[NL20-NL50] AKo NL25

• Kulu89
      Kulu89
      Brąz
      na forum od: 13.01.2009 Posty: 348
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $32.89
      SB:
      $23.42
      BB:
      $9.95
      UTG1:
      $33.41
      UTG2:
      $25.00
      MP1:
      $6.74
      MP2:
      $43.16
      MP3:
      $27.64
      CO:
      $38.38

Preflop: Hero is BU with A, K.
      UTG1 folds, UTG2 calls $0.25, 2 folds, MP3 raises to $1.00, CO folds, Hero raises to $3.25, SB calls $3.15, 3 folds, 2 folds, MP3 folds.

Flop: ($8) 7, 5, 7 (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Turn: ($8) A (2 players)
      SB bets $1.00, Hero calls $1.00.

River: ($10) K (2 players)
      SB bets $1.00, Hero raises to $5.75, SB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $11.

SB: 30/12/2.63/14/111

Będąc na BU decyduję się na 3bet i dostaję sprawdzenia od SB. Myślę, że może mieć coś w stylu AJ+, 77-QQ. Flop mało przyjazny dla mnie, rzadko wyrzucę go z jakiegoś pocketa, dlatego odpuszczam Cbet i biorę darmową kartę. Trafiam A na turnie i dostaję minibet. Nie chciałem go wyrzucać, mało kart mi komplikowało sytuację na R więc gram call T. Liczyłem, że mocniej uderzy na R z jakimś Ax, on znów gra minibet, ja raisuje for value, niestety przeciwnik odpuścił.
      Czy lepiej było przebijać już na T?
  • 6 odpowiedzi
    • ripper92
      ripper92
      Black
      na forum od: 20.11.2008 Posty: 1 149
      Na flopie dobbry check behind, lepiej przebijać już turna ponieważ jak trafił asa to wyciągniesz staka, a jak nie trafił to i tak możesz czasami wyciągnąć value od jakiś pocketów bo ten gość to CS, jeśli coś ma to dajesz sobie możliwość postawienia go na all inie na river.
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć Kulu 89

Przeciwnik sprawdzający 3-beta będzie tu często miał jakąś mocniejszą parę TT-QQ albo AQ/AK. C-bet na flopie byłby dobry w jakiegoś bardziej rozgarnietego oponenta, którego mógłbyś wyrzucić z puli odpalając 2ndB na Turnie (Twój percived range jest super silny), ale w gostka 30/12 check behind jest chyba lepszą opcją, bo on tutaj może się stackować z TT-JJ bez większych obaw.

Na turnie zdecydowanie preferuję rise ze względu na fishowatość oponenta - on tutaj odda stacka z AJ i AQ czy nawet jakimś słabszym Axs, a jeśli jest calling station to i tak na river nie będzie raczej betował. Po prostu risując Turn dajesz sobie szanse na wyciągnięcie stacka od słabszych rąk typu Ax, a calluijąc ograniczasz pulę i nie dajesz słabemu oponentowi szansy na popełnienie błędu.

As played rise na river raczej trochę za mocny, myślę, że on ze słabszym Asem mógłby tutaj nawet spasować, a przy rise do 3-4$ liczyć na splita.

Pozdrawiam
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Yac 3 pytanka :)

1. Co, gdy na turnie spada blank?
      2. Co, gdy po call turn na river spada kolejny blank?
      (zakładamy, że w obu przypadkach sizing się nie zmienia)
      3. Jak ogółem zapatrujesz się na granie 2nd barrel z air w 3bet spotach na nl25/50?

Z góry dzięki za odpowiedzi :f_thumbsup:
    • CronTheFish
      CronTheFish
      Brąz
      na forum od: 24.02.2009 Posty: 2 819
      1. call
      2. call
      3. Raczej kiepski pomysł w większości przypadków imo
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      babel

1. Gram dalej check przeciwko takiemu graczowi
      2. Gram v-beta na River, on ma mase słabszych Ax (board jest niski, więc nie ma Two pair raczej) i będziemy wyciagac value
      3. Generalnie granie 2ndB i 3rdB niezaleznie od limitów trzeba dobierać na odpowiednich graczy, którzy potrafią foldowac. Tak więc sprzyjające warunki do tego są takie, że mamy dużą próbką na jakiegoś rega i wiemy, że on na River zawsze pęka z każdą nie-nutsową parą na takim boardzie +wiemy, że on nas postrzega jako solidnego gracza i nie zostaliśmy przez niego przylapani na blefie w takim spocie.
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Wielkie dzięki za odpowiedź :)
      Pozdro =)