[NL20-NL50] JJ NL25 Rush

• elpatoo
      elpatoo
      Brąz
      na forum od: 20.06.2009 Posty: 710
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG1:
      $25.00
      UTG2:
      $25.00
      MP1:
      $9.61
      MP2:
      $25.00
      MP3:
      $10.84
      CO:
      $12.99
      BU (Hero):
      $53.63
      SB:
      $34.00
      BB:
      $101.96

Preflop: Hero is BU with J, J.
      5 folds, CO raises to $0.85, Hero calls $0.85, SB folds, BB raises to $3.50, CO folds, Hero calls $2.65.

Flop: ($7.95) 5, 8, 4 (2 players)
      BB bets $4.75, Hero calls $4.75.

Turn: ($17.45) 7 (2 players)
      BB checks, Hero bets $9.50, BB raises to $93.71, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $26.95.

CO w sumie unk 29 rak 3/3 (jedna reke podbil)
      BB 10/8/AFq 66/ 3bet 11/ 72h

Kolejna reka, w ktorej sie strasznie pogubilem. Troche masakra :)

Na BU trzymam JJ, dostaje podbicie z CO od polstacka, ktory rysuje sie na NITa, nie mam z nim historii ale chyba juz tutaj blad bo powinienem go 3betowac. Jednak plan mialem taki, ze kazdy flop bez asa lub krola caluje ewentualnego cbeta, kazdy flop z asem lub krolem nie cbetowany leaduje :)

Dostaje jednak squeeze od BB, na ktorego mam malo rak, jego 3bet jest bardzo wysoki jednak chyba jeszcze niezbyt reprezentatywny. Oddsy mam wiec calluje pod seta. Tutaj musze dodac, ze widzialem jak w jednym rozdaniu, w ktorym ja foldowalem na flopie rozegral bardzo dziwnie flop. Mianowicie super bezpeczny flop check raisowac a po callu OR betowal w pule turn mimo nadal wielkiej bezpiecznosci.

Flop spada niski, a on betuje nieco ponad pol puli, decyduje sie na call, nie chce podbijac zamieniajac moja reke w bluff i reevaluate turn.

Turn to 7, ktora daje strita kazdej 6 (A6s????, 66????? - chyba zbyt optymistycznie) a vilain nie stawia kolejnego barrela. Decyduje sie na przejecie puli, gdyz widze rece, ktore mi tutaj zaplaca jeszcze (99,TT, AKs, AQs). Z drugiej strony jesli ma mocniej ode mnie w sensie wyzszej over pary to moja linia pasuje do seta (cold call flopa z poza jego zasiegu, i lead na FD turnie). W miare niski bet ma sugerowac wyciganie value. Vilain jednak po dluzszym namysle wsuwa calego stacka. Decyduje sie na fold.

Teraz pytania:
      1. Byl sens bicia na turnie?
      2. Call na flopie byl zly? Moze lepszy bylby raise lub fold?
  • 3 odpowiedzi
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Ja tu gram check back dla kontroli puli i aby nie narażać się na ch/r - ręce, które wymieniłeś równie dobrze mogą Ci zapłacić na river + nie budujesz zbyt dużej puli jak na rękę o średniej sile ;)
    • mgrudzie
      mgrudzie
      Brąz
      na forum od: 22.03.2009 Posty: 3 311
      wydaje mi sie ze tutaj masz maksymalnie 1 call, turn check back, i na river juz fold jesli znowu by betowal
      ze swoja para nie chcesz budowac duzej puli a jak betujesz tyle na turnie to juz masz ponad 100bb pot
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siema

Przede wszystkim preflop- 3bet z JJ nie jest tutaj standardem, ale na unka majac na niego pozycje swobodnie mozesz sobie na niego pozwolic + JJ lepiej graja z inicjatywa na unka i nie chcesz dostac squeezu/wiecej calli od blindow z ta ręka.

As played, na flopie ok call-> on tutaj bedzie prawdopodobnie betowal calosc swojego range i raise bylby zbyt 'w ciemno' + czesto tak gralbys dla balansu z setem/tp.

Na turnie betowac wolalbym gdy mam air, poniewaz to zawsze jest b/f (chyba, ze masz seta) dlatego z JJ tez preferuje check-back na unka. Na 'znanego' gracza mozesz wtedy rowniez betowac.

Pozdrawiam