[NL2-NL16] Ocen rozdanie trenera NL5 QQ

• rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG1:
      $10.67
      UTG2:
      $3.40
      MP1:
      $7.58
      MP2:
      $1.90
      MP3:
      $5.64
      CO:
      $1.28
      BU:
      $5.00
      SB:
      $5.00
      BB (Hero):
      $5.00

Preflop: Hero is BB with Q, Q.
      UTG1 raises to $0.16, UTG2 calls $0.16, 6 folds, Hero raises to $0.60, UTG1 calls $0.44, UTG2 folds.

Flop: ($1.38) T, 7, 4 (2 players)
      Hero bets $0.95, UTG1 calls $0.95.

Turn: ($3.28) 6 (2 players)
      Hero raises to $3.45, UTG1 calls $3.45.

River: ($10.18) 8 (2 players)

Final Pot: $10.18.

Dosc agrro pf. Pfr ponad 18, ale niskie AF postflop ( 1,7 ). Brak readow, niestety staty tez dosc srednio wymirne. ( 70 hands ). WTS 30.
  • 17 odpowiedzi
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      na forum od: 19.11.2008 Posty: 624
      Hej!

Skoro to cs'y to cbet tu jest bez sensu, jak dla mnie check flop, raczej nie będą nas tutaj sprawdzać z dajmy na to 66, a dwóch z rąk na pewno nie zrzucimy. As played to masz tu call na turn, bo on tu może każdego AX betować, no i na river wrzucasz stacka. ;)

Tak technicznie, to piszesz, że to NL10, wrzucasz do działu NL10, a rozdanie jest z NL25 ;)
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Sorry, pomylke zrobilem :P Juz zmienilem rozdanie na odpowiednie.

A co do tamtego, to ciekawostka taka... na flopie robilem cbet, bo to byl vbet :D

No ale teraz juz mozna sie wypowiadac :) .
    • pokermaster555
      pokermaster555
      Brąz
      na forum od: 15.01.2009 Posty: 742
      Na moje przeciwnik miał JJ, dlatego nie 4betował i liczył na przyjaznego boarda, taki spadł i calldown. Dobrze przez jednego jak i drugiego.
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Spoko ;P Od czego Ty tam vbet widzisz ;> ? CS'y to cs'y, ale żeby dwóch stało tam gorzej od Ciebie na flopie to mocno optymistyczna wizja ;P

A co do nowego rozdania to gram to tak samo, więc skoro jest w tutaj to pewnie czegoś się nauczę ;P
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Napisane przez Gifl
      Spoko ;P Od czego Ty tam vbet widzisz ;> ? CS'y to cs'y, ale żeby dwóch stało tam gorzej od Ciebie na flopie to mocno optymistyczna wizja ;P

A co do nowego rozdania to gram to tak samo, więc skoro jest w tutaj to pewnie czegoś się nauczę ;P
      Czemu grasz tak samo?
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Napisane przez rusher88
      Napisane przez Gifl

Czemu grasz tak samo?
      Bez filozofii, nie chcemy mieć jakiegoś wielkiego multiwaya na pf, a 3betem się nie izolujemy więc squeez. Na flopie mamy overpair w 3 betowanej puli i ciągniemy value, od np. JJ. Jak ma TT to cooler, jak ma AA/KK to notka obowiązkowo.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      To jaki w koncu range mu przypisujesz na flopie/turnie?
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Jak gość jest aggro pf to ja tu widzę jakieś flop: 99-JJ, AJs, AQo+, AK może 4betować, AA i KK już na pewno. QQ pewnie też 4bet, ale jedna kombinacja zostaje z która zawsze mamy splita więc można pominąć.

Na turnie zostaje JJ, TT, z czego JJ bardziej prawdopodobne o 3 kombinacje ;) Optymistycznie patrząc 99, ale raczej nie ...
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      No z tym 4betowaniem AA, KK, AK, QQ, to nie wiemy tutaj do konca. Nie mam wymiernych statystyk
    • micjan81
      micjan81
      Brąz
      na forum od: 13.05.2010 Posty: 1 314
      Witam.
      Jeśli mogę coś napisać to ja obstawiam na ATs albo konektora aczkolwiek nie wykluczam KK+ ;)
      Pozdrawiam
    • pokermaster555
      pokermaster555
      Brąz
      na forum od: 15.01.2009 Posty: 742
      No to co 99/JJ czy przydoknował z jakimś AT+ ?
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      imo check na T daje nam tutaj szanse oceny ręki oppo[wobec jego AF] możliwość wycofania się z rozdania.Bijemy właściwie tylko JJ/AK/AQ,a on betuje tutaj tylko JJ. Na bet powyżej 1/2pot bym się tutaj raczej złożył,taki typek raczej nie będzie tutaj blefował,a my bijemy niewiele.

btw jak na podstawie statów ustalić 3bet calling range rywala,zawsze patrzałem na Vpip :f_biggrin:
    • gaijin69
      gaijin69
      Brąz
      na forum od: 31.03.2010 Posty: 1 231
      No dobra, to i ja spróbuję.

PF: Z tego, co uczycie wynika, że podbicie jest za niskie. Powinno być do jakichś 70 centów co najmniej.

F: Skoro koleś jest taki overaggro PF to można tu w sumie założyć, że w jego range'u mieści się sporo pocketów i overkart, mógł też trafić TP, więc ja bym się tu zastanawiał na check/raise for value, żeby wyindukować bet repując np AK, które nie trafiło, (mimo że to AF villaina jest w miarę niskie).

Nie wiemy, czy przeciwnik jest dobry czy nie, ale w każdym razie betując na flopie dałbym mu taki mniej więcej zasięg, z którym on mógłby się zestackować.

Aggro donk

Gracz 1: 78,769% 77,550% 2,439% 20,011% QsQh
      Gracz 2: 21,231% 20,011% 2,439% 77,550% QQ-88, AKs, ATs, AKo

Taki 'normals'

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 76,923% 75,000% 3,846% 21,154% QsQh
      Gracz 2: 23,077% 21,154% 3,846% 75,000% QQ-TT, AKs, AKo

Wujek trapper

Gracz 1: 56,153% 54,933% 2,439% 42,627% QsQh
      Gracz 2: 43,847% 42,627% 2,439% 54,933% TT+, AKs, ATs, AKo

Tak więc nawet jeśli on tutaj raise/calluje AA i KK, to i tak powinniśmy grać bet/broke.

T: No ziomek zagrał call, spadła karta, która nic nie zmienia, więc trzeba dołożyć resztę.

Jeśli mam obstawiać, to podejrzewam, że villain, jeśli w miarę ogarnięty, to pokazał JJ, jeśli trochę bardziej donkowaty, to AT.
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Skąd tam AK w range ? Założenie, że gość się stackuje z Ahigh to jest raczej wielki hurra optymizm ;)
    • gaijin69
      gaijin69
      Brąz
      na forum od: 31.03.2010 Posty: 1 231
      Tak to jest jak się najpierw zrobi obliczenia, a potem zmieni tekst ;) AK wrzuciłem w zasięgi myśląc głównie o tym, że gramy check i indukujemy bet, bo on mógłby ewentualnie tak zagrać.

Niemniej jednak to jest NL4, villain ma 2 overkarty i już się raz musiał podwoić, więc jadąc na freerollu może chcieć wrzucić stack na flopie :)

No bo jeśli założymy, że to super gracz, to on zagra call 3beta tylko z AK, albo z jakichś powodów będzie trapował z AA, KK. Marginalnie może zagra tak z JJ albo TT, ale jeśli by tak grał to chyba tylko pod seta. Jeśli natomiast liczy u nas na AK (bo jeśli nie mamy obrazu jakiegoś dość loose 3-betującego zawodnika, to gramy ten 3-bet tylko z AA, KK, QQ, AK) i na to, że nie spadnie A lub K na flopie, to równie dobrze może zagrać 4bet/broke, bo ma folding equity (często też wyrzucimy przecież właśnie damy) i nie musi się flippować. No więc jeśli zakładamy, że on jest taki super, to ja tu tym bardziej nie chcę się izolować na jego top range i wolę zagrać check/shove, właśnie po to, żeby on odważył się zabetować właśnie z takim JJ albo AK. Bo rozumiem, że Rusher nie miał zamiaru grać tu na flopie bet/fold.
    • MaciekG
      MaciekG
      Brąz
      na forum od: 14.05.2010 Posty: 147
      ja bym mu tu przypisał najbardziej TT - QQ

ewentualnie przypisałbym mu też tutaj AK-AQ w pikach i drawowanie

pokusiłem się tu tylko o określenie range, bo w sumie zagrałbym podobnie.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Hey!

Patrzac na to co bijemy na turnie -> JJ i rece ktore albo folduja, albo nas bija, wole tu raczej check grac, bo biorad pod uwage ze moge zabetowac i zawsze poza JJ bede behind, a poczekac i narazic sie na free card do AK, patrzac na to ze w becie nie ma value, wole jednak checknac :) .

Stad raczej c/c turn, bo w jego range widze jednak troche pocketow, co tu nie trafiaja, jakies 2oversy.