Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] AKo $10NL BSS

• Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Hero: $10 (dopiero dołączyłem, więc 0 readów na przeciwników)
      MP+1: $6.91
      BU: $10
      BB: $12.51

Preflop: Hero is in CO with A K (9 players)
      UTG+2 calls $0.10, UTG+3 folds MP+1 raises to $0.30, 2 folds, Hero raises to $1, BU calls $1, SB folds, BB calls $0.85, UTG+2 folds,, MP+1 calls $1

Flop ($4.25) A 8 T (4 players)
      BB bets $0.40, MP+1 folds, Hero ???

Mając TPTK chcę zgarnąć pulę na flopie, dobrze myślę? Zatem należałoby zrobić porządny reraise - co najmniej wielkości pota, ale wtedy włożyłbym do pota większość swojego stacka. Znowu pot wymknął mi się spod kontroli i nie udało mi się przepędzić przeciwników. Co robić w takiej sytuacji? ?(
  • 3 odpowiedzi
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Ale ty masz teraz monster handa! WIęc nie ma co się zastanawiać! W takim wypadku push i tyle.

Chyba źle mnie zrozumiałeś w sprawie "kontrolowaniu wielkości pota". Kontrola wielkości puli to nie tylko dbanie o to, aby była ona bezpieczna, ale również o to, żeby była w miarę wysoka, aby zgarnąć dobrą kasę. Kontrolujesz wielkość pota, gdy twoja ręka może przypuszczalnie nie być najlepsza przy stoliku, a ty byłeś agresorem w rozdaniu. Czyli na przykład gdy masz top parę bez top kickera. Chodzi o to, aby nie wpędzić sie w zbyt trudne decyzje czy konieczność crying callowania.

W tym wypadku sytuacja jest ekstremalna, 3 kolesi weszło w podbicie 10BB co jest w ogóle jakimś kosmosem i pot jest już astronomiczny. Masz szczęście, że trafiłeś A na flopie. Koleś becikuje, bo inaczej tego nie mogę nazwać, pewnie we fl drawa. Ty masz tptk, fl draw na stole i trzech oponentów, nie chcesz żeby któremuś coś fajnego wpadło i grasz for protection w tym wypadku granie w pota nie ma sensu, bo na turnie po sprawdzeniu przez jednego z graczy zostałoby Ci tylko 5$ a pot miałby już conajmniej 12$ i nikt by nie zrzucił. Więc walisz od razu OLA, z powodu, że pot jest już dość duży i że masz 3 oponentów, a na stole leży flush draw i nie chcesz raczej zobaczyć trzeciego kiera.

Z monster handem, jakim w tym wypadku jest AK na tym flopie, nie martwisz się wielkością pota, to ty jesteś agresorem w tym rozdaniu i w dodatku masz najprawdopodobniej najlepszą rękę ze wszystkich. Więc kontrola pota nie jest potrzebna.

Raise PF bardzo dobry, tak trzymać - agresywnie! I na takim flopie nie bać się - agresywnie również.

Pozdro
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Oczywiście to jest sytuacja bardzo ektremalna! Twój all-in byłby porządnym overbetem, ale w wypadku gdzie masz do zgarnięcia puli aż trzech klientów nie ma innego wyjścia. I to własnie ze względu na leżący flush draw i tylu graczy koniecznym jest włożyć całego stacka do puli. Nie będziesz tak zagrywał, w wypadku 1 callera PF, bo to niezbyt dobre.

Gdybyś nie trafił nic na flopie, to wtedy niestety bez cb i grasz c/c c/f zależy od tego ile ktoś by betnął.

Pozdro
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Ok, chyba zrozumiałem ;F
      Po chwili namysłu, tak też zrobiłem - wszedłem all-in od razu, ale przerżnąłem z TT od BB. Mam gościa już za-tag`owanego jako "ryba" :D