[NL100+] NL100 AJo 3-bet pot TP 130 BB

• MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Prima Network $100.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 873321
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (CO): $130.44
      BTN: $58.25
      SB: $100.50
      BB: $102.43
      UTG: $99.00
      MP: $143.64

Pre Flop: ($1.50) Hero is CO with J :heart: A :club:
      1 fold, MP calls $1, Hero raises to $4.50, 3 folds, MP raises to $8, Hero calls $3.50

Flop: ($17.50) 5 :diamond: A :spade: 2 :spade: (2 players)
      MP bets $17.50, Hero calls $17.50

Turn: ($52.50) 7 :spade: (2 players)
      MP bets $13.12, Hero raises to $39.50, MP calls $26.38

River: ($131.50) A :diamond: (2 players)
      MP bets $78.64, Hero calls $65.44 all in

Final Pot: $262.38

41/21/5.0/41/14/(56)

Preflop wiadomo. Jego l/min 3-bet range oceniam na pewno jako top range, jakoś {AQ+, TT+}. Na tym flopie gość może mieć max 1 kombinację AA, gorzej jak ma AQ+, no ale KK/QQ/JJ jest w pip, mam pozycję i to jest na pewno call. Turn już mnie bardzo uspokoił, w sensie jego bet sizing, bo miałem z nim wcześniej rozdanie jak c-betował gaybetem 1/3, ja go tam sfloatowałem i się poddał. Postawiłem go na słabą made hand / drawa, więc raise for value. Shove byłby dla mnie w tym momencie dużym problemem, ale teraz już ciężko byłoby się poddać. Na river trochę się bałem AQ+, ale ostatecznie biję jednak trochę rąk, a jego linia jest mało wiarygodna.
  • 6 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      l/3b oznacza często monstera i ja gram max calldown, ponieważ daje rywalowi głównie mocne ręce i np. na turnie nie widzę w ogóle value.
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      tez nie raisuje tutaj T bo nie widze w sumie w tym wiekszgo sensu chyba ze grasz to po to by modlic sie zeby spasowal?? AK, AQ i tak robi ci call rozumiem ze mozesz probowac pokazac ze masz tutaj Flusha by wyrzucic slabsze A ale chyba nie bedzie ich tam za duzo;/
      Pytanie co r bo jesli nie spada A to masz dla mnie easy fold a tak to HERO fold? sick troche ale w sumie co on tu moze miec AK,AQ moze KQs i super pasuje mi tutaj set.
      Popatrz zagrales 3bet robib c bo mu sie oplaca lapie seta powiedzmy 2 gra wysoko bo protection a takze w twoim range duzo A ktoryych nigdy nei zrzucasz na t spada dla niego chujowo ale niekoniecznie masz wiec betuje ostroznie ty go rasie on zawsze robi c river dla niego super karta. Jesli zlapales Flusha to ciezko bedzie ci zrzucic jesli masz tripsa to tez trudno zrzucic wiec on sle ci AI wiedzac ze jesli masz ktores z tych ukladow to robisz c a inne i tak zrzucisz nawet jak zabetuje 20$

Dlattego dla mnie masz easy fold na r
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      @wma21 i Andrzej

A jak Wy w ogóle widzicie jego limp/min 3-bet range? Może od tego wpierw zacznijmy. Żeby było wiadomo, czego możemy się tam spodziewać, a czego nie. I weźcie pod uwagę reada, którym dysponuję.
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      nawet jesli wezmiemy pod uwage jego limp/rasie to dalej widze tam AK ponad to popatrz sobie ze simon pisal ze wczesniej jak go floatowal to koles poprostu sie poddal. Teraz jest inaczej wiec dlaczego??

Do tego powiedzmy ze to fish choc probka mala (ale po gejowskich betach) nawet jesli mial by tu KK QQ to ja bym tam ch/c a nie AI bez sensu.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      Napisane przez MatiKosa
      @wma21 i Andrzej

A jak Wy w ogóle widzicie jego limp/min 3-bet range? Może od tego wpierw zacznijmy. Żeby było wiadomo, czego możemy się tam spodziewać, a czego nie. I weźcie pod uwagę reada, którym dysponuję.
      AA/KK/AK po turnie i river always AK
      call flop/ moze call turn ze wzgledy na oddsy, na pewno fold river.
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Napisane przez lekarz20
      Napisane przez MatiKosa
      @wma21 i Andrzej

AA/KK/AK po turnie i river always AK
      call flop/ moze call turn ze wzgledy na oddsy, na pewno fold river.
      Mialem napisac dokladnie to samo :D .

Jezeli nie mam readow na donka to zakladam, ze jego limpRR to nutsy. Flop call to standard. Na turnie pasowalbym do kazdego beta powyzej 18$, ale biorac pod uwage, ze podbil tak malo to callowanie ujdzie w tlumie. Tak czy inaczej nienawidze swojego zycia callujac w tym spocie. Fold do kazdego beta na riverze.

Twoj raise na turnie to generalnie samobojstwo.

Turn już mnie bardzo uspokoił, w sensie jego bet sizing, bo miałem z nim wcześniej rozdanie jak c-betował gaybetem 1/3, ja go tam sfloatowałem i się poddał.

To, ze gosc betuje malo jak ma slabego handa nie znaczy, ze nie betuje malo jak ma handa.

Poza tym jezeli preflop stawiasz go na {AQ+, TT+}, to po co raisujesz na takiego ranga? Gosc callnie/shovuje Ax i spasuje TT-KK. Izolujesz sie na same lepsze rece, wiec na pewno nie jest to raise for value.