[NL100+] NL100 A5s kombo draw

• MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Prima Network $100.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 861892
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (CO): $144.08
      BTN: $193.00
      SB: $22.40
      BB: $305.52
      UTG: $107.66
      MP: $285.14

Pre Flop: ($1.50) Hero is CO with A :heart: 5 :heart:
      1 fold, MP raises to $2, Hero calls $2, BTN calls $2, 2 folds

Flop: ($7.50) 3 :club: J :heart: 2 :heart: (3 players)
      MP bets $7.00, Hero calls $7, BTN raises to $24, MP folds, Hero calls $17

Turn: ($62.50) 7 :diamond: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $40.00, Hero folds

Final Pot: $62.50

Ten od c-beta to ten fisz sam od poprzedniego rozdania z QQ - luźny gracz. BU to regz. Niemalże pewne, że gram na seta, choć ten jego bet sizing niski trochę. No ale potrzebuję 27% na call, na jeden street mam prawie tyle, a mogę mieć spokojnie jakieś IO + mamy podkręcone stacki - gość będzie często callował donka pod FH, albo po prostu nie uwierzy mi. Na turnie to już jest c/f, nie mam oddsów na call.
  • 1 odpowiedź
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Problem w tym spocie moze byc, ze ty nie wiesz nic o BTN lub nic nie podajesz. Dobre BTNy sobie moga tutaj raisowac flop lightowo for value, by sobie wyizolowac fisha, bo mysla, ze twoj call to slabosc.

Ogolnie patrzac mozesz sie tez zapytac, ile lepszych rak wyrzucisz raisujac. Ja sadze, ze wiekszosc lepszych Ax folduje, TT-44 tez folduje i nie raz nawet wyrzucisz tutaj slabe Jx. Dodatkowo raise for free river lub raise + bet + ship sa dobra opcja na boardach, gdzie ilosc mozliwych (dobrych) fd/kombo-drawow jest mala. Ty tutaj rzadko lub nigdy nie masz 54s, A5 i A4 tez raczej rzadko, wiec twoj range tutaj bedzie 22/33/AQ (jezeli w ogole), co znaczy, ze ludzie nie beda az tak blef-catchowali na riverze.

Twoje equity po za tym wyglada dosyc dobrze, a jezeli raisujesz fisha a reg ci wrzuca, to masz easy folda, bo blokujesz nut-flusha.