[NL20-NL50] [NL50] QQ 3-bet pot ip

• sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      na forum od: 20.07.2009 Posty: 1 950
      Full Tilt - $0.50 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: $43.65
      BB: $73.70
      UTG: $50.75
      Hero (MP): $50.60
      CO: $62.65
      BTN: $61.85

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has Q:diamond: Q:club:

UTG raises to $1.50, Hero raises to $5.25, fold, fold, SB calls $5.00, fold, fold

Flop: ($12.50, 2 players) J:spade: 3:diamond: 9:diamond:
      SB checks, Hero bets $7.50, SB raises to $23.25, Hero raises to $45.35 and is all-in, SB calls $15.15 and is all-in

Turn: ($89.30, 2 players) 3:spade:

River: ($89.30, 2 players) 6:club:

Mam problem z tą ręką ze względu na przeciwnika - 25/14/67 fold to 3-b/0 4-bet/AFq F 17/190 rąk.

Jego call 3-beta oop wydał mi się podejrzany, ale no cóż... mógł tak grać z dowolną parą, a potem fit or fold... Generalnie na flopie mam overparę w 3-bet pocie = nuts. Bardziej agresywnego przeciwnika mógłbym podejrzewać o check/raise z TPTK/TPGK lub coś w tym stylu, co chce mnie zrzucić z ręki lub value-betuje, ale ten konkretny przeciwnik, biorąc pod uwagę jego agresję na flopie, raczej z TPTK lub jakimś bluff catcherem tylko by sprawdził. Zastanawiałem się nad foldem, ale przeważyła myśl, że zbyt mało go jeszcze znam i być może zrzucę się z lepszej ręki. Dodatkowo nie chciałem tego callować ze względu na potencjalny draw, zatem raise. Czy to słuszna linia czy należałoby zagrać inaczej?
  • 4 odpowiedzi
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Najgrsze jest to że przez to że masz Qd blokujesz dużo drawów.

Jego raise dla mnie oznacza że on już nigdy nie folduje na twój shove jego range dla mnie to JJ+/AJ/AdKd/

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 42,638% 40,993% 3,292% 55,716% QdQc
      Gracz 2: 57,362% 55,716% 3,292% 40,993% JJ+, AdKd, AJs, AJo

Dlatego ja bez żadnej hostroi że on w 3betowanych pulach potrafi blefować czy wsówać z jakimiś drawami to po prostu folduje.
    • szok38
      szok38
      Brąz
      na forum od: 19.04.2008 Posty: 11 915
      Ale ten range i zaangażowanie w pulę upoważnia.Jeśli oponent strapował KK+ to trzeba za notkę zapłacić.On nie gra tight, szerszy zakres jak najbardziej jest możliwy.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Sry, ze tak dlugo trwala analiza, lecz bylem na wakacjach i dopiero teraz nadrabiam rozdania!

---

Ciekawi mnie w ogole preflop, czy masz powod by 3betowac tutaj UTG. Jezeli tak, to owszem masz easy 3bet. Ogolnie do statow SB: jego ft3bet tutaj nic nie ma do czynienia z rozdaniem, bo on nie jest 3betowany przez nas, tylko flatuje 3bet. Od tego masz oddzielna statystyke w HM.

Ja bym czesto tutaj b/f flop uzywajac twoj bet-sizing, bo: jezeli jego cc-range na preflopie jest TT+,AQ+, to jego c/r-value range bedzie JJ+ i AKs, na ten range nie wygladamy dobrze tutaj. Ja per default tez nie daje mu AJ w takim spocie.

Za rzadko ktos mi cc-3bet UTG/MP na SB i raptem sie na takim flopie sam wiesza z AJ. Moim zdaniem tutaj zobaczysz w 98% AA i 2 % JJ/KK i na taki range nasza reka nie jest dobra. Nie mozemy wykluczyc, ze on ma AJ, ale dlatego tez b/f, bo sadzimy, ze AJ c/c czesto.
    • sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      na forum od: 20.07.2009 Posty: 1 950
      Co do decyzji o 3-becie - musiałbym odświeżyć staty UTG, ale zakładam, że musiałem mieć powód ;)

Natomiast co do zagrania SB - intuicja podpowiadała mi, że on tak zagrywa z wąskim rangem i pierwsze zagranie, które mi się nasunęło na myśl - to fold. Później wykonałem 2nd guessing, że overpara to jednak nuts w 3-bet pocie i stąd wyszedł call.

Co do fold to 3-bet, to zdaje mi się, że ta statystyka w PT3 oznacza fold do każdego 3-beta, nieważne, czy gość był PFR czy nie. Jeszcze to sprawdzę.