[NL20-NL50] QQ NL25 rush

• elpatoo
      elpatoo
      Brąz
      na forum od: 20.06.2009 Posty: 710
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP3:
      $23.80
      CO:
      $14.60
      BU:
      $11.22
      SB:
      $19.05
      BB:
      $25.15
      UTG1 (Hero):
      $68.20
      UTG2:
      $25.10
      MP1:
      $19.75
      MP2:
      $50.88

Preflop: Hero is UTG1 with Q, Q.
      Hero raises to $0.85, 7 folds, BB calls $0.60.

Flop: ($1.8) 3, 2, T (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.25, BB raises to $3.50, Hero calls $2.25.

Turn: ($8.8) 3 (2 players)
      BB bets $3.48, Hero calls $3.48.

River: ($15.76) 9 (2 players)
      BB bets $8.28, Hero calls $8.28.

Final Pot: $32.32.

v unk

Preflop standard. Na flopie stawiam cbeta 1,25 bo flop nadaje sie checkreisowania i chce miec ewentualne tanie calle. I tak jakbym sobie wywrozyl dostaje ch-r, stwierdzam ze kolega tu reprezentuje raczej bluff, moze jakas parke, ewentualnie Tx wiec izi call i gra wa-wb.

Na turn dostaje bardzo niskiego beta, moze to swiadczyc o 2 kwestiach, albo kolega ma 45 i drawuje to strita albo juz ma fulla/quada i chce wyciagnac max value. Oczywiscie nadal moze miec totalny air albo jakas slaba reke. Nie decyduje sie na raise bo nic gorszego mnie nie sprawdzi.

River znowu niski bet, moze to byc value, byc moze koles lapie 2 pary dla T9, z ktorymi jest z przodu. Jednak przez ten dziwny raise na flopie decyduje sie na call.

Moze byc? :)
  • 6 odpowiedzi
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Ciężko ocenić optymalną grę na unka tutaj - nie wiadomo, czy on calluje tylko pp OOP, czy też jest luźny i będzie tutaj sporo Tx. Myślę, że calldowny nie są złe, aczkolwiek on na River tak betując zdaje sobie sprawę, że masz coś mocnego i wygląda mi to na value-bet.

Osobiście callowałbym bet na flopie i foldował na Turnie, ponieważ wielu słabych graczy na niskich limitach gra ch/r dla blefu na flopie, a potem się po prostu poddają. W momencie kiedy przeciwnik betuje dalej daje mu tutaj kredyt na dobrą rękę.

Pozdrawiam
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Yac tu się nie zgodzę - wielu graczy gra ch/r bluff flop i bet turn, ale niewielu już ładuje bet na river ;) Dlatego też ja rozważałbym call flop/call turn/fold river... ale czy to nie podchodzi pod palenie kasy? Z drugiej strony to samo można powiedzieć o call flop/fold turn, bo przecież spada blank ;)
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      Wszystko zależy od przeciwnika. Tendencje o jakich mówisz (bet Turn po ch/r flop) występują już moim zdaniem od nl100, na niższych limitach ludzie nie potrafią w większości przypadków ciągnąć blefa dłużej niż przez 1 street.
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Może masz rację :) Zwykle tylko aggro-donki albo nieźli regsi bluffują na kilku streetach :P

Napisane przez babel92
      czy to nie podchodzi pod palenie kasy? (...) call flop/fold turn, bo przecież spada blank ;)
      czy to nie taki call "zobaczę, czy mnie bluffuje - najwyżej się zrzucę"?
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      Jeśli przeciwnik jest słaby to nie zablefuje więcej, więc kupujemy tak naprawdę uczciwą odpowiedź od niego grając call flop (najczęściej).
    • babel92
      babel92
      Brąz
      No spoko, dzięki za odpowiedź :) Zdarza mi się czasem tak zagrać i zastanawiałem się, czy to nie palenie kasy ;)
      Pozdro :f_thumbsup: