[NL20-NL50] AKs nl25

• smolak
      smolak
      Brąz
      na forum od: 25.05.2007 Posty: 1 686
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (7 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($10.56)
      BB ($26.34)
      UTG ($25)
      MP1 ($15)
      MP2 ($27.76)
      CO ($25.22)
      Hero (Button) ($25)

Preflop: Hero is Button with K, A
      1 fold, MP1 bets $0.75, 2 folds, Hero raises to $2.25, 2 folds, MP1 calls $1.50

Flop: ($4.85) J, 4, 6 (2 players)
      MP1 bets $2.25, Hero raises to $22.75 (All-In), 1 fold

Total pot: $9.35 | Rake: $0.45

Przeciwnik 6/6 po 35 h, próbka raczej nie miarodajna.

Preflop gram 3bet z zamiarem stackowania się z shortem. Na flopie nie trafiam nic, ale mam mimo wszystko dwie over karty i backdoora do flasha. I oczywiście spore fe przy pushu.

Czy jest sens ryzykować 12$ w sytuacji, gdy tak naprawdę nic nie trafiam??
  • 6 odpowiedzi
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Wywierasz presję na przeciwnikach i generalnie takie zagrania będą często respektowane, jeśli jesteś agresorem pf. Pamiętaj, że jesteś wciąż ahead vs. fd, więc nawet jak takowy Cie sprawdzi to nic złego się nie stało, a nie sądzę, żeby tutaj donkowały jakieś mocne układy.

Mimo wszystko na typ przeciwnika 6/6 zastanowiłbym się tutaj 2 razy zanim bym coś takiego zrobił (raczej wolalbym tak grać na luźniejszego przeciwnika).
      Więcej ciężko powiedzieć tutaj ze względu na małą próbkę przeciwnika, ale z pewnością takie zagrania jak tutaj u Ciebie są domeną dobrego gracza, który rozumie jak ważną bronią jest agresja :)

Pozdrawiam
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      ale czy na tym limicie to nie jest przegięcie? zastanawiam się, bo sam często tak gram i jestem karany przez jakieś QJo... :facepalm:
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      Pamiętaj, że przeciwko QJo masz wciąż equity, a to tylko jedna kombinacja z wielu randomowych handów, jakie tutaj będą betować.
    • babel92
      babel92
      Brąz
      W sumie co racja to racja... trzeba patrzeć na cały range ;) Ale z drugiej strony to co zarobię na wyrzuceniu jakiś FD/pocketów/random trash handów mogę stracić w jednym rozdaniu, bo tutaj nic słabszego mnie nie callnie i o to mi się rozchodzi... i teraz pytanie, czy mamy wystarczające FEq vs gracz mający 60bb w stacku, by to było dochodowe :f_confused:

Wiem Yac, że Cię zasypuję pytaniami, a Ty w dodatku nie grasz tych stawek, ale muszę Cię trochę pociągnąć za język, bo gram beznadziejnie w 3bet spotach z QQ/AK :facepalm:

Nie lepiej na tych stawkach przy takiej akcji od kolesia foldować (gramy fit or fold)?
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      u gościa grającego 6/6 mimo wszystko grałbym fold, ale jeśli ktoś mający wysoki bet OOP gra takiego beta to shove jest jak najbardziej dobrą opcją.
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Dzięki za odpowiedź :f_thumbsup:
      Pozdro :)