[NL20-NL50] [NL50] JJ call 3-beta oop deep

• sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      na forum od: 20.07.2009 Posty: 1 950
      Full Tilt - $0.50 NL RUSH (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (MP): $106.20
      CO: $50.00
      BTN: $93.45
      SB: $43.25
      BB: $173.75
      UTG: $194.75

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has J:club: J:heart:

fold, Hero raises to $1.50, fold, BTN raises to $5.00, fold, fold, Hero calls $3.50

Flop: ($10.75, 2 players) 2:spade: K:heart: J:spade:
      Hero bets $7.25, BTN calls $7.25

Turn: ($25.25, 2 players) A:spade:
      Hero bets $19.50, BTN raises to $40.50, Hero raises to $93.95 and is all-in, BTN calls $40.70 and is all-in

River: ($187.65, 2 players) 6:diamond:

Przeciwnik 24/20, bez historii po 41 rękach. Preflop call na deepie pod seta. Flop trafiam seta, donkuję, bo on ma AFq flop 25% i nie chcę dawać darmowej karty. Turn (tutaj ma agresję 67) - no właśnie, czy gramy bet/call i check/fold river czy jakąś inną linię? Ja tutaj wrzuciłem, bo po call zostaje mi tak naprawdę w stacku 40% pota na river...
  • 11 odpowiedzi
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      po co ten donk ?? Masz za małą próbkę żeby oceniać jego agresje a już na pewno w 3bet potach.

Jaki range mu dajesz na F ??
      Czy on na takim flope gra cbet z air??

No właśnie on ma tu albo mocny range który trafił AA/AK/QQ/kk albo ma air który na takim F będzie prawie w 100% cbetował.

Dla mnie to jest ch/r stack off na tym F.

As played nie wiem czy widzę tam gorsze ręce z którymi on tak gra jedyne to chyba AK które nie chciało cię wyrzucić na F bo donkiem nic nie repujesz a tak w jego range są flushe wyższe sety.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      Siema,
      c/r jest lepszym zagraniem bo zakladam ze koles nigdy nie folduje KQ,AK,AA do c/r a prawdopodobnie nie bedzie raisowal twojego donka by trzymac twoj range tak szeroki jak się da wiec jak widzisz lepszą mozliwością budowania puli już od flopa jest c/r dodatkowo balansujesz to sobie ze swoimi drawami, oczywiscie kolejnym aspektem jest to, ze nie pozwalasz mu cbetowac z zakresem ktory jest missed na tym boardzie.

Board: 2s Kh Js As
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 49.432% 49.43% 00.00% 348 0.00 { JcJh }
      Hand 1: 50.568% 50.57% 00.00% 356 0.00 { KK+, AKs, KsQs, AKo }

Nawet vs top jego range masz easy stack off a EV tego zagrania masz koło 30$.

Czak podaj 2 kombinacje flushy, ktore tak graja?
    • czak2
      czak2
      Srebro
      T9s , QTs o ile on mysli to QTs nie wrzuci na F.
    • sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      No dobra, ale abstrahując od tego, co pokazał, czy rozsądny gracz 24/21 z 7% 3-beta 3-betuje takie ręce preflop na nieznanego gracza, z którym nie miał historii?
    • czak2
      czak2
      Srebro
      Napisane przez sahalidis
      No dobra, ale abstrahując od tego, co pokazał, czy rozsądny gracz 24/21 z 7% 3-beta 3-betuje takie ręce preflop na nieznanego gracza, z którym nie miał historii?
      Ale my nie wiemy co on pokazał ??

T9s myślę że na pewno on tam może 3betować ciężko powiedzieć co on robi z QTs niektórzy to foldują niektórzy sprawdzają jeszcze inni 3betują nie mozna tego tak powiedzieć bo każdy 3betuje co innego w danej sytuacji.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      Napisane przez sahalidis
      Na 90% nie, dlatego jedyna kombinacja koloru ktory moze miec to KQ.
    • sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      Napisane przez czak2
      Ale my nie wiemy co on pokazał ??

T9s myślę że na pewno on tam może 3betować ciężko powiedzieć co on robi z QTs niektórzy to foldują niektórzy sprawdzają jeszcze inni 3betują nie mozna tego tak powiedzieć bo każdy 3betuje co innego w danej sytuacji.
      Napisane przez lekarz20
      Na 90% nie, dlatego jedyna kombinacja koloru ktory moze miec to KQ.
      Mnie się wydaje właśnie, że lekarz20 jest bliższy prawdy, ponieważ oczywiście każdy robi jakieś odstępstwa i może 3-betować nawet 3 :spade: 2 :spade: z różnych powodów, ale my nie gramy przeciw konkretnej ręce, tylko przeciwko zasięgowi, a on w tym przypadku wynosi 7% (mogę sprawdzić, ile rąk on 3-betuje z LP, ale info z 41 rąk nie będzie pełne...). Dlatego mnie się też wydaje, że jedynym prawdopodobnym układem z flushem (wyniku nie biorę pod uwagę) jest K :spade: Q :spade: ... Można dorzucić do range jakiegoś randomowego flusha, ale ich tam wiele moim zdaniem nie będzie.

Co do flopa - dzięki za ocenę. Zastanawiałem się nad check/raise, ale donk wydawał mi się lepszy, ponieważ daje mi gwarancję budowy puli na flopie, a check/raise niekoniecznie, jeśli on zagra check back... Poszedłem za wskazówką odnośnie jego agresji na flopie, która wynosi 25%. Są niestety 2 minusy - pierwszy to mała próbka, a drugi to właśnie agresja, czy raczej jej brak = brak raise z jego strony po moim donku, jeśli on nie ma absolutnego monstera na mnie, czyli KK/KJ, może AA... W sumie check/raise mógłby być dobry ze względu na balancing - z A :spade: Q :spade: również mógłbym tylko sprawdzić i zagrać check/raise, żeby wyrzucić lepsze ręce, które nie trafiły przynajmniej TP...
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      Na pre flop trzeba spojrzec z perspektywy stackow, jestescie deep implied oddsy SC rosną wiec byłoby glupotą 3betować T9s kiedy to sie gra super post flop, to samo sie tyczy np. QTs, JTs. Czasami zobaczysz u niego cos jak K8s,K5s jesli 3betuje ze spolaryzowanym zakresem pf.
    • czak2
      czak2
      Srebro
      Ale czy on tam z KQs będzie grał raise z nutsem ?? Kiedy on wie że w puli na R po call będzie 65$ a w stackach wam zostanie jakieś 70 więc ja bym tam na jego miejscu tylko sprawdzał i shovował R.
    • sahalidis
      sahalidis
      Brąz
      O ile ta zmienna nie jest irrelewantna w tym przypadku, to ta jego agresja na turn mówi, że przynajmniej w tej małej próbce rąk lubi grać agresywnie na tym streecie... Dla mnie to może być spowodowane tym, że lubi floatować na flopie i betować turn po check lub raisować turn. Raczej moim zdaniem on będzie atakował na turn zarówno z monsterem, jak i z jakimś combodrawem + para na przykład. Ale tutaj jest więcej niewiadomych, ponieważ próbka jest mała, a także nie wiadomo, jak gra w 3-bet pocie.

Ja bym raisował ten turn po 2 betach przeciwnika ze strong made hand, ponieważ nie chciałbym mieć dużego FE na river, a poza tym jeśli spadnie 4-ta karta do koloru lub do strita, to nawet sety sfoldują na river.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Lekarz juz wytlumaczyl, czemu c/r tutaj jest lepszy. Zauwaz tez twoja argumentacje. Mowisz, ze nie chcesz, by on sobie wzial freecarda, ale jak on ciebie 3betuje, to ten board super jest do blefowania = otrzymujesz 1 stri value od air, oraz sporo trafia w jego value range takze i dlatego bedzie chcial budowac pule.

Ja wiec napewno c/r tutaj tym bardziej, ze twoja linia bedzie ciezko do zbalansowania, ale to moze jest mniejszy problem na tym limicie. Tylko to tez pokazuje, ze balancing czesto prowadzi do polepszenia linii.

Ogolem tez sie nie spodziewam, ze na flopie otrzymasz czesto raise, a on z AQ np. by zawsze betowal, na donk jednak bedzie tylko callowal i wtedy nie budujesz puli. Co do turna, to nawet jak jest jeden z najgorszych, to wciaz masz mase gorszych rak u niego. Wiec ja to b/c napewno na turnie, nawet jak po jego raise mi sie bedzie chcialo rzygac czesto.