[NL100+] nl200 AK na aggro regsa

• ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$1/$2 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $369.15
      SB:
      $174.00
      BB:
      $220.15
      MP2:
      $207.45
      MP3:
      $200.00
      CO:
      $316.95

Preflop: Hero is BU with A, K.
      3 folds, Hero raises to $6.00, SB folds, BB raises to $22.00, Hero calls $16.00.

Flop: ($45) 3, 7, T (2 players)
      BB bets $28.00, Hero calls $28.00.

Turn: ($101) Q (1 players)
      BB bets $66.00

Final Pot: $101.

18/15 12% 3b
      80% flop cb 80% turn cb
      280handow

Brak post flop readow. Co myslicie o preflop/flop callu i jaka jest wg Was najlepsza zagrywka na turnie?
  • 7 odpowiedzi
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      A jakie masz przesłanki, aby nie grać 4bet/broke ? :D Może jedynie dla balance'u. Ja na aggro zdecydowanie wolę 4betować, bo flopa trafimy raz na 3, a często zostaniemy przez takiego gracza wybarelowani. Z tego powodu nie lubie floatować na takim flopie, bo potem jestem w trudnym spocie ze słabą ręka, a pula robi się duża.
      Call pf, float Flop wydaje się lepszy na murków, którzy mało 3betują, a po flopie grają fit or fold - najczęściej 1 cbet, c/f turn nic nie mając. Dodatkowo grając na nich 4bet broke najczęściej izolujemy się na lepsze ręce, chociaż BTN vs blinds AK to niezrzucalne nutsy dla mnie:P
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      4bet pre YO
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Też wole 4bet broke chociaż pewnie ten jego 3bet jest wypaczony i nie ma go takiego dużego.

F mi się podoba bo często on tam cbetuje air.

T to już zalezy od tego jak on cie postrzega jaki ty masz image jak na niego grałeś w te 280handów jak agresywnie to odpuszczam bo on często by grał ch indukując blefy a jak tight to można się pokusić o jakiś shove z nie takim złym equity + FE bo on tam dużo imo zrzuca.
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      Callowanie i 4betowanie pf jest oczywiscie dobre i nie chce akurat zajmowac sie dyskusje, ktora z tych opcji jest najlepsza. Wiadomo, ze 4betujac z handem tak mocnym jak AK bede pokazywla profit, ale callujac zatrzymuje wiele handow, ktore dominuje, a ktore na pewno spasuja do 4beta (AQ, AJ, KQ, KJ). OOP na pewno bede 4betowal, ale mysle, ze 4betowanie 100% AK in pos nie jest najlepsze.

bo flopa trafimy raz na 3, a często zostaniemy przez takiego gracza wybarelowani. Z tego powodu nie lubie floatować na takim flopie, bo potem jestem w trudnym spocie ze słabą ręka, a pula robi się duża.

To troche dziwna argumentacja. Przeciez z AK moge semibluffowac mase flopow z 2overami (np. shovujac nad jego cb) lub tez po prostu bluffcatchowac jego barrele.
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      Zgoda, ale wolałbym to robić z AKs bo często złapię jakieś dodatkowe outy w postaci bdfd. A btw, AQ często nie zrzucają na 4bet zwłaszcza jak się ma agresywny wizerunek :p
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      na boku policzylem ze potrzeba 42% FE na break even aby shove turn był ok (jakas nieznaną mi wczesniej metodą wiec nie ręcze za nią) vs:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 13.864% { AhKd }
      Hand 1: 86.136% { QQ+, TT, AQs, KQs, AQo, KQo }

co stanowi 4,2% jego range in 3b pot z ktorymi calluje naszego shova z 12% czyli 39% a folduje teoretycznie 61% wiec nasz shove turn jest nieźle EV+, oczywiscie mozna polemizować, ze jego 3b range 12% jest na pf na turnie skoro cbetuje 80% flop i turn jego range jest mniejszy niz 12% ale z drugiej strony nie gra tak z JJ czasami trapuje sety etc wiec siłą rzeczy wychodzi ze shove jest ok. Troche nie podobają mi się jednak stacki i czy rzeczywiscie on tu dostajac oddsy 1:3 na turnie folduje cokolwiek.
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      No ja wlasnie shipnalem nad jego turn betem i koles dosc szybko spasowal.