[NL20-NL50] [NL50] KQo multiway oop

• sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      na forum od: 20.07.2009 Posty: 1 950
      Pierwszy raz wrzucam wygraną rękę, ale nie byłem pewien rozegrania i czuję, że było po prostu słabe... Naprostujcie mnie :)

Full Tilt - $0.50 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: $54.60
      CO: $82.45
      BTN: $40.35
      SB: $50.00
      Hero (BB): $50.00
      UTG: $71.50

SB posts SB $0.25, Hero posts BB $0.50

Pre Flop: ($0.75) Hero has K:heart: Q:club:

UTG raises to $1.50, MP calls $1.50, CO calls $1.50, BTN calls $1.50, fold, Hero calls $1.00

Flop: ($7.75, 5 players) J:diamond: K:diamond: 6:spade:
      Hero checks, UTG bets $3.50, MP calls $3.50, fold, fold, Hero calls $3.50

Turn: ($18.25, 3 players) Q:heart:
      Hero checks, UTG bets $9.00, MP calls $9.00, Hero raises to $45.00 and is all-in, UTG calls $36.00, fold

River: ($117.25, 2 players) 9:club:

Open raiser to aggrofish, który przecenia swoje ręce. Gra zbyt luźno preflop i na nieszczęście dla niego również postflop.

Preflop - po tym, jak cały stół sprawdził, postanowiłem tylko dołożyć z BB. No i zastanawiam się, czy słusznie... Z jednej strony chcę zobaczyć flop z tą ręką, a z drugiej strony nie chcę 3-betować, bo (1) podbicie jest z UTG i co ważniejsze (2) jest sporo chętnych do gry, ale (3) postflop postanowiłem nie szaleć z tą ręką, jeśli nie złapię czegoś dobrego.

Ogólnie z KQ mam problem, ponieważ nigdy nie uważałem tej ręki za jakąś szczególnie mocną - być może to leak spowodowany czytaniem pokerowych książek, gdzie zawsze jest napisane: "uważaj z KQ i KJ, bo często będziesz zdominowany" i takie tam. Ostatnio zacząłem grać szerszym zakresem i zacząłem zauważać zalety rąk, z którymi na początku grałem bardzo niechętnie. W związku z tym KQ to teraz top mojego range, zatem nie mogę sobie tego tak po prostu foldować... Ale czy to dobry spot? Jak gracie tę rękę, szczególnie bez pozycji. Czy często ją 3-betujecie?

Flop - tylko check/call - realizacja planu sprzed flopa. Nie boję się zakresu UTG, ale jest jeszcze caller.

Turn - łapię top 2 pair. Check/raise, ponieważ (1) UTG zabetował bardzo mało, co na takim boardzie nie wskazuje na mocną rękę, a (2) call MP3 wskazuje na draw lub weak made hand, ponieważ z made hand bardziej prawdopodobny byłby raise z jego strony.

No i teraz oceńcie, czy to nie jest zbyt spewy i może inaczej powinienem to zagrać...
  • 3 odpowiedzi
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      na forum od: 27.02.2009 Posty: 2 078
      Oprocz tego ze lubie tu squeezowac bo jest mase dead money i czesto zgarniemy pule pre flop a na 4 beta mozemy sie potulnie zlozyc to jezeli mamy jakiegos agro to znajac ten typ graczy to beda oni dosc luzno sprwadzac 3 bety takze mozemy to robic for value, szkoda ze nie podalaes wiecej statystyk np fold to 3 bet

A po flopie nie za bardzo widze na tym limicie mozliwosc raisu z tego powodu ze ludzie bardzo tight sie raczej stackuja na nl 50 i w ogole nie przystosowuja sie prwaidlowo do gry dlatego call flop imo ok.

Na turnie musisz raisowac, po pierwsze utg moze value betowac slabsze rece juz a po drugie cchesz wyciagnac max value od flush drawow itp. Takze po flopie gralbym tak samo, nie ma co kombinowac.
    • sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      na forum od: 20.07.2009 Posty: 1 950
      Niestety mam nową bazę (po reinstalacji systemu i masie perypetii) i mało rąk w związku z tym... To był początek sesji i tylko na jednego zawodnika miałem 5 rąk. Bardziej przydadzą się wstępne ready - akurat UTG wpadł mi w oko podczas table selection i oczekiwania na pierwszego blinda - uczestniczył w kilku rozdaniach na przestrzeni kilku chwil, więc oceniłem go na loose. Od MP3 widziałem raise bodajże na flopie w jednym z początkowych rozdań, stąd to założenie na turnie.
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Ole

Jest zasadnicza roznica pomiedzy KQ a KJ oraz QJ- te nizsze sa duzo gorsze, mniej grywalne i czesciej zdominowane- ich unikaj, podczas gdy KQ mozesz traktowac 'dosc' mocno w SH.

Podoba mi sie squeeze preflop (masa dead monies, duze FE preflop i duzy cbet-credit postflop) ale podoba mi sie tez call i fit-or-fold.
      As played, na flopie masz donkbet/fold, masz c/c i nie powinienes za czesto c/r poniewaz izolujesz sie wtedy na mocniejsza czesc jego range, poniewaz Twoj c/r multiway jest tu super-mocny.

Na turn wsyzstko zalezy od przeciwnika-> jak on gra tptk, jak gra tutaj AA/2pairs/sety? Zagral autobarrel czy dlugo myslal? Jak on odbiera Twoj percieved range? Na overaggro donka overplayujacego hands c/shove mi sie podoba.

Pozdrawiam