[NL20-NL50] JJ nl50

• mik1984
      mik1984
      Brąz
      na forum od: 16.11.2008 Posty: 6 195
      Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $50
      MP3:
      $51

0,25/0,5 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.87 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with J:heart: , J:spade:
      MP3 raises to $1,50, 3 folds, Hero calls $1,00.

Flop: ($3,25) 7:spade: , 7:diamond: , 4:spade: (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $2, Hero calls $2,00.

Turn: ($7,25) 5:spade: (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $3,5, Hero calls $3,50.

River: ($14,25) 8:diamond: (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $8, Hero folds, MP3 gets uncalled bet back.

Villan to reg, bez readów i historii. Nie zleveluję się z nim tak, żeby jeszcze doszukiwać się blefu na river. Wydaje mi się, że wszystkie SD value gorsze ode mnie biorą SD. Villan nie ma na mnie readów, żeby grać inaczej.

Final Pot: $14,25
  • 8 odpowiedzi
    • czak2
      czak2
      Brąz
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      3bet pf all in teh way czy jak to sie pisze.

As played dla mnie to jest raise/fold T może nie wyrzucisz tym nic lepszego ale on też nie folduje tam 99-TT plus często sprawdzi z Asx/Ksx

R jest close patrząc na jego całą linie ale bez historii i readów fold>call
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      Napisane przez czak2
      As played dla mnie to jest raise/fold T
      omg

jak chcesz sie levelować to rób to na flopie i c/r gdy on wie ze za duzo nie repujesz i moze cie lightowo floatowac.

Call river.
    • mik1984
      mik1984
      Brąz
      Napisane przez lekarz20

Call river.
      Wlaśnie interesowaloby mnie na jaki range go tu stawiasz? Co on blefuje, z czym bierze SD a z czym chce jeszcze raz value?
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      Nie znam go, wiec to co napisze zaraz to sa jakies tam tendencje, patrzac na jego sizing na flopie zmniejszyłbym prawdopodobieństwo, że ma 7x, AA-JJ, gdy betuje turn widze u niego cos jak 88-TT,66 moze jakis randomowy shit z A/K na river dla mnie jest call z tego wzgledu ze mamy jednak beat 99-TT, ktore czesto sa w jego range według mnie ja bym to callowal i robił notke bo jak zobaczysz u niego flusha masz mase info, jak zobaczysz OP/nutsa/air to samo wiec cena za informacje jest dobra i nawet jak ten call jest lekko EV - to notki na przyszłość sprawiają, że inne partie moga byc znacznie bardziej EV+.
    • czak2
      czak2
      Brąz
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      ch/r F na pewno nie jest max EV jak on nam shovnie to możemy imo liczyć tylko na Flipa o ile nie jesteśmy w dupie.

A jego frekfencja blefów na T na tej karcie jest dużo większa.

i nie polecam tylko call pf z JJ kiedy nie masz zamiaru grać gdzieś raise kiedy nie spadnie F <J
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Lekarz to dosc trafnie opisal. W pierwszej linii ja bym tutaj 3betowal, callowac mozna, jezeli gosc naprawde duzo folduje na 3bety. Wtedy call ma wiecej sensu, jednak pamietaj, ze callujesz to, by wzmocnic tutaj twoj calling-range i na kazdym niskim boardzie twoje JJ bedzie prawie top twojego range.

Oczywiscie jego zakres rak jest maly i scisly, moze miec FH, flushy, ale moze czesto miec tez air, bo twoj range jest face-up. On majac tutaj TT u ciebie widzi TP lub 99 i dlatego moze to vbetowac. Jak i z AK moze sobie dawac FE, bo wie np. trzymajac As, ze nigdy nie masz nutflusha.

A jak bedziesz z tylu, to wciaz masz info i pokazujesz mu, ze nie bedziesz foldowal ni... i on cie nie bedzie mogl exploitowac.
    • mik1984
      mik1984
      Brąz
      Powiem tylko, że ciężko jest mi uwierzyć w jego AIR. Problem stanowi dziwny bet sizing na turn i river. Zauważ, że na turnie betuje trochę niżej niż 1/2 puli, a na river, trochę ponad 1/2. Śmierdzi mi to, bo jeśli villan ma air na river, to znaczy, że miał również air na turnie, a jeśli na turnie planował dwukulowy blef, to nie sądzę, że robiłby jakiekolwiek dziwactwa w bet sizingu, które ryzykują, że wyłączą mojego autopilota.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Napisane przez mik1984
      Powiem tylko, że ciężko jest mi uwierzyć w jego AIR. Problem stanowi dziwny bet sizing na turn i river. Zauważ, że na turnie betuje trochę niżej niż 1/2 puli, a na river, trochę ponad 1/2. Śmierdzi mi to, bo jeśli villan ma air na river, to znaczy, że miał również air na turnie, a jeśli na turnie planował dwukulowy blef, to nie sądzę, że robiłby jakiekolwiek dziwactwa w bet sizingu, które ryzykują, że wyłączą mojego autopilota.
      Tutaj nie chodzi o to, by byc zawsze z przodu, tylko robic calla po pierwsze, bo mozesz byc z przodu i mozesz byc tak czesto z przodu, ze sam call jest +EV, a jak jestes tak blisko, to napewno pokazesz mu, ze nie dasz sie wyblefowac oraz otrzymujesz informacje.