[NL100+] AJs nl400

• simon1989
      simon1989
      Srebro
      na forum od: 23.11.2007 Posty: 5 603
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $4(BB) Replayer
      Hero ($535)
      BB ($400)
      UTG ($406)
      UTG+1 ($457)
      CO ($131)
      BTN ($642)

Dealt to Hero J:spade: A:spade:

UTG raises to $12, UTG+1 calls $12, fold, fold, Hero calls $10, fold

FLOP ($40) 7:spade: 6:spade: 8:spade:

Hero bets $20, UTG calls $20, UTG+1 folds

TURN ($80) 7:spade: 6:spade: 8:spade: T:diamond:

Hero bets $52, UTG calls $52

RIVER ($184) 7:spade: 6:spade: 8:spade: T:diamond: J:club:

Hero bets $115, UTG calls $115

villain fish 26/19 cbet 47% bez jakichś większych readów

Generalnie sądzę, że standard ale chodzi mi bet sizing na flopie oraz bet sizing na river wydaje mi się, że jest on troszkę za mały ale z drugiej strony nie sądzę by on tutaj często miał 9x co znowu oznacza, że tak naprawdę nie ma zbyt wielu dobrych rąk z którymi może callować(sety, 2 pairs, overpairs? co generalnie w tym spocie nie ma znaczenia. Jednak zastawnawiam się czy z fishem wolicie tutaj vb, overbet czy może mały bet indukujący jakiś move ??
  • 5 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Bet, bet, bet za 80% albo więcej % pota. Raczej wolę wziąć sprawę w swoje ręce i budować pulę niż liczyć na jakieś blefy tym bardziej bez readów.
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      widzialem raz ciekawy filmik nie pamietam kogo gdzie gosc zachecal do grania f z takim gamoniem bardzo nisko tlumaczyl to tym ze oni maja super fantazje i wyobrazenie ze potrafia wyblefowac wszyskich dlatego czesto mozesz dzieki malemu bet otrzymac akcje raisu co by cie super ucieszylo a takze utrzymac slabsze uklady jak TP turn.
      W twoim wypadku mysle ze jesli to fish mogl bys wyzej bic r bo jesli ma sprawdzic to i tak to zrobi a do tego na wyzszym limicie czesto panuje przekonanie ze wysoki bet=bluff
      Do tego za wysokim betem na river przekonywal by mnie fakt ze moze czesto c z 9 ktorej on tu i tak nie zrzuci wiec walil bym nawet 150-160
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Bet, bet, bet za 80% albo więcej % pota. Raczej wolę wziąć sprawę w swoje ręce i budować pulę niż liczyć na jakieś blefy tym bardziej bez readów.
      +1

Simon, grasz NL400 i nie wiesz co to Pot Management ?( No dobra, Ty jesteś z MTT, możesz nie wiedzieć :P

Patrz, jak ja bym to grał:

Flop ($40.00)
      Bet $35.00

Turn ($110.00)
      Bet $90.00

River ($290.00)
      Shove za $269.00

Dobierasz taki bet sizing, aby wbić gościa do komitetu i na river postawić go przed trudną decyzją. Jeśli on tam sprawdził TAKI bet, to prawie na pewno sprawdzi i większy z two pair/setem. Ze stritem chyba nie trzeba dodawać, że gość nie folduje tu nigdy. Przeciwko fiszowi Twoje myślenie powinno być nastawione tylko na jedno: Jak wydymać od niego całego stacka ? ;)

Grając tak jak Ty to zagrałeś, to po prostu gubisz value.
    • simon1989
      simon1989
      Srebro
      na forum od: 23.11.2007 Posty: 5 603
      Wiem co to pot menagement ale na flopie chciałem undukować blefy, gdyż jest dla mnie dobry board do leadowania i o ile utg nie za często trafi ten board to sądzę, że trafia on w range flatującego, który często może mieć tam medium pp alb overpair, dlatego teżtaki bet sizing.
      Generalnie chodzi o to, że UTG rzadko ma tutaj range by sprawdzać 3 razy pot na tym baordzie. Fish nie fish nie sądzę by ktoś o normalnych zwysłach robil to bardzo często a ten nie wyglądał mi na maniak tylko po prostu słąbego gracza. A ile 9x jest w jego range pomijając flop ??
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      O tej rece tez juz troche dyskutowalismy i ogolnie rzecz biorac, to wole tutaj squeeze pre na "semi-fisha", bo on jest w stanie sprawdzic nas z gorszym ukladem, a jezeli BB widzi spota, to albo czesto dolacza do puli, albo wlasnie sam squeezuje.

Na BB juz wiele bardziej mi sie widzi CC przez relatywna pozycje oraz oddsy. Na tym flopie moim zdaniem tracisz value. Bet o 34-36$ tutaj ma o wiele wiekszy EV. UTG napewno nie folduje OP a FD tez nie, to samo sadze o tym drugim zawodniku. Tez nie spodziewam sie crazy blefow na monotonnym boardzie w momencie kiedy ty blokujesz mase mocnych ukladow.

Ja sadze, ze ty tutaj caly twoj value-range leadujesz, a jak tak leadujesz nutsy, to wiadomo jak grasz 2pair/sety. Ale nawet omijajac to, jednak nie bedziesz gral bet / bet / bet o 1/2 pule z czyms, co lubi foldowac.

Na turnie moznaby dobrze tez zaczac nadrabiac strate z flopu i overbetowac, bo ja nie sadze, ze on tutaj juz sprawdza dalej z JJ bez Js, a jezeli to robi, to jednak i tak za byle jaka cene bo nie wie, co to relatywna sila reki.

As played to najpozniej overbetuje river, bo QQ+ easy folduje za zwyczaj, a on tutaj albo ma 9x albo cos co folduje, a nie licze na wiele spazzow z busted drawami tutaj, w momencie kiedy ty trzymasz te blockery. Overbet jest na tyle fajny, ze jezeli on chcial foldowac AA tutaj, to moze jednak bedzie bluff-catchowal, poniewaz udajerz spolaryzowany range.