[NL2-NL16] Nl4 22

• andrzejL
      andrzejL
      Brąz
      na forum od: 10.02.2010 Posty: 267
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.04(BB) Replayer
      SB ($1.61)
      BB ($4.08)
      UTG ($3.66)
      UTG+1 ($5.30)
      UTG+2 ($4)
      CO ($4.12)
      Hero ($4.53)

Dealt to Hero 2:heart: 2:spade:

fold, fold, UTG+2 raises to $0.12, fold, Hero calls $0.12, fold, fold

FLOP ($0.30) Q:club: 3:club: 9:club:

UTG+2 bets $0.16, Hero calls $0.16

TURN ($0.62) Q:club: 3:club: 9:club: 9:diamond:

UTG+2 checks, Hero bets $0.40, UTG+2 folds

Hero shows 2:heart: 2:spade:

Hero wins $0.59

Przeciwnik 22/14 po 35 rękach.

Sprawdzam podbicie z 22. Spada jednokolorowy board i przeciwnik wykonuje cbeta w pół puli. Odbieram to jako słabość i sprawdzam z zamiarem floatowania. Po checku przeciwnika na turnie chyba spokojnie mogę próbować ukraść pulę. Zastanawiam się czy bet turn nie powinien być odrobinę wyższy.
      Dobrze rozegrana ręka? Wiem że mając niewielką próbkę statystyk na gracza floating jest ryzykowny, ale ta sytuacja wydała mi się do tego odpowiednia. Pozdrawiam
  • 2 odpowiedzi
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na preflopie grasz prawidłowy call pod seta. Na flopie dostajesz cbet w połowę puli. Generalnie wyciąganie wniosków na podstawie bet size'ingu przy graczu, o którym nic nie wiemy jest bardzo ryzykowne i z założenia błędne, bo u jednego gracza może to być standardowy bet size'ing, u drugiego oznaka słabości, a u kolejnego monstera rozgrywanego betami typu call me plz, dlatego dopóki nie poznamy przeciwnika nie możemy wyciągać tak daleko idących wniosków. Sam float wykonany prawidłowo, ale tego typu zagrania radziłbym stosować na graczy, o których coś wiesz lub na którego masz przyzwoitą próbkę rozdań.

Pozdrawiam.
    • andrzejL
      andrzejL
      Brąz
      na forum od: 10.02.2010 Posty: 267
      Dzięki za rady. Muszę się przyznać że kilka razy na siłę szukałem okazji do floatu bo chciałem zobaczyć czy to działa, wiem że nie było to zbyt rozsądne ale na szczęście prawie wszystkie próby były udane. Teraz gdy nie mam na przeciwnika reada lub większej ilości rozdań to nie szaleje. Wiem że floating może być bardzo skuteczny, jednak aby zmaksymalizować ten zysk musimy bardzo dobrze wybierać do tego odpowiednie flopy/przeciwników/sytuację. Pozdrawiam