[NL100+] QQ nl200

• MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$1/$2 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $200.00
      BB:
      $203.00
      MP2:
      $211.00
      MP3:
      $202.25
      CO:
      $203.00
      BU:
      $551.65

Preflop: Hero is SB with Q, Q.
      3 folds, BU raises to $4.00, Hero raises to $16.00, BB folds, BU calls $12.00.

Flop: ($34) 5, 5, 7 (2 players)
      Hero bets $18.00, BU calls $18.00.

Turn: ($70) 6 (2 players)
      Hero bets $36.00, BU calls $36.00.

River: ($142) 8 (2 players)
      Hero ???

Final Pot: $142.

loose fish 49/21 fold to 3bet 33%

Pre, F i T chyba standard
      Jednak na R robi się (nie)ciekawie. W betowaniu raczej dużo value nie ma, może czasem dostane call od czegoś gorszego (TT, JJ, 86 itp) ale chyba lepiej grać check. Tylko ch/c czy ch/f ? Potrzebuje ok. 32%. Przeciwko jego value range, który oceniam mniej więcej tak: {QQ-JJ, 99-55, 96s+, 85s, 75s, 65s, 54s} . Nie wiem czy shovuje tutaj z 86, 67, 87, co poprawia nieco moje equity. W każdym razie na oba te zakresy jestem daleko z tyłu. Ale ten przeciwnik w moich oczach był typem gracza, który próbuje wygrać każdą pulę, dużo blefował, zamieniał słabe SD w blef. Jak to oceniacie?
  • 7 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      ja to oceniam na SICK:D
      Spadaja ci 2 beznadziejne karty (w sensie razem) i popatrzmy napewno r nie mozesz betowac ale na tego goscia by ciezko mi bylo zrzucic mysle ze poaptrzyl bym na jego bet i jesli nie zagral by AI co easy c
      dlaczego - jest super loose tacy goscie takie flopy sprawdzaja czesto nawet z OC bo on nie mysli ze jest gorszy tylko ze ty nic nie trafiles:)
      Do tego otwiera 21 co nadal sklania mnie do tego ze moze trzymac cos jak Ax KT-KQ QJ or smth do tego on 7 nigdy nie wyrzuci na F ,T nawet jesli ma 87 to jestes lepszy on na tyle glupi ze bedzie to betowac.
      Wiec jesli zrobi shove to ja fold jesli bet (rozsadny kolo 70-80) to ja c
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Do 5x/77/75s stacka oddajesz no matter what. Do 66 prawdopodobnie także, gdyby wpadł lepszy river. Zatem dalej są 88 i 99, więc river daje nutza dla dodatkowych 19 kombinacji rąk. Bijesz TT/JJ, to są 32 kombinacje, z TT nie wiem, czy gość będzie v-betował, z JJ także. Nie znam wiele jego tendencji, ciężko, aby callował do rivera z OC only. Na river masz shove 130-142.

Można tu by było pomyśleć o thin v-bet / fold, pod warunkiem, że fisz jest naprawdę pasywny, a ten na takiego nie wygląda - bo jeszcze Ci zrobi bluff shove. Na jego AI raczej bym się zrzucał.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      "loose fish" ale gdzie pre/post?
      staty, jaki sample 3beta, inne statystyki? nie chce się czepiać się ale zakładasz mu niewiarygodny dla mnie range jesli widzisz u niego 54s albo 96s na pre flopie.
      river to jest c/f bo:
      - rzadko ktokolwiek zamienia tutaj SD value z JJ-TT w blef
      - OC foldują na turnie
      - czyli praktycznie nie ma zakresu z ktorym moze blefowac
      - shovując nie sadze ze on sprawdzi z gorsza reką chyba ze ma WTS 40
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      Nie podawałem konkretniejszych statow, bo mam tylko 50 rak na niego, ale po tym co widzialem w tych 50 rekach juz zapowiadal sie na aggro donka . Range ktory mu przypisuje jest na podstawie obserwacji i uwierz ze jest jak najbardziej wiarygodny jesli chodzi o niego ;p
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Jak to jest donk, to pre jest ok, moznaby tez podbic na 12, bo nie sadze, bys z calym twoim isolation-range chcial zawsze miec takie duze pule, conajmniej ja bym nie chcial i nie radzilbym. Ze wzgledu na to, ze jestes OOP, to sizing moze jeszcze byc ok.

Ale nie podoba mi sie w ogole twoj bet-sizing na postflopie. Grasz tutaj na jakiegos gamona, chociazby tendencyjnie. Narazie nie wiesz, czy on jest aggro czy pasywny czy w ogole mozesz indukowac blefy. Przez to, ze bez readow nie ma cos sie stac pasywniejszy, to ja na flopie betuje 24-28. Jezeli on tu ma PP > 55, to on w zyciu nie folduje i ty wlasnie od tego chcesz value.

Kazda OC moze psoc twoja akcje tutaj na turnie, tracilbys wiec mase value. De facto to samo dotyczy turn. 6 jest dobra karta, bo 76 ma iluzje, ze ciebie bije. Mase 43s u niego nie widze, wiec dalej easy betuje duzo for value. Twoj bet jest napewno za maly. Betuje tutaj 50 i smialo shoveuje river wtedy na byle jaka karte.

Jak on ciebie na flopie i turnie calluje z gutshotem, to to jest zycie, jak ma 5x, to tez trudno, jak ma 97 lub 99, to tez trudno, ale jego range za czesto tutaj zawiera: 6x, 7x, 8x, TT, JJ i w porownaniu do ilosc 4x/5x lub 9x jest o wiele szerszy. Dla mnie c/c tutaj nie ma sensu, bo to jest negative freeroll. On z wszystkim gorszym gra check, a wszystko lepsze betuje, wiec jezeli check, to check/fold bo czemu on mialby niby zamienic made-hand w blef, skoro go jeszcze nie znasz. Tutaj masz dobry przyklad, kiedy calling-range jest o wieel szerszy od betting-range przeciwnika i gdzie ship ma sens, c/c natomiast prawie nigdy nie. Jedynie dobry przeciwnik (ktorym on widocznie nie jest), moglby tutaj powiedziec, ze ty nigdy nie masz 9x ani FH i by shove'owal.
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      OOP vs mini raise prawie zawsze tyle 3betuje.
      Zawsze powtarzacie zeby w 3bet pot mniej stawiac, bo i tak wyciągniemy caly stack :D a tu mówisz że więcej nagle? Tutaj na tym suchym flopie moglem czuc sie w miare bezpiecznie, nic nie zapowiadalo takiego rozwoju wypadkow, dlatego maly bet. Z sizingiem jaki proponujesz bede mial na River jakies 104->290$ więc troche dziwnie ok 1/3 psb zostawiac na river sobie.

P.S mial 34 :rage:
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Przeciez na fisha nie musisz w ogole balansowac i chcesz go wciagnac w pule. Dajmy mu tutaj 99, twoj bet-sizing i board J oraz K, to sadzisz, ze cos wyciagniesz?

Myslisz tutaj zbyts results-oriented moim zdaniem i powinienes patrzec na to, jak wyciagnac max.value od fisha, ktory moze sie obawiac OC. Jakbys gral na rega, to bet-sizing jest ok i w porzadku, ale balansowanie czego kolwiek na open-minraise/call jest dla mnie zlym podejsciem.