[NL100+] NL100 AJs TP / zamiana ręki w blef

• MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      na forum od: 13.07.2008 Posty: 6 405
      Prima Network $100.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 859978
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BB: $101.00
      UTG: $100.63
      MP: $98.50
      CO: $110.49
      Hero (BTN): $137.92
      SB: $137.06

Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with A :heart: J :heart:
      1 fold, MP raises to $3, 1 fold, Hero calls $3, 2 folds

Flop: ($7.50) 4 :club: A :spade: 7 :spade: (2 players)
      MP bets $7.00, Hero calls $7

Turn: ($21.50) 4 :spade: (2 players)
      MP checks, Hero bets $15.00, MP calls $15

River: ($51.50) 2 :heart: (2 players)
      MP checks, Hero bets $32.50, MP raises to $73.50, Hero folds

42/18/1.9/12/25/(102)
      C-Bet F/T: 22 / 0

Preflop wiadomo.

Na flopie na pewno nie będę foldował trafionej TP z pozycją.

Turn to ciekawa karta. Gość czeka - w tym momencie stawiam go na air i jakieś słabe TP - dlatego betuję, nie chcąc mu dać freecard + dowiedzieć się na czym stoję.

Jego c/c określam jako średnie SD value {AQ+} prawd. z FD, jakiś słaby flush, czasem sam FD z KK/KQ/KJ/KT, wszystkie ofc K - high. Ponadto 2 kombinacje absolutnych nutzów, tj. AA/44, ew. dodatkowe 3 z 77.

River to wręcz podręcznikowy blank i zgodnie ze swoim planem gram tu kolejny bet tak, aby wyrzucić lepsze Ax, jego calling range na river jest niesamowicie wąski, mój blef musi się udać w ~~ 39%.

A bez liczenia widać, że w jego mocnym range'u do c/c nigdy nie będzie tego aż 40% rąk, może z 15-20%.
  • 16 odpowiedzi
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      na forum od: 27.02.2009 Posty: 2 078
      hehe dobre, ale po co reke zamieniac w blef?
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Missplayed!

Bet river 32.5$ dla value.
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Missplayed!

Bet river 32.5$ dla value.
      :D

Dobre, dobre Andrzeju ;)
    • hellYeahEnT
      hellYeahEnT
      Brąz
      na forum od: 28.03.2008 Posty: 4 864
      wyglada dobrze : )
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      No jak Encikowi się podoba, to nie ma bata żeby to było źle rozegrane ! ;)
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      a mi sie nie podoba bo nie widze value a blef w celu zrzucenia go z flusha to jest idiotycznyi jakiegos asa, jedyna opcja to moze byc to for value ale trzeba sie zastanowic czy jest wystarczajaco duzo slabszych kombinacji. For value tylko oczywiscie ze wzgledu na poziom rywala
    • szok38
      szok38
      Brąz
      na forum od: 19.04.2008 Posty: 11 915
      Ent raczej blefuje przynajmniej pół myślących i zapewne miewa dla tej czynności jakiś powód.Skoro obstawiasz go na Turn na taki range , to dlaczego on się zmienia diametralnie na river po totalnym blanku ?Dlaczego Mati nagle musisz blefować by coś wyrzucić??
      Niezłe jaja z Tym rozdaniem :D
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      Gość ma chwilowo dość niskie WTSD, co oznacza, że na SD nie idzie z byle czym. AK/AQ to zasadniczo nie są ręce na 3 streety value na tym boardzie, miałem tu pewien określony plan i go po prostu wykonałem.
    • hellYeahEnT
      hellYeahEnT
      Brąz
      Jeżeli zrzuci aq to super fajny pomysł, tylko czy na pewno zrzuci? To już musisz sam ocenić bo z 1 strony mały wts (ale mała dość próbka) z 2 wysoki vpip. Jeżeli nie zrzuca to lepsza linia będzie mały bet turn(12) Zeby jakieś Kk/qq ze callnelo oraz w celu free sd.
    • Sterwor
      Sterwor
      Brąz
      ale po co zamieniac top pare z dobrym kickerem w blef, check behind na river i najczesciej wygrywamy. W ogole nie rozumiem, jak mozna myslec tutaj zeby blefowac.

Ent ma racje tylko ja bym betowal 14
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      @Sterwor
      Zajrzyj do mnie na bloga, tam nieco rozpisałem to, żeby było to nieco bardziej jasne.
    • illithid
      illithid
      Brąz
      na forum od: 11.03.2009 Posty: 775
      1. MatiKosa - naprawdę uważasz, że gracz 42/18 spasuje tutaj lepszego Ax?
      2. Na WTSD zdecydowanie za mała próbka, żeby cokolwiek powiedzieć
      3. Ja chyba betuję river 1/3-1/2 pota for value od gorszego Ax (bardziej prawdopodobna ręka od flusha/4x z racji tego, że nie donkuje rivera) i fold na raise; ale check behind też zły nie jest IMO
    • MatiKosa
      MatiKosa
      Global
      Grając tak jak zagrałem podjąłem decyzję, więc tak, sądzę, że jestem w stanie go zrzucić z AQ+. Słabszych asów tam prawie wcale nie widzę, a te co zostają, to są lepsze, dlatego postanowiłem je wyrzucić.
      Dla mnie blockbet river na nic się zdaje, jak już to wolę check behind albo b/f jako bluff.
    • hellYeahEnT
      hellYeahEnT
      Brąz
      Jeszcze mi przyszlo na mysl ze to przeciez linia 77 tez moze byc dlatego jednak bedzie to cb na river bo powiedzmy ze wyrzucimy w 100% aq, a AK nigdy to i tak jest u niego jeszcze trap z boatem oraz dosc tricky zagrany flush

A co powiecie na linie cb turn i bet na river do checku i fold to betu (nasza linia nie ma sensu dlatego mozna liczyc ze kazdy Ax nas sprawdzi, AQ/AK mozliwe ze zabetuje na river a jezeli nawet bedzie gralo c/c to jest tego duzo mniej niz nizszych Ax). Bo grajac bet turn nie dajemy szansy przeciwnikowi popelnic bledu
    • Teges
      Teges
      Black
      na forum od: 22.01.2009 Posty: 1 381
      Dla mnie to jest cb, nie zrzucisz go wedlug mnie nawet z AQ, bo tak, na turn jest jasne, że nie masz 4x, z mocnych ukladów to 77, ewentualnie KQs, ale tu pojawia się problem, bo w przypadku gdy on ma AQ, to blokuje Ci damke, więc jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo, ze ja masz, next, jeśli masz 77 często raisujesz flopa, tak samo pewnie zagralbyś z KsQs, więc tak naprawdę masz częsciej Ax, lub blef niż coś mocnego :) .
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Bet turn dla mnie jest obowiazkowy, poniewaz fish tutaj czesto moze sprawdzic z gorsza reka, ktora na riverze nie da nam value, a moglaby blefowac. Bet na riverze ogolnie jest close i sadze, ze jezeli betujesz na unknown fisha, to mniejszy bet bedzie lepszy. Chcesz trzymac jego calling-range bardzo szeroko. Moim zdaniem tutaj tez nigdy nie zamieniasz twojej reki w blef, bo on tutaj nigdy AJ+ nie folduje, niewazne jaki maly ma WTS.

Na c/r masz obv. easy folda bez readow, a ogolnie check river vs bet river jest close. Nie raz mozemy otrzymac call od gorszych Ax, jednak nie wiemy, jak ocenic jego frekwencje blefow na maly bet, bo wie, ze my boatu tutaj nigdy nie mamy.