[NL20-NL50] Nl50 Ak #2

• gr1m722
      gr1m722
      Brąz
      na forum od: 26.05.2009 Posty: 85
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $55.85
      SB:
      $59.15
      BB (Hero):
      $50.00
      MP2:
      $66.55
      MP3:
      $50.00
      CO:
      $103.00

Preflop: Hero is BB with A, K.
      2 folds, CO raises to $1.00, 2 folds, Hero raises to $3.00, CO calls $2.00.

Flop: ($6.25) A, 5, K (2 players)
      Hero bets $4.50, CO raises to $9.00, Hero raises to $47.00, CO folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $15.25.

villain: 32/8 af:4,5

Preflop uznałem, że mini-raise oznacza słabość, dlatego taki niski 3bet.

Na flop liczyłem, że dostał kombo-drawa albo A nawet z 5, jednak potem doszedłem do wniosku, że call zamiast all-ina byłby lepszy, bo wyrzucam wszystko, co dominuję (uniknąłem nerwówy, gdy spada 3 trefl, a jestem oop).
  • 6 odpowiedzi
    • BloodyB
      BloodyB
      Brąz
      na forum od: 11.05.2008 Posty: 1 113
      call do jego raisa raczej nie wchodzi w gre bo na turnie troche nie bedziesz wiedzial co grac - nie chcesz grac ch bo nie chcesz grac free card, a od donk beta na turnie lepszy jest 3bet na flopie

zamiast pushowac mogles pokusic sie o maly 3bet zeby dac mu zludzenie fold eq, ale chyba ludzie sie juz na to nie nabieraja, wiec push tez jest ok :)
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      rasie na flopie nie ma sensu.

Zauwaz, że jesli on miniraisuje to repuje air/weak FD/Ax i bardziej widzę air bo:
      -kombinacji weak FD jest raptem kilka
      -55 nie ma w swoim calling range pf jesli ma to tak samo ma any pp z ktorą moze spazzowac w ten sposob
      -monster drawy QJ, JT, QT raisuje wiecej dla FE
      -Ax mysle ze rzadko gra w ten sposob bo jesli miniraisuje for protection to samo w sobie juz to nie ma sensu

W takim razie skoro w jego zakresie widzimy najwiecej air jak grac na ten range? Call flop i c/c / c/r t zalezy od tego jak agresywny jest.
    • BloodyB
      BloodyB
      Brąz
      na forum od: 11.05.2008 Posty: 1 113
      nie zauwazylem ze to jest mini raise :P na mr call moze byc rzeczywiscie lepszy bo on bardza czesto ma tam walsnie air
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      ok ok zgadzam się z wami ale wato też zauważyć że po call zostaniemy bez pozycji jak sie domyslam chcecie wtedy grać ch/r tyle ze on z air/draw wezmie sobie frre card.

Dlatego ja uważam że bez pozycji nie możemy tego tylko sprawdzić i dawać mu obejrzeć 2kart za tak niską cene.

Dlatego dla mnie lepszy jest 3bet do 21$ i shove każdego T.
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      skoro jest mało rąk, które moga nas wydrawować nie obawiasz się free card.
      skoro ma air w range to myslisz ze sprawdzi twoj reraise na flopie? Jedyna możliwość by wyciagnać jeszcze kase jest dac mu blefowac.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Napisane przez lekarz20
      rasie na flopie nie ma sensu.

Zauwaz, że jesli on miniraisuje to repuje air/weak FD/Ax i bardziej widzę air bo:
      -kombinacji weak FD jest raptem kilka
      -55 nie ma w swoim calling range pf jesli ma to tak samo ma any pp z ktorą moze spazzowac w ten sposob
      -monster drawy QJ, JT, QT raisuje wiecej dla FE
      -Ax mysle ze rzadko gra w ten sposob bo jesli miniraisuje for protection to samo w sobie juz to nie ma sensu

W takim razie skoro w jego zakresie widzimy najwiecej air jak grac na ten range? Call flop i c/c / c/r t zalezy od tego jak agresywny jest.
      Nie ma co tutaj wiele napisac. Lekarz to dobrze ujal. Jego raise jest spolaryzowany, na flusha i tak nic nie zrobisz, a on czesto ma po prostu air. Dlatego free card nam nie przeszkadza, bo chcemy value od air. Ja tutaj calluje i potem daje mu szanse na wrzucanie gorszych rak.