[NL2-NL16] Ocen rozdanie trenera NL5 Q2o freeplay

• rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 129
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP1:
      $8.14
      MP2:
      $5.00
      MP3:
      $5.04
      CO:
      $6.18
      BU:
      $1.96
      SB:
      $5.21
      BB (Hero):
      $9.76

Preflop: Hero is BB with Q, 2.
      MP1 folds, MP2 calls $0.04, MP3 calls $0.04, CO folds, BU calls $0.04, SB folds, Hero checks.

Flop: ($0.18) 2, 2, 4 (4 players)
      Hero bets $0.18, MP2 calls $0.18, MP3 folds, BU folds.

Turn: ($0.54) 6 (2 players)
      Hero bets $0.48, MP2 raises to $1.96, Hero raises to $9.54, MP2 calls $2.82.

River: ($14.86) J (2 players)

Final Pot: $14.86.

Zakladajac ze to unk.
  • 13 odpowiedzi
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      na forum od: 19.11.2008 Posty: 624
      Cześć!

A to już trudniejsze rozdanie ;P PF i Flop oczywiście ok, na Turnie raczej jest to ciężki bo cięzki, ale fold (kosmetycznie zbyt wysoki bet). Gość nie ma w zasięgu zbyt wielu niższych dwójek, jedynie 23s, an ie możemy założyć, że unk tu limpuje J2s. Jak dla mnie 3betując izolujemy się na 23s, 44, A2s, 24s, 53s. Wyższe pockety skoro callowały flopa to raczej tutaj już raise nie grają. Także obiektywnie rzecz biorąc to zrzucam się tutaj na Turnie, bo tylko 23s bijemy z tego co on tu raisuje. Call też odpada, bo zbyt drawowaty flop.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Jak grasz tu AA?
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Raise pf ;)
    • 3rn3st77
      3rn3st77
      Brąz
      na forum od: 20.01.2009 Posty: 784
      Napisane przez Gifl
      Cześć!

A to już trudniejsze rozdanie ;P PF i Flop oczywiście ok, na Turnie raczej jest to ciężki bo cięzki, ale fold (kosmetycznie zbyt wysoki bet). Gość nie ma w zasięgu zbyt wielu niższych dwójek, jedynie 23s, an ie możemy założyć, że unk tu limpuje J2s. Jak dla mnie 3betując izolujemy się na 23s, 44, A2s, 24s, 53s. Wyższe pockety skoro callowały flopa to raczej tutaj już raise nie grają. Także obiektywnie rzecz biorąc to zrzucam się tutaj na Turnie, bo tylko 23s bijemy z tego co on tu raisuje. Call też odpada, bo zbyt drawowaty flop.
      Czemu ty w ogóle zakładasz, że koleś trzyma tu 2?
      Dla mnie to on wcale nie musi trzymać 2.

23s, 44, A2s, 24s, 53s po co w ogóle on miał by to limpować na mp2?
      jeżeli to unk to ja zawsze zakładam, że koleś ogarnia a jeżeli ogarnia to tego zasięgu nie gra na takim niskim limicie bo to głupota i strata kasy...
      jedynie te 44 wchodzi w gre ale tu raczej powinien być bet z jego strony limpowanie tej ręki jest bez sensu na mp2
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Napisane przez 3rn3st77
      Napisane przez Gifl
      Cześć!

Czemu ty w ogóle zakładasz, że koleś trzyma tu 2?
      Dla mnie to on wcale nie musi trzymać 2.
      No jasne, że nie musi, ale raczej nie mając na ręce 2 lub np 53, nie gra raise turn,a przynajmniej zbyt rzadko byśmy mogli być tu EV+
    • 3rn3st77
      3rn3st77
      Brąz
      na forum od: 20.01.2009 Posty: 784
      ja bym go tu obstawiał na 55/66+ ewentualnie jakiś AJs
      mi się wydaje, że on chciał wyrzucić przeciwnika z gry tym dużym reraisem
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      AJs i open limp, trochę optymistyczne założenie ;)

Jeśli miał być to wyrzucający raise to pushem izolujemy się na to co nas bije, a jak dla mnie pockety 55+ raisują tutaj flop, albo grają calldown. Call Flop i raise turn na karcie wiele nie zmieniającej to raczej jakiś monster ew. 66/53s ;)
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Z tym AA to fakt, przesadzilem, chodzilo mi obv. o over pare gdybys ja dostal. Ja tu np. nie podbijam 88 czy 99 na tym limicie na BB obv.

Ps. Open limp dla mnie =/= dobry gracz. To ewidentnie jest jakis srednio slaby koles.
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Patrząc z pozycji MP2 tak ? Hmm no z overparą gram tu raise na flopie, a zależnie od tego czy to niska overpara czy wysoka to albo broke albo fold dalej. Call tutaj z OP ssie mocno bo pół talii rozwala rozdanie, ale jeśli założymy, że Gość gra słabo to w sumie moje wcześniejsze rozważania są bez sensu :P
    • gaijin69
      gaijin69
      Brąz
      na forum od: 31.03.2010 Posty: 1 231
      Jeśli mam tu założyć, że gramy na unka, któremu dajmy kredyt na posiadanie mózgu, to ja tu gram z ciężkim sercem ale bet/fold na turnie. Jeśli nie dajemy mu kredytu na posiadanie mózgu i zakładamy, że jest osłem, to bet/broke jest git.

Ja wiem, że OL = niemocny gracz, ale jeśli to jest jakiś taki niemaniac, to on raczej tak zagra albo suited connectory/gappery, albo pockety. No i teraz właśnie dużo zależy od tego, jaki mu dajemy kredyt na myślenie. Jeśli jakiś taki w miarę, to on tak nie zagra czegoś słabszego od seta (czyli de facto fulla) strita, bo jeśli słyszał coś o ochronie ręki, to pocekty podbije na flopie, dwójkę często podbije na flopie, drawy za to będzie grał pasywnie.

Jeśli natomiast uważamy, że to jest w stanie tylko callować wyższym pocketem, a potem się zestackować, albo zrobić to samo z A4s, to pewnie, że trzeba zagrać bet/broke.

Jeśli chodzi o to, co pokazał, to jeśli jest w miarę dobrym graczem (w kontekście tego, co napisałem wcześniej), to mógł mieć 35s, 24s, 44, 23s, A2s, K2s, może ewentualnie 66, 64s, 34s (chociaż rzadko). A jeśli jest słabszy to mógł mieć tu cokolwiek, łącznie z A6os.
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      na forum od: 28.03.2010 Posty: 542
      dla mnie ixi broke turn, z 3X w kierach mamy 70:30 dla nas, 44/66/35 ma mega rzadko, lepszego 2x prawie nigdy, limpuje tu mnostwo thrashu w kierach ktore dojada raz na 6lub over pocketow takze dla mnie nobrainer broke turn.
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      na forum od: 02.01.2010 Posty: 862
      well played, nie widze innej możliwości w jego zakres wchodzi pełno overpair, którymi będzie chciał nas tym wysokim raisem wyrzucić sądząc, że mamy jakiegoś drawa. Chociaż ostatnio miałem bardzo podobnego spota i przekładając go na to rozdanie przeciwnik pokazał mi 44 ;]
      wtedy nh i gramy dalej...
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Hey!

Dla mnie rozdanie zagrane jest poprawnie :) masa ludzi nie jest w stanie tutaj wyrzucic ove rpar i nie raz calluja flop + raiseuja i nie wyrzucaja ich na turnie. Nie wiem na czym to polega, ale patrzac na myslenie mojego znajomego ( z gry live co prawda ) widze to mniej wiecej na takiej zasadzie:

mam 77, czyli bije mnie na turnie i riverze 8/9/T+... ok, zobacze czy nei spadanie jakas OC i na turnie zagram mu all in, bo na river rzadko wypadnie jego karta. :) Podobne myslenie zauwazylem z made hands vs drawowaty board... call flop, ale raise turn, bo mniejsza szansa ze draw wypadnie :D