[NL20-NL50] KKx2 NL30

• illithid
      illithid
      Brąz
      na forum od: 11.03.2009 Posty: 775
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.30(BB) Replayer
      SB ($34.90)
      BB ($30.65)
      UTG ($6.74)
      Hero ($35.06)
      BTN ($37.41)

Dealt to Hero K:diamond: K:heart:

fold, Hero raises to $1.05, BTN calls $1.05, fold, fold

FLOP ($2.55) 6:diamond: 7:heart: 9:club:

Hero bets $1.95, BTN raises to $4.65, Hero folds

17/10, 6 AF, 95 hands

Koleś jest trochę agresywny, więc pewnie od czasu do czasu coś zablefuje, ale tak jak w ręce poniżej zdecydowałem się na fold.

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 52,145% 51,018% 2,255% 46,728% KhKd
      Gracz 2: 47,855% 46,728% 2,255% 51,018% JJ-99, 77-66, A9s, T9s, 97s+, 76s

Potrzebuję 47,44 % equity, ale znów to, czy on raisuje z A9s/T9s jest wysoce dyskusyjne.
  • 8 odpowiedzi
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Jeśli foldujesz w takich spotach OP to jest to duży leak u ciebie bo każdy bedzie mógł cię tu exploatować bez problemu.

F od razu rzuca się w oczy jego bet sizing prawie miniraise i dla mnie w tej sytuacji to jest częsciej słabość niż siła.

Na pewno nie ma tutaj mowy o foldowaniu tego raczej rozkminiasz czy grać call czy raise.

Raise nie ma tutaj dużo sensu bo on rzadko wrzuci z czymś gorszym a ty chcesz value od jego bootom range.

Dlatego call w tej sytuacji jest najlepszy on gra raise z setami/str/combo drawy/air

T na blank gram ch/c z uwagi an jego agresje on tam często będzie kontynuował blank to dla mnie 22-44,JJ+

Na balnk R close pomiędzy ch/c a ch/f zalezy na czym na JJ+ skłaniał bym się ku callowai na mniejszych ku foldowi.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      Ja bym sie nie sugerowal agresją po 95 rekach, jesli juz to spojrzał na to z tej strony ze koles ma tight zakres na pre flopie wiec nie dziwi mnie ze ma dużą agresję.
      Ja za to w przeciwienstwie do czaka czesto miniraise traktuje bardziej jako pokaz siły niż słabość.
      Gralbym call na flopie i reevaluate na turnie w zależnosci od sizingu/timing tells, ciężko bez dokladnych statystyk, readów tak ocenic, jednak domyslnie grałbym c/f na turnie.
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Napisane przez lekarz20
      Ja bym sie nie sugerowal agresją po 95 rekach, jesli juz to spojrzał na to z tej strony ze koles ma tight zakres na pre flopie wiec nie dziwi mnie ze ma dużą agresję.
      Ja za to w przeciwienstwie do czaka czesto miniraise traktuje bardziej jako pokaz siły niż słabość.
      Gralbym call na flopie i reevaluate na turnie w zależnosci od sizingu/timing tells, ciężko bez dokladnych statystyk, readów tak ocenic, jednak domyslnie grałbym c/f na turnie.
      ogólnie miniraise też uważam za siłe ale na suchych flopach a nie na takich jak ten już nie raz widziałem jak fishe to robią tylko po to zeby brać sobie potem fre card na T.

ja gram tu call F ch/c T i ch/f R
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      Problemem w tym spocie jest to, że nie wiemy o przeciwniku nic, piszesz domyslnie co bys grał i to jest moze i lekko uzasadnione ale po co chcesz grac c/c turn vs koles ktory np raisuje cbety tylko 5% wiec jego zakres to nutsy i on zawsze odpala beta na turnie i riverze = palenie kasy. Po co grac c/c na turnie vs koles ktory raisuje cbety 20% i gra sporo second b w jego zakresie mamy wiec rece jak 78,98,68 etc. i kiedy on gra bet na turnie to na nasz c/rAi nie moze spasowac bo dostaje oddsy na calla a w momencie kiedy my gramy tylko call na turnie to on UI nie bedzie betował river kiedy ma jakies SDvalue = tracimy value. Rozumiesz nie?, ze to rozdanie bardzo zalezy od tego z kim gramy i Mojito sam musi rozpoznac z kim gra i wlasciwie rozegrac te KK.
    • illithid
      illithid
      Brąz
      IMO jeżeli gram call flop to ch/f turn nie ma sensu - jestem wtedy strasznie exploitable i mogą mnie jak chcą wyblefować z gorszą ręką. Na takim boardzie nie chcę zobaczyć połowy talii na turnie, dlatego OOP dopuszczam albo stackoff flop albo fold flop. Ale może się mylę.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      Załóżmy, że koles gdy raisuje ten board w 50% blefuje a w 50% ma nutsy.
      Gdy ty grasz c/r ten board z KK to on co robi z air? Folduje czyli wygrywasz 9,15$ a gdy ma nutsy to cie allinuje i przegrywasz 35$ wiec z matematyki w taki uproszczony sposob wychodzi ze jest to bardzo EV-. Gdy sadzisz, że on cię często blefuje to trzymaj jego zakres tak szeroki jak się da grajac c/c c/c a gdy sadzisz ze on ma tu zawsze nutsy to fold flop.
    • illithid
      illithid
      Brąz
      Wiem lekarz o co chodzi; z tym że IMO defaultowo to tu jest fold bo nie mogę w ciemno zakładać, że on tu będzie bluffraisował/semiblefował.
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Witam

90 rąk to jest praktycznie zadna probka-> nie mozsz miec optymalnych readow/informacji i historii na niego-> nie wiesz, jak on gra oop (czy pasywnie, czy aggro) czy raisuje te floppy tylko z a) airem b) nutsem c) feelerraise z ręka typu tp/open, czasami nizsza overpair d) balansuje raisy w zaleznosci od spota.

Na tych limitach + z w/w powodow raczej wyrzucam opcje d oraz czesciowo a, pozostaje moim zdaniem mix valueraisow oraz feeler-raisow, okazjonalnie air.

Na caly ten range majac high overpair (z JJ to juz bylby inny spot) call i re-evlauate turn jest ok i mimo, ze grasz ręke troche faced up nigdy nie wiesz, jak on to odbierze.

pozdrawiam