ci tu betuje, kiedy grasz check turn?

Więc tak o c/r na river pisałem w drugim poście tematu. No a jak nie trafię to c/f. Ja rozumiem, że zrzucisz go z części tego co tu trzyma, ale nie wyrzucisz tutaj drawów second barrelem. Czy zrzuci tu dajmy na to 7X to trzeba by mieć WTS. A co chcesz zrobić na river, jak zagra call na second barrel ? Na Twój check on bardzo często betuje bo ma 9 AF river, więc co ?

I spokojnie chłopaki ;P bez agresji, tylko nauczyć się czegoś chciałem ;)
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Hmm, szkoda ze nie moge napisac o uwazam :D No nic, dajmy immym sie wypowiedziec. Anyway ode mnie wskazowka.

Przemyslcie jego AF wzgledem vpip/pfr i proki hands, a wtedy kombinujcie nad rozdaniem, szczegolnie turn/river.
    • micjan81
      micjan81
      Brąz
      na forum od: 13.05.2010 Posty: 1 314
      Witam!
      Ja i moja wiedza tutaj się mega chowa to waszej ale mimo to swoje napisze :D
      No więc ja na river bym delikatnie betował wiedząc, że villain raczej będzie raisował (z taką agresją zwłaszcza na river) aby podpuścić go do tego raisu i wtedy easy stack off.

P.S. Sorki ale teraz spostrzegłem, że na river board się paruje. Więc tu bym grał albo jakiś mały bet albo check.
    • MartyM
      MartyM
      Brąz
      na forum od: 08.11.2009 Posty: 111
      Hej

Pierwszy raz wypowiadam sie o cudzym rozdaniu:) Wiec prosze nie bijcie:P Mysle, ze on tutaj calluje pre pockety. Sadzac po AF(river) to skoro dochodzi juz do rivera to ma mocna reke. Moze tutaj zagrac c/c jesli postawi jakis maly zaklad albo blocking bet/f? Pewnie sie zblaznilem:D
    • Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Pre: linia viliana wygląda na mocną parę ale nie top tak od 88/99 + Ax. Mógł też uznać że chcemy po prostu zabrać mu blinda.

Flop: Zawsze będziemy tu cbetować jako agresor, i ogarnięty gracz nas tutaj sprawdzi.

Turn: Tu zależy od gościa, jeśli jest tym typem co zawsze sprawdza cbet bo uważa że wszyscy go blefują cbet'ami to gram tu second barrel, na unka gram check.

River: Nie fjanie oj nie. Na ogarniętego gram bet i fold do jego rise. Ale bet nie za wysoki, tak w 1/3 puli. Jeśli ma słabszy kolor to sprawdzi, jeśli ma fula to wepchnie staka niezależnie od tego ile zabetujemy. Ogarnięty blefować na takim boardzie nie będzie.

Moje 3 centy...;)
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      bet/fold na turnie max 2/3pot.Unikamy w ten sposób floatowania nas przez przciwnika i jeśli sprawdzi[a my nie trafimy] mamy izi check/fold na river.Jeśli jednak trafimy mamy[zazwyczaj] nutsa i gościa który nam go z dużym prawdopodobieństwem opłaci[callował w końcu F i T].

Imo grając check/call nie wiemy czy gość na nie próbował wyblefować i czy możemy liczyć na IO na river.

Koniec i . Jeśli moje rozumowanie jest h**owe to mnie poprawić migusiem :f_confused:

btw w sumie co za znaczenie mają tutaj statsy i range przeciwnika?Taka linia nawet na unka będzie chyba najbardziej opłacalna.
    • gaijin69
      gaijin69
      Brąz
      na forum od: 31.03.2010 Posty: 1 231
      PF: Grałbym wyżej, bo, po pierwsze, jesteśmy bez pozycji, po drugie, takie niskie bety czasem skłaniają ludzi do 3betowania light i trzeba się zrzucać z obiecujących rąk.

F: Cbet

T: Gram bet/fold (tak w 2/3 pota). Mam outy, obstawiam przeciwnika na pockety lub overkarty, być może z FD. Jeśli tak jest to możemy wygrać tu i teraz, a jeszcze dodatkowo mamy FEq, bo w blind war ogarnięci gracze zazwyczaj nie wierzą w cbety i przkonuje ich dopiero 2nd barrel. Poza tym jeśli trafimy flush, to będzie mocno disguised, a przypadku grania c/c o wiele bardziej face-up i nasz bet może przestraszyć, a brak betu spowodować check back.

R: Jak nie trafiam, to gram c/f. Jak trafiam, to gram check/shove ze względu na agresję tego typa no i for value, bo on jest tu w stanie zabetować z niższymi flushumi i z wieloma pocketami od piątek do dziewiątek lub dziesiątek (chociaż to by raczej podbijał PF) no i z broadwayami wszelkiej maści. Jak trafił fulla, to cooler, shit happens. Nie po to chyba graliśmy w tym rozdaniu, żeby foldować second nutsa przeciwko graczowi overaggro.
    • lisek311
      lisek311
      Brąz
      na forum od: 05.10.2009 Posty: 427
      Ja uwazam ze gość musiał calować z parą pod seta jest to jakas niska para gdyz pare JJ+ raczej by przebił.Po za tym jest to wojna blindów.Co do otwarcia za 3bb z late tez tak otwieram jesli chodzi o kradziez blindow.Sprawdzajac Cb na flopie obstawiam go na FD,Set, Overpair.Raczej stawiam go tu na seta.Co do turna to sprawdzamy bez odsów mysle ze raczej mozna fold.River spada 3 która kompletuje fulla przeciwnikowi i nam kolor zagral bym Bet/fold z uwagi na jego fulla.
    • piotrj
      piotrj
      Brąz
      na forum od: 31.03.2008 Posty: 1 171
      Dorzucę swoje 5 groszy...

BB wygląda na ogarniętego, aczkolwiek troszkę overaggro. Call na pf może wykonywać trochę luźniej, szczególnie jeśli zauważył, że relatywnie często stealujemy (jeśli to robimy ;) ).

Flop izi Cbet i on pewnie wie, że po stealu będziemy to robić praktycznie 100% czasu więc call może oznaczać wiele - 88/99/TT/SC/jakieś broadwaye suited. Sety/JJ+ bym wyrzucił z jego range'u na 99% w tym momencie gdyż na takim boardzie i przy jego AF nie ma bata żeby nie raisował. Nie wiem, czy by też PP tu nie raisował bo dla nas to scary flop a dla niego dobra okazja do wyrzucenia nas z rozdania...Na to już więcej statystyk by się przydało...

Turn spada scary card dla jego range'u, my nadal mamy sporo outów więc dla mnie 100% czasu 2nd barrel.

Na river kompletujemy kolor przy jednoczesnym sparowaniu się boardu. Tu bym zagrał c/c. Fulla jakoś specjalnie się nie boję, a przy jego AF mogę się z pewnością spodziewać betu. Samemu betując mogę zrzucić jego PP i nie daję mu okazji do blefu. Czemu nie c/r? Blefując i tak nie sprawdzi naszego pusha i nie jest powiedziane, że sprawdzi nas trzymając niższy kolor (aczkolwiek tu by się przydało WTS i W$SD)
    • MaciekG
      MaciekG
      Brąz
      na forum od: 14.05.2010 Posty: 147
      to też napiszę moją rozkminkę ;)

skoro sprawdza, to sugerować by się mogło że ma pocket pair,

gram bez statystyk dlatego nie będę się nimi sugerował

dlatego do jego range dodałbym również AT+, KJ+, może konektory w kolorze

możnaby też pomyśleć jakie statystyki miał hero, bo mógł to wykorzystać nasz przeciwnik i spróbować wygrać wojnę blindów ;)

dochodzimy do flopa, flushdraw więc cbet, sprawdza nas - tutaj obstawiałbym go wciąż na pocket pare - może trafił 3jke, może ma cos 77+, może KQ w kolorze czy cos zblizonego dlatego sprawdza.

na turnie spada J, hero gra check co może sprawić, że BB odgaduje nieskompletowanego flushdrawa i betuje.
      Może również jego para z którą sprawdził to były JJ ? ;>
      również może mieć flushdrawa i chce przejąć inicjatywę

na riverze spada 3, możliwa kareta, możliwy full, możliwy kolor

bije nas : 33, 77, 66, JJ, 67s, inne możliwe układy powiedzmy są zbyt loose ( typu 37 itp )

Hero ma kolor i ma dylemat...

Niedawno uslyszałem, że jak nie wiesz co zrobić zagraj all-in ;)

spróbowałbym tutaj zagrać block beta na riverze.
      jeśli chiałbym wejść all in to zagrałbym albo odrazu albo check/all in żeby było bardziej bezpieczne

Wysokie pule są dla wysokich układów => flush na tym stole jest 3cim z najlepszych układów, więc myślę że można go potraktować jako mocny, bo na pewno biłyby się tu 3jki, może 2 pary, może overpair .

jeśli gdzies mylę sie w zeznaniach to proszę o krytykę.
      na aktualny moj poziom wiedzy to tak bym rozegrał tą rękę
    • 1
    • 2