[NL100+] AQo Nl200

• MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$1/$2 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP2 (Hero):
      $206.15
      MP3:
      $479.00
      CO:
      $200.00
      BU:
      $177.00
      SB:
      $224.30
      BB:
      $647.25

Preflop: Hero is MP2 with Q, A.
      Hero raises to $7.00, 3 folds, SB calls $6.00, BB folds.

Flop: ($16) Q, 4, 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets $12.00, SB raises to $36.00, Hero calls $24.00.

Turn: ($88) 4 (2 players)
      SB bets $48.00, Hero calls $48.00.

River: ($184) 9 (2 players)
      SB bets $133.30(All-In), Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $184.

Przeciwnik standardowy Tag, 21/17/3bet 7.9/AF 2.8/WTS 29/raise cbet 9%

Już od flopa on reprezentuje tylko KK, AA, które slowplayowal pre ze wzgledu na fisza na BB, może czasami jakies blefy. Moje pytanie czy warto to foldować już na turnie, zwłaszcza patrząc na to, że na riverze będziemy prawie commited. Drugie moje pytanie dotyczy jego linii. Czy mając KK/AA jest to dobra linia przeciwko Tagowi. Ja bym prawie zawsze tu grał c/c c/c c/r na riv, bo imo on tu nigdy nie jest zbalansowany.
  • 11 odpowiedzi
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Turn wbrew pozorom jest moim zdaniem zły. A to dlatego, że jeśli gość ma słabszą damkę, to macie splita. Więc albo złapiesz jego air, albo idziesz na splita, albo wtopisz z QQ+. Niełatwy spot, jeśli ten TAG potrafi od czasu do czasu zrobić takie psikusy. W praktyce ciężko byłoby mi się od tego odkleić, ale fakt, że callujesz to max na splita niestety nie napawa optymizmem.
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Strasznie trudny spot ale ja gram to tak jak Ty i na kazdy bet r sie skladam dlatego ze on c-bet musi grac tu zawsze a second barrel zagrac moze raz jeszcze z AK AQ JJ ale na pewno r zagra ch z Q bo on jest ogarniety i wie ze sprawdzi go tylko spplit a tak to moze jakis blef jeszcze uzyska wiec IMO wp
      Mozesz na turnie zrzucic ale chyba bylo by to zbyt weak
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      Napisane przez MatiKosa
      Turn wbrew pozorom jest moim zdaniem zły. A to dlatego, że jeśli gość ma słabszą damkę, to macie splita.
      Właśnie wg mnie dobry T :p, bo jeśli jakimś cudem miał 4 na F to teraz już nie ma, a przecież jak często on raisuje gorsze Q, lub AQ. Dlatego ten T krystalizuje wg mnie jego range na QQ+, i b.rzadko jakieś blefy.
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      W sensie, że na pierwszy rzut oka jest dobry, ze względu na Twoje powody. Ale jak sam widzisz, albo lecisz na splita, albo oddajesz stacka do QQ+.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Albo niski 3bet flop, albo calldown.

Jeśli pokaże KK+, to cooler + notka.
      Jeśli pokaże 4x, to notka że fisz.

Może pokazać AQ/KQ.
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      na forum od: 27.02.2009 Posty: 2 078
      easy call na river
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      co z tym fishem pf koles chce tutaj rozgrywac KK/AA oop na niego i wjebac się na jego 73s?
      jedyną argumentacją przemawiającą za callem z jego strony pf jest:
      -fish dużo sqzuje
      -chce wzmocnić swoj calling range z SB
      to tak na marginesie ;)

Odpowiedz na drugie pytanie:
      -warto tak grac Qx/KK+ przeciwko TAGowi ktory... myśli. Twierdzisz, że jego linia jest tutaj nie zbalansowana a ja twierdze, ze jesli on w tym spocie pokaze ci Qx,KK+, 4x to jego linia jest super zbalansowana bo on moze do tego raisowac wiele air teraz na takim boardzie a ty nigdy nie wiesz czy on akurat ma air czy nutsa.
      -druga kwestia dlaczego warto tak grac jest taka ze jesli ty tutaj trzymasz JJ to sobie myslisz "każdą Qx z którą moze grac c/r 3betowalby pf wiec musi tutaj miec sporo air" i callujesz idac za readem, a on na SD wyciaga nutsy.

Odpowiedź na pierwsze pytanie:
      On tu na turnie juz nie ma blefów w zakresie sadzac po jego bet sizingu i strukturze boardu, mysle ze fold jest ok a jesli call tu t i r.
    • Teges
      Teges
      Black
      na forum od: 22.01.2009 Posty: 1 381
      Zgadzam się z lekarzem, jesli call na t, to też musisz call grać na riv. Ja bym go obstawił na KQ, AQ, koleś robi c\r na flopie może nawet z QJ, na turn wie że w 99% jest z przodu, bądź ma splita, bije go tylko KK,AA, jedna kombinacja QQ, więc idzie pełnym ogniem licząc, że może zrzucisz się ze swojej damki, cel osiągnął, jednak tak jak mówie, musisz na turnie podjąć decyzje czy callniesz AI na river.
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      Trochę dziwne to dla mnie, że uważacie że ma KQ/QJ. Jak często wy na takim flopie, gdzie jesteście wa/wb raisujecie ze słabą damą QJ/KQ czy nawet z AQ? zgoda ze jesli call turn to zazwyczaj powinien byc tez call river, ale z drugiej strony calluje max na splita więc imo na river mimo wszystko call = burning money w tym konkretnym spocie. A reg wg mnie często calluje w tym spocie z KK/AA bo ten fisz na BB był jednym z większych spewtardów, do tego 3bet vs UTG wygląda mega mocno wielu graczy gra tak, że nie ma w ogóle 3betting range vs utg (sam tak często gram, chyba że mam historię z jakimś aggro z UTG). Tak więc to jest dla mnie tylko KK/AA a prawie nigdy Q i jeszcze rzadziej blef. Z tego powodu mogłem zrzucać już na turnie, ale chyba jestem na to za słaby :p
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      na forum od: 27.02.2009 Posty: 2 078
      blefowal
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Napisane przez lekarz20
      co z tym fishem pf koles chce tutaj rozgrywac KK/AA oop na niego i wjebac się na jego 73s?
      jedyną argumentacją przemawiającą za callem z jego strony pf jest:
      -fish dużo sqzuje
      -chce wzmocnić swoj calling range z SB
      to tak na marginesie ;)

Odpowiedz na drugie pytanie:
      -warto tak grac Qx/KK+ przeciwko TAGowi ktory... myśli. Twierdzisz, że jego linia jest tutaj nie zbalansowana a ja twierdze, ze jesli on w tym spocie pokaze ci Qx,KK+, 4x to jego linia jest super zbalansowana bo on moze do tego raisowac wiele air teraz na takim boardzie a ty nigdy nie wiesz czy on akurat ma air czy nutsa.
      -druga kwestia dlaczego warto tak grac jest taka ze jesli ty tutaj trzymasz JJ to sobie myslisz "każdą Qx z którą moze grac c/r 3betowalby pf wiec musi tutaj miec sporo air" i callujesz idac za readem, a on na SD wyciaga nutsy.

Odpowiedź na pierwsze pytanie:
      On tu na turnie juz nie ma blefów w zakresie sadzac po jego bet sizingu i strukturze boardu, mysle ze fold jest ok a jesli call tu t i r.
      Najbardziej wartosciowy post, ktory opisuje w sumie wszystko, co by mozna przelozyc na te rozdanie. By to podsumowac:
      - jak call T, to tez call R poniewaz jego frekwencja blefow nie zmieni sie z T na R
      - callujesz tylko na splita, wiec risk/reward z T+R => SD jest za duze moim zdaniem
      - calldown ma tylko sens, jezeli chcesz mu pokazac, ze nie moze ciebie exploitowac bo nie odpuszczasz top twojego range'u
      - REG tutaj moim zdaniem moze miec i KK+ i 4x ze wzgledu na fisha
      - bluffing-frequency na takiego typu boardach, gdzie Villain wie, ze nic nie reprezentuje i wie, ze ty to wiesz, jest strasznie niski i bez historii, ze on ciebie wyrzucil z jakies rozdania, gdzie np. repowal FH a ty foldowales flusha, to on moim zdaniem tutaj nigdy nie blefuje
      - osobiscie folduje T bez readow, ze on jest w ogole w stanie spazzowac, bo jego value-range ma nas beat, a QJ/KQ prawie nigdy tutaj nie ma