[NL20-NL50] [NL50€] AA vs open call nita i kierowy stół

• Bielanek
      Bielanek
      Black
      na forum od: 27.03.2007 Posty: 2 490
      Villain 17/12/3.5 after:60hands trudno podawać inne statystyki bo zbyt mała próbka jak na przeciwnika, który rozgrywa mało rąk.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $57.22
      BB:
      $46.25
      MP2 (Hero):
      $50.00
      MP3:
      $55.05
      CO:
      $54.97
      BU:
      $49.19

Preflop: Hero is MP2 with A, A.
      Hero raises to $2.00, MP3 folds, CO calls $2.00, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($4.75) 7, 5, 8 (2 players)
      Hero bets $3.00, CO calls $3.00.

Turn: ($10.75) Q (2 players)
      Hero checks, CO bets $7.50, Hero calls $7.50.

River: ($25.75) J (2 players)
      Hero ?

Moje spostrzeżenia: Standardowe otwarcie pre i dostaję call open od bardzo nitowego gracza, nie wiedziałem do końca co ten call może oznaczać, aczkolwiek obstawiałem go głównie na pockety. Flop dla mnie średnio przyjemny, trafia w jego range, z drugiej strony łapię nuts FD, std dla mnie CB i dostaję just call(który według mnie oznaczał tutaj tylko słabość). Można było odrzucić sety bo najczęściej by tutaj raisowały. Obstawiłem jego range głównie na air, często z jednym kierem który floatuje, lub 99, TT i dlatego nie chciałem go wyrzucić przez second barell z rozdania, wolałem zagrać c/c. Tak też się stało, na river nie jestem pewien czy lepsza będzie linia c/r, czy bet nie dający mu możliwości free showdown. Według mnie on tutaj często będzie miał showdown value z którym zagra cb, dlatego lepiej zabetować, a według was?
  • 3 odpowiedzi
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      dla mnie to 100% bet R tylko że twoja reka jest czytelna i on tu jeśli choć troche ogarnia folduje sety niskie Flushe Qx TT/99

Dla mnie to jest zawsze bet T on tam sprawdza 99/TT/Khx i wcale po takim nicie nie spodziewam się żeby on sprawdzał kiedykolwiek air na tym flopie żeby cie potem blefować T/R.

Ja gram bet/bet/shove flushy nie odpuści a może się pokusić o hero call bo nasza linia wtedy wygląda na bleff/nuts.
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      na forum od: 27.03.2007 Posty: 2 490
      Masz rację, moim zdaniem po przemyśleniu bet turn, bet river. Tłumaczyć mocno nie trzeba. Po jego call flop mamy 90% najlepszy układ i chcemy wyciągnąć najwięcej value. Q na turnie to dobra karta do second barell co też zmniejszy jego FE.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Napewno powinienes tutaj betowac turn zawsze. Dlugofalowo tracisz za duzo value od w.w. rak. Jak on ma FD, to nie folduje, jak ma pair+fd/gs etc. tez nie, a wszystko to bierze sobie darmowa karte czesto. A jak on tutaj protektuje z 99+, to i tak sprawdza z tym bet, wiec jego calling-range > betting-range = bet.

Na riverze tez bym zawsze betowal wtedy, bo zaden flush nie folduje. As played nigdy nie donkuje, zawsze gralbym c/r, bo zauwaz, ze kazdy K/Q-flush sam betuje, Qh moze foldowac river (np.) Na dodatek, gdy by mial air na turnie lub 99/TT bez Xh, to teraz sie moze starac o to by to repowac, wiec tutaj jego betting-range > calling-range = check+raise.