[NL100+] NL400 300bb deep QQ vs agr reg

• simon1989
      simon1989
      Srebro
      na forum od: 23.11.2007 Posty: 5 603
      Witam.

Ręka sprzed bodaj dwóch dni.

Będzie to trochę inna forma. Będę podawać kolejność rozgrywania ręki i liczę, że po każdej akcji wywiążę sięciekawa dyskusja na temat dalszych zamierzeń, ocen dotychczasowego przebiegu ręki etc... Taka inna forma analizy ręki :)

Rywal. Dla tych co grają na ftp na pewno znany - comfypants. wygrywający reg na stawkach 2/4.

vpip/pfr/3b/fold 3b/agr fr/fold to cbet/raise cbet in 3b pot
      27 /21/6,5/40 /46% /25% /22%

Ready skłądają się do tego, że jest to agresywny gracz, c/r wiele boardów. Zdolny zamieniać sd w blef. Gra bardzo agresywnie i tego dnia kiedy graliśmy sesję mieliśmy już historię.
      Piierwsza akcja to raise utg call z co(random) villain call z sb. Flop Qxxr, cbet, random call villain raise ja call. Turn Ax instant ch villaina ja chb. river blank villain vb 60% puli ja fold z KK.
      Druga akcja. Raise lp on call oop z sb call z bb. Flop A97r. ch ch ch. TUrn Tx villain bet ja call. River T uzupełniający backdorowy kolor. Villain 3/4 psb ja call on AQ.

Do tego mam na niego wiele readów ale niestety mam je w sofcie a nie w hm.

Więc zaczaniemy od tego.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $4(BB) Replayer
      SB ($186)
      BB ($514)
      UTG ($1,175)
      Hero ($1,196)
      CO ($477)
      BTN ($410)

Dealt to Hero Q:heart: Q:diamond:

UTG raises to $12, Hero raises to $36, fold, fold, fold, fold, UTG calls $24

FLOP ($78) 7:club: 6:club: J:club:

UTG checks, Hero ??

Nie pytam czy betować bo to wydaje mi się raczej pytanie zbędne. Pytanie ile, dlaczego tyle i jak to wpłynie na jego ewentualny bluff range, jak wygląda jego c/r value range, jak wygląda jego c/c range. Plany po c/c i c/r z jego strony.

Zapraszam do dyskusji.
  • 25 odpowiedzi
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Board jest mokry, więc na starcie wypada dość spory piznąć, z $55-$60 będzie dobrze. Więcej nie ma potrzeby, bo na jakikolwiek c/r na monoboardzie najczęściej musisz się składać. A to dlatego, że jak Ty drawujesz, to albo jesteś drawing dead vs flush, albo drawujesz do 2-outowca (jak ma seta).

Z kolei jeśli on na Ciebie drawuje, to z A/K ma na Ciebie 12-outowca, który ma praktycznie coinflipa do rivera. Także te ręce Ac Xx oraz Kc Xx spokojnie mogą grać c/r for value, poza setami i kolorkami i two pair z 65s.

Także co do jego c/r:
      Z jednej strony on jest agro i macie duże stacki, ale z drugiej sam widzisz, że lekko nie będzie, chociaż masz pozycję. Ja bym tu pewnie preferował fold, choć to Ty znasz najlepiej gościa i wiesz ile, gdzie i jak c/r boardy.

Na jego c/c:
      Na pewno nutzy z A-high flush, czasem K-high, ale tutaj już częściej poleci c/r. Na pewno A/K w . A jeśli jest naprawdę taki kozak, to może to robić z każdą ręką, aby grać na jakieś bluff outy. Na blank turnie zasadniczo nie powinieneś się poddawać i okazywać słabości, choć kurde niestety, przy takich stackach gość może załadować c/r nawet na river.

Trudna sytuacja, ale jednego jestem pewien: to na pewno nie jest spot, gdzie chcesz wcisnąć dużo kasy.
    • hellYeahEnT
      hellYeahEnT
      Brąz
      na forum od: 28.03.2008 Posty: 4 864
      na pf flat bo szkoda zrzucac do 4-beta as played bet bet bet albo bet bet i foldowac do kazdej agresji
    • simon1989
      simon1989
      Srebro
      Napisane przez hellYeahEnT
      na pf flat bo szkoda zrzucac do 4-beta as played bet bet bet albo bet bet i foldowac do kazdej agresji
      Na 300bb deep flat qq here ?? no way kolo folduje 40% do 3betów za dużo value mam w 3b tej ręki
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      na forum od: 27.02.2009 Posty: 2 078
      troche wiekszy 3 bet pre flop ,szczegolnie ze jestescie deep a na flopie bet/fold tak 60~
    • simon1989
      simon1989
      Srebro
      Napisane przez Sterwor
      troche wiekszy 3 bet pre flop ,szczegolnie ze jestescie deep a na flopie bet/fold tak 60~
      możesz rozwinąć czemu b/f ?? Szukam dokłądnych analiz i Waszcyh przemyśleń bo samo b/f mnie nie interesuje jak to dlaczego ;)
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      Ja napisałem w swoim poście dlaczego - przede wszystkim dlatego, bo masz monoboard.
    • LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      na forum od: 10.05.2009 Posty: 528
      Poza jego statystykami wielkość stacków i jego ogranie mówi, że on tu będzie bardzo szeroko sprawdzał.

X/R range:
      gotowe kolory, sety, semiblefy na OESD / gut shot i możliwe że niskie pockety z treflem, bo na X/C to będzie bardzo mało grywalne

nie wiem jak z pure bluffami, ale nie powinno tu tego być => on wie że nie będziesz super light cbetował tego boardu. Np spodziewałbym się że rozumiejąc jego agresję nie będziesz tu cbetował czegoś w stylu AK/AQ bez trefla.
      Co do AK i AQ z treflem u niego, też nie jestem do końca pewien, z tego względu że to jest 3bet pot i jesteście 300BB deep -> czy Ty grasz tu lightowo cbet / czy nie wyizoluje się na zbyt mocny range ?

X/C range:
      Top parki złapane na broadwayach, over pary

Wielkość betu: w okolicy 3/5-2/3

Więcej nie bo mogło by być odebrane że chcemy przykrócić jego blefy, co mogło by wzmocnić jego agresję i szkoda wyrzucać pieniądze
      Drugi powód to to że nie mamy tutaj ręki typu 45s czy JJ którą chcemy chronić

Mniej też nie gdyż nie chcemy mu dawać dobrych odsów na dobranie

Plan dalej:

Po X/R fold - na jego X/R range nie jesteśmy dobrzy, a nawet jeśli tak, to marginalnie a dalsza gra będzie bardzo ciężka

Po X/C:
      Na treflowym turnie X/F -> na jego float na river myślę że nie będziemy dobrzy gdyż słabszych rąk z SD value które sprawdził na flopie nie jest już wiele

Na over karcie myślę że można będzie zagrać XB i call non trefl river.
      Na blanku, myślę że znów 3/5 - 2/3. Problem z tym betem jest taki że repujemy już dobry range i może być mu ciężko sprawdzać gorsze ręce.
      Z drugiej strony nie chcemy mu dawać darmowego dobierania / chcemy ułatwić sobie river.
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      na forum od: 27.02.2009 Posty: 2 078
      Napisane przez simon1989
      Napisane przez Sterwor
      możesz rozwinąć czemu b/f ?? Szukam dokłądnych analiz i Waszcyh przemyśleń bo samo b/f mnie nie interesuje jak to dlaczego ;)
      for value, masa rak slabszych ktora cie sprawdzi szczegolnie jakies slabsze flush drawy top pary itp, a nie jestem pewien czy on tu bedzei raisowal Acx, a nawet jak to bedzie robil to do przodu zbytnio przeciwko takiej rece nie jestesmy w zasadzie ent tutaj mowi dobrze jak nie okaze agresji to trzeba betowac przynajmniej do turna na river nie widze za duzo value szczegolnie ze pula moze byc juz ogromna, zalezy tez co spadnie :)
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Check behind, call turn i river. YO
    • simon1989
      simon1989
      Srebro
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Check behind, call turn i river. YO
      Na czym callujesz na czym foldujesz ??

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $4(BB) Replayer
      SB ($186)
      BB ($514)
      UTG ($1,175)
      Hero ($1,196)
      CO ($477)
      BTN ($410)

Dealt to Hero Q:heart: Q:diamond:

UTG raises to $12, Hero raises to $36, fold, fold, fold, fold, UTG calls $24

FLOP ($78) 7:club: 6:club: J:club:

UTG checks, Hero bets $48, UTG raises to $138, Hero ???

Jak widzicie zdecydowałem się na cbet, chociaż na pewno cb beh jest opcją ze względu na fakt, że board jest bardzo nieprzyjazdy a agresywny gracz wg. mnie rzadko będize c/c ten board co jest raczej wiadome. Mimo wszystko stiwerdziłem, że mam za dużo value w c-betowaniu a po drugie sądze, że taki bet sizing będzie indukował sporo c/r blefów od jego słabego sd value orac sporo semi c/r blefów gdyż moja linia wygląda bardzo mocno. Z drugiej stronie gomore dobrze zauważył i zwrócił mi uwagę, że na tego typu boardzie granie dużej puli nie jest naszym odstawowym celem chociaż uważam, że w tego typu spocie zdecydowanie zwiększam frekwencję jego blefów poprzez bet a nie check.

Jaki teraz plan na rękę ?? Jeżeli call flop to jakie linie obieramy na poszczególnych turnach.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Na turnie clubs i A folduje, jeśli spada inny wtedy calluje x2 niezależnie od rivera. Ponieważ gdy rywal zobaczy check, to na turnie może blefować z dowolnymi kartami i kontynuować blef na river typu c/A na których ja bym bluff catchował licząc na to że będzie betował ze wszystkim kartami.

Raczej nie cbetuje, ponieważ rzadko kiedy dostanę trzy streety value (jednie KJ/AJ) a mogę dostać c/r od blefu przeciwko któremu muszę pasować.

Tak jak zagrane to gram bet/fold, ponieważ on z Kc ma zbyt wiele equity + pieniędzy w stacku do barrelowania.
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Tak jak zagrane to gram bet/fold, ponieważ on z Kc ma zbyt wiele equity + pieniędzy w stacku do barrelowania.
      +1

I mam nadzieję Simon, że przeczytałeś mój post, że albo jesteś tu drawing dead/drawujesz do 2 outów, albo gość na Ciebie drawuje do 12 outów. Na pewno chcesz się ładować w taki spot z 300 BB deep? ;)
    • simon1989
      simon1989
      Srebro
      Czytam wszystkie :P

A czy nie uważacie, że dobry gracz na tego typu boardzie zamienia masę swoich rąk z sd value w blef ?? Czy uważacie, że on tutaj zawsze c/r z min. dobrym drawem ?? Powiem tak o ile ch behind mi się podoba to sądzę, że po cbecie nie mam tutaj opcji na fold na flopie z uwagi na historię i ilość rąk, któe on zamienia w blefa a rywal dobrze wie jak ciężki będzie to dla mnie spot, dlatego sądzę, że there's no way to fold this on the flop.

Poza tym na turnie mogę uzyskać dodatkowe ready na przeciwnika. Dodatkowo chcę czasami balansować z regami mój zakres w tym spocie checkując flopa nie sądzę, aby frekwencja jego blefów byłą duża to jasno pokazujemy, że mamy sd value i ciężko będzie nas z tego rozdania wyrzucić mając na uwadze historię bez sądzę, że zdecydowanie zbyt często będziemy wtedy w value town. Dlatego sądzę, że chociażby dlatego by zbalansować mój bluffing range w tym spocie oraz max zyski od jego c/r blefów chcę ten spot c-betować.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      check b jest opcją ale chyba nie najbardziej EV+ bardziej by uniknąć trudnych decyzji za 300bb.

a moze uzasadnij swoj bet sizing cbeta?
      wydaje mi się, że jak chcesz przyciągnąc wiecej blefów to powinieneś walnąć 60$ więcej kasy w pocie koleś bardziej skłonny do blefu ze wzgledu również na to, że wtedy bardziej repujesz linie bet/fold a nie bet/call czy bet/3b (czyli pompowanie pota by wrzucić tutaj 300bb z nutsem) wynika to dla mnie z tego, że betując dużo chcesz dać sobie łatwą decyzję w momencie gdy dostaniesz raise/łatwą decyzje czyli fold, koleś jesli mysli tak jak chcemy wtedy zwiększa frekwencje swoich blefów + pula jest większa czyli jeszcze bardziej opłaca nam się bluff catchowanie.
      Zgadzam się z pierwszym zdaniem twojego postu wiec jak według ciebie skomponować jego bluff range, wychodząc od tego jaki dajesz mu zakres PF?
      Domyślnie sadze, że OESD/FD/Jx moze 88-TT grają tutaj c/c wiec gdy c/r to ma value range który jest w miarę oczywisty i bluff range, w skład którego wchodzą rece ktore mają jakies equity vs twoj potencjalny range czyli nie 22 albo KT a coś w stylu T9/KQ/AK/AQ/87 w/o nie wiem gdzie zakwalifikować cos jak A:cQx ktore moze grac c/c a moze c/r. Wiec jak przydzielilismy mu taki zakres to call flop i ... Zasadniczo można rozpisywać wiele mozliwości ze wzgledu na wiele kart ktore moga przyjsc na turnie i nie chce mi się pisać tak domyslnie co na jakiej bym zrobił bo to nie tylko od karty zależy etc. Chcialem tylko wiedzieć jak ty widzisz jego zakres z ktorym blefuję i podaj moze co wpadło na turnie i jego akcje to chetnie sie ustosunkuje.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Smieszne, ale nawet dzis mam jeszcze nowe mysli na temat tej reki, ale moze od poczatku. Dyskutowalismy juz sporo na temat tego rozdania i aby reszta wiedziala o czym, to krotko zapodam podsumowanie toku myslenia:

PRE:
      Moim zdaniem przez wasze stacki i sytuacje oraz image, dobry agresywny gracz na FTP tutaj 4betuje AQ super czesto pre, bo wie, ze twoj callng-range jest mega-wide na tych stackach a on jednak chce wladowac jak najwiecej kasy w pule na preflopie. Grajac na 200-300bb range'y sie po prostu rozszerzaja tak dramatycznie, ze 4bet z AQ tutaj robi for value czesto. Tak samo sadze, ze twoj maly raise-sizing daje mu powod do takiego 4beta czesciej niz nie. Podobnie sadze o JJ, lecz JJ ma tyle problematyczna sytuacje, ze na twoj range ciezko mu sie bedzie gralo to w 4betowanej puli. Jednak napewno do jakiegos stopniu tez to 4betuje.

Ogolnie jeszcze sadze, jak juz ktos uwazyl, ze powinienes tutaj zawsze zrobic wiekszy 3bet. 44/48 wydaje sie byc dobrym sizingiem.

Dla mnie granie tutaj check jest leak i to dosc spory. Tracimy po prostu mase value od kazdej parki i kazdego FD i ogolnie jak koles calluje na deepie oop, to ma mase rak, z ktorymi nas sprawdzi. A granie check tylko po to, by uniknac ciezkich spotow lub dosc blizej do SD sie myli z celem grania max.EV!

Betujac tutaj, ja bym zawsze betowal 56-60$. Jest tutaj po prostu masa value, a z blefami tez chcemy wzbudzac FE.

Pomyslmy moze troche nad tym, z czym on by tutaj mogl c/r for value. Gracz na NL1k napewno wie, ze on tutaj nie wystackuje nigdy OP za 300bb, wiec jego c/r-value range bedzie i tak waski. A idac za zalozeniami z PRE, to wiemy, ze on tutaj nie ma nigdy AK, zostaje pol kombinacji AQs, bo reszte 4betuje, pol kombinacji JJ, moze raz na jakis czas ATs. Widac, ze jego value range jest super narrow i co jeszcze do tego dochodzi jest fakt, ze w jakims procencie nie widze, by on tutaj zawsze c/r sety. Pytanie owszem jest, jak gracz na NL400 na to patrzy, ale jezeli mowisz, ze on jest b. dobry, to chociazby w jakis procent bedzie c/c tutaj sety nie raz.

Majac tutaj set nie chodzi o to, ze board jest wet i chcemy wrzucic kase, bo powinnismy patrzec na to, na co chcemy wrzucic tutaj kase. OP nie odda nam tutaj nigdy 300bb, TP tez napewno nigdy, 2pair jest tylko 76, a to sa 3 kombinacje, z czego my 3betujemy moze dokladnie 1 raz na jakis czas. Owszem c/r ma w sobie value z setem, bo gorsze rece sprawdza F+T, ale czesto river musimy c/c.

Wyobrazmy sobie teraz, ze mamy tutaj 66/77 i gramy c/r flop + bet T + bet R i dostajemy ship na dwoch blankach, to chyba mozemy stwierdzic, ze nawet FML-call nas nie zadowoli tutaj za 300bb, bo bluff-range przeciwnika jest nikomy.

Co do sizingu, to tez sie zgadzam, ze on wiecej niz nie cos indukuje i przez to, ze jego value-range jest tutaj super waski i raise mega polarized, to moim zdaniem fold nie wchodzi w gre. Pierwsza moja mysl jak widzialem reke byla b/c flop + c/f turn, bo nie sadzilem, ze ktos czesto bedzie kontynuowal z blefem na turnie, lecz majac tyle FE za soba i tyle air w range, to jemu raczej nie zostanie nic innego by betowac turn super czesto.

Pytanie wiec jest, co robic na turnie i riverze i to moim zdaniem zalezy od image, historii i boardu. Jak podasz reszte rozdania, to dalej podyskutujemy.
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      Polecam Easy game. Autor w rozdziale o monotone boards przytacza pewne rozdanie, które miał z KRANTZ'em na nl2k. Autor otworzyl z Btna 6 :club: 7 :club: Krantz z blindow 3betowal RED AK. Flop A :club: K :club: 4 :club: KRANTZ cbet, autor raise Krantz napisal tylko na chacie "AK no good, huh?" i zmuckował. Autor byl w szoku tego zagrania, ale opisal sytuacje z punktu widzenia Krantza i zrozumiał sens zagrania: przeciwnik calluje pre malo one-club hands, a nawet z nimi raczej calluje tylko na flopie. Natomiast praktycznie nigdy nie ma pure blefów w jego range'u: jego value range ma Krantza beat, a na jego semibluffing range (np Q :club: Jo) ma coinflipa. Mamy tu do czynienia z sytuacja gdzie jestesmy slightly ahead/way behind. I bardzo podobnie jest w rozdaniu Simona. I aby opłacalnie móc scallowac powinnismy znaaaacznie cześciej być te slightly ahead niż way behind, a prawie nigdy nie będziemy wystarczająco często. Z tego powodu tak bardzo Lagy gracz jak Krantz, przeciwko któremu wielu graczy znacznie rozszerza zakresy nie mial kłopotu ze zrzuceniem bardzo silnej reki w tym spocie, choć czasami jest z przodu.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      Baluga to nit.
      KRANTZ jest słabiutki.

A na poważnie to to rozdanie miało miejsce zdaje się pare lat temu, poza tym nijak ma się do powyższych rozważań.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Mantis, robisz jeden bardzo duzy blad. Porownujesz jedna reke do dynamiki stoliku i historii oraz NL2k pomiedzy jednym z najlepszych hand-readerow na swiecie z NL400 z jakims mega aggro gosciem.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      SAJMONNNNNNNNN!
    • 1
    • 2