Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Poszukuję danych nt. stakingów

• Kubek1988
      Kubek1988
      Brąz
      na forum od: 03.12.2008 Posty: 246
      Cześć,
      Poszukuję jakiś zbiorczych danych na temat stakingów - zestawień (dane oferty, wyniki, liczba bankructw/kradzieży i inne). Dane te potrzebne są mi do napisania krótkiego opracowania o stakingu pokerowym na potrzeby koła naukowego i być może (zależy od opinii opiekuna naukowego koła na temat tekstu) krótkiego przedstawienia tematu na saminarium kół naukowych. Oczywiście mógłbym (co i tak zapewne zrobię dla uzupełnienia) przejrzeć wszystkie tematy z tego działu, lecz chyba nikt nie lubi wywarzać otwartych drzwi więc jeśli ktoś posiada takie zestawienie (choćby niewielkie) i chciałby je na ten cel udostępnić to bardzo bym prosił :f_drink: . Jeśli jest ktoś kto posiada sporo tego typu danych ale za darmo nie chciałby mi ich udostępnić to proszę o kontakt, mogę wdzięczność wyrazić przelewając na jakąś flaszeczkę...

Pozdrawiam
  • 7 odpowiedzi
    • Ziemni0k
      Ziemni0k
      Brąz
      na forum od: 02.05.2013 Posty: 910
      Na szybko udało mi się znaleźć tabelkę ze SCOOPów (MTT).
      Próbka nieduża, ale może się przyda. :f_drink:
    • ultrac
      ultrac
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 23.10.2012 Posty: 4 681
      Hej,

prsz
      Ilość stakingów na PokerStrategy zakończonych problematycznie, jest wbrew pozorom "w granicach błędu statystycznego" (choć oczywiście nikt nie umniejsza tego! marzeniem jest by było ich... zero!)

Niestety każdy taki staking wiąże się z jakimiś emocjami , i taki wątek ciągnie się przez pół roku po zakończeniu stakingu i są w nim coraz ostrzejsze posty. To dobrze tkwi w pamięci - trochę jak z lotami samolotem, dziesiątki tysięcy lotów na świecie zakończonych normalnie, nikt o nich nie pamięta - jeden wypadek rocznie, w pamięci tkwi. A ile było takich zakończonych problemem stakingów? Od 13 maja do 22 października (wtedy był robiony "przegląd") - 8 tematów z 215, czyli 4%! Z tych ośmiu tematów, zwroty uzyskali inwestorzy z co najmniej trzech.

Myślę jednak, że jeżeli potrzebujesz konkretnych danych, to powinieneś przejrzeć wszystko samodzielnie:f_frown:

Gdybyś był na tyle miły i podzielił się po wszystkim swoimi wynikami i wnioskami, byłoby super.

Pozdro

U.
    • Kubek1988
      Kubek1988
      Brąz
      Jeżeli wyjdzie z tego coś konkretnego, to jak najbardziej się podzielę :) Z przejrzeniem tematów jest o tyle problem, że o ile dane ofert są łatwo dostępne (zawsze na 1 stronie oferty praktycznie :) ) to z wynikami różnie - nieraz tematy wielostronicowe, zdarza się bez podsumowań (czasem są w wątku o ofercie, czasem w raillingu bodajże), ogólnie trudno to zebrać jakoś sensownie do kupy dlatego wyszła moja prośba do inwestorów którzy takie zapiski na bieżąco, na własne potrzeby prowadzą :)

Edit. Oczywiście dziękuję Wam za zainteresowanie i pomoc! :f_drink:
    • wlod4000
      wlod4000
      Brąz
      na forum od: 06.04.2010 Posty: 2 232
      Mam w google docs arkusze z 2012 r, kilkaset inwestycji, jak się w tym połapiesz to mogę udostepnić
    • Kubek1988
      Kubek1988
      Brąz
      Byłbym bardzo bardzo wdzięczny! wysyłam zapro
    • wlod4000
      wlod4000
      Brąz
      na forum od: 06.04.2010 Posty: 2 232
      Nie ma sprawy, jak zrobisz dzięki temu karierę naukową to postawisz flaszeczkę :)
      A tak swoja drogą jakie koło naukowe może interesować się stakingiem? Jakieś socjologiczne badania dlaczego ludzie powierzają swoją kasę zupełnie nieznajomym, w dużej części hazardzistom, licząc na ich uczciwość i bardzo niepewny zysk? :)
    • Kubek1988
      Kubek1988
      Brąz
      Kariery naukowej to może nie, bo naukowo się realizuję obecnie w zupełnie innej dziedzinie (ichtiologia) a oprócz tego robię mgr z ekonomii i działam w Kole Naukowym Inwestorów - i właśnie sobie wymyśliłem że przedstawienie stakingu jako alternatywnej formy inwestowania w czyjeś umiejętności na seminarium kół naukowych może być ciekawe, na pewno nie oklepane i na pewno dostanę masę pytań jeśli to przejdzie, w sumie to dobrze :D Nie jest w każdym razie jakieś mega poważne wystąpienie, ale może przy okazji przyczynię się do lepszego postrzegania pokera wśród ekonomistów :)