[NL100+] NL100 TT secik folded

• MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Prima Network $100.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 861893
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: $122.25
      BB: $85.94
      UTG: $166.34
      CO: $21.50
      Hero (BTN): $100.00

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with T :club: T :heart:
      UTG raises to $3.50, 1 fold, Hero calls $3.50, 1 fold, BB calls $2.50

Flop: ($11.00) 5 :heart: T :spade: K :diamond: (3 players)
      BB checks, UTG checks, Hero bets $5.50, BB calls $5.50, UTG calls $5.50

Turn: ($27.50) J :heart: (3 players)
      BB bets $12.00, UTG calls $12, Hero calls $12

River: ($63.50) 9 :spade: (3 players)
      BB bets $63.94, UTG folds, Hero folds

Final Pot: $63.50

UTG: 18/16/1.6/33/59/(924)
      C-Bet F/T: 40 / 50

BB: 38/3/1.9/22/64/(166)

Na flopie bet for value, nie betuję duży, bo board jest w miarę suchy.

Turn niestety sprawia, że board jest bardzo mokry - chyba powinienem był mimo wszystko to raise'ować, ale obawiałem się AQ u BB, lub AQ/Q9 u tego luźnego BB. N call potrzebuję teraz 19%, a FH trafię w 22,727%.

Sprawdzałbym / betowałbym sam większość riverów, ale ten spadł jeden z najgorszych, bo Qx ma teraz strita.

1) Bet Sizing na flopie daje radę ?
      2) Raise turn obowiązkowy czy call z pozycją może być ?

Na flopie bet 1/2, bo podobnie stealuję poty. Turn jest mocno średni, ale raise'ować to tak średnio, nie chcę się izolować od AQ/Q9, jeśli jakimś cudem by się tu znalazły. A PFR może mieć AQ...
      Tak więc poluję na FH. Na river ręka BB zdaje się być do face-up...
  • 5 odpowiedzi
    • Teges
      Teges
      Black
      na forum od: 22.01.2009 Posty: 1 381
      Dla mnie to jest rise turn, sprawdza Ciebie KQ, QJ, KT, JT(on tu nawet backdoor flusha może mieć jakiegoś), a boisz się tylko AQ, Q9, a tego jest o wiele mniej w jego zasięgu, poza tym mając tam strita betowałby 12 do 27 ;/, to jest raczej mam cos, ale może sie polepszy :) .
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      Mhm, tylko do ilu? Taki jakikolwiek rozsądny bet sizing, to przynajmniej $50-$60, a to już mnie wbija all the way do komitetu. Z drugiej strony, warto by było wyciągnąć po prostu value z two pair. Zatem raise do $35.00 wyglądałby dobrze.

Gdyby dostał w tym momencie shove od UTG, to na call potrzebuję 25,629% equity. Ale w sumie hmm, slowplay z jego strony jest mało prawdopodobny, a na scallowanie BB dostaję już na pewno lepsze pot oddsy. Więc ostatecznie raise / broke turn chyba.

Ale gdyby się zdarzyło, że BB calluje, UTG folduje i spada taki river, on gra shove, to wtedy jak ?

River ($109.50)
      BB bets $40.94

Wtedy potrzebuję być dobry ~~ 38,441% czasu uwzględniając rake. IMO fold ;/
    • Teges
      Teges
      Black
      na forum od: 22.01.2009 Posty: 1 381
      Ja wole zagrać cos około 50$, 35 jest za mało fish calluje, to UTG mając powiedzmy backdoor flusha, ma easy call. Nie raz tez shovuje tu, jak wiem, ze fish sprawdzi z anypair plus draw. A i co do betów, to na flopie 7-8, bo skoro jest według Ciebie suchy, to niczego się nie obawiasz, a potem wbiło by 9, a ktoś mając QJ, miałby Cie juz beat, pamietaj, fish jak ma draw, zawsze prawie sprawdza, oni to uwielbiają ;].
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      Spoko, dzięki Teges za komenty, jak sam widzisz czasem człowiek popada w cholera wie co i potem są takie dziwne zagrania. Dlatego m.in. chciałem takie powstawiać, aby ktoś inny rzucił na nie okiem, z innej perspektywy :)
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Nie wiem, po co robisz taki maly bet na flopie. Nie chce mowic tutaj o balancingu, ale sama mysl pot-building czy tez vbetowania raczej ci zabrania robic taki bet. Jezeli masz tutaj AK, to tez betujesz 8 np. Ja bym wiec robil wiekszy bet na flopi i oczywiscie gral raise/broke turn.

Jest masa gorszych rak, ktore ciebie sprawdza w porownaniu do tego, ile jest lepszych. A wiec masz tutaj value-raise i za tym tez raise/broke.

As played river jest oczywiscie foldem.