[NL20-NL50] AK pasywnie - NL50

• ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP3:
      $22.00
      CO:
      $110.00
      BU:
      $29.50
      SB:
      $74.40
      BB (Hero):
      $50.00
      UTG1:
      $67.70
      UTG2:
      $50.00
      MP1:
      $52.35
      MP2:
      $20.30

Preflop: Hero is BB with K, A.
      5 folds, CO raises to $1.75, 2 folds, Hero calls $1.25.

Flop: ($3.75) 5, A, 7 (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.00, Hero calls $2.00.

Turn: ($7.75) Q (2 players)
      Hero checks, CO bets $5.50, Hero calls $5.50.

River: ($18.75) T (2 players)
      Hero checks, CO bets $9.00, Hero calls $9.00.

Final Pot: $36.75.

Przeciwnika mam po 1,9k rąk. 15/13 AF =3,5 : 3,4/3,1/5,5. Cbet 67%. Żadnych ciekawych notek odnośnie tej sytuacji. Raise 1st CO 31% Fto3bet 76%. Nie widzę najmniejszego sensu w 3betowaniu i postanawiam rozegrać moje asy pasywnie. Spada przyjemny flop, stosunkowo mało boję się FD i uważam, że ważniejsza jest kontrola puli, w jego ręku jest dość mało drawów. Często za to są słabsze asy które będzie grał agresywnie. W myśl planu calluje. River chyba sobie mogłem odpuścić, biję tu w zasadzie AJ, A9, A8 i busted drawa, ale nie wiem czy on by to tak zagrał.

Myślałem, że zaczynam ogarniać już takie poty, ale chyba nie za bardzo.
  • 5 odpowiedzi
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siemano ablazer

Preflop staraj sie czesciej wykorzystywac tego typu spoty do cc z AK IP, OOP to jest jednak duzo ciezszy spot i ciezej bedize Ci optymalnie rozegrac ręke postflop. Naturalnie tutaj istotny jest jego ATS, Ft3b%, ftcb% najlepiej w 3b pots + ogolne WTS itd. w pod tym wzgledem wyglada dosc solidnie.

Z tego wzgledu na flopie i turnie grasz dosc standardowo, ale na river musisz zastanowic sie co on tutaj bedzie valuebetowal, czy bedzie blefowal stawiajac Cie na draw wystarczajaco czesto, ile gorszych Ax jest w jego range i czy AJ nie gra for pot control przynajmniej na jednym streetcie? Wydaje mi sie, ze nie masz tutaj do konca dochodowego c/c river i gralbym jednak c/f.

Na flopie c/r bylby ok ze wzgledu na balansowanie c/r jako bluff na tych limitach, ale nie musisz sie tym az tak przejmowac.

Pozdrawiam
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Ok, piszesz o WTS, Fto3bet etc., ale czy 3betując na takiego gracza nie sprawdzi mnie tylko JJ+ AK+ na które jestem mega do tyłu grając bez pozycji w 3betowanej?

Rozumiem, że po c/r na flopie oczywisty call.
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Napisane przez ablazer
      Ok, piszesz o WTS, Fto3bet etc., ale czy 3betując na takiego gracza nie sprawdzi mnie tylko JJ+ AK+ na które jestem mega do tyłu grając bez pozycji w 3betowanej?

Rozumiem, że po c/r na flopie oczywisty call.
      +1 podbijam, dodatkowo pytając: Mucki, chcesz stackować TPTK w 3bet spocie na tego kolesia? :f_o:
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Nigdzie nie napisalem, ze chce sie z nim stackowac w 3b potcie majac tptk. C/r bardziej ze wzgledu na balans + wykorzystywanie edge i historii, ale przy tych informacjach/braku historii napisalem, ze Twoja linia postflop jest jak najbardziej ok :)
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Nie no bo ogółem grając check/raise w 3bet spocie nie ma już miejsca na fold... no ale jak dla balansu to spoko ;)
      Pozdro :f_thumbsup: