Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] Podsumowanie treningu NL10 SSS 07.01.08

• magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Witam!!

Tradycyjnie kilka najciekawszych rozdan z jak udanego ostatniego treningu:) :) :)

**********ZAGRANIE I*********

ZGARNIAMY LIMPY NA AS J AS Q 77 88

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with Q:heart: , A:club:
      UTG+2 calls $0.10, MP1 calls $0.10, MP2 folds, MP3 calls $0.10, CO folds, BU calls $0.10, Hero raises to $0.80, 5 folds.

Rece ktore najczesciej gramy z konca nie sluza tylko do tego aby wygrywac all iny ale rowniez do tego ze wielokrotnie uda nam sie zebrac wiele BB od osob ktore limpuja a potem wachaja sie sprawdzic nasze wysokie podbicie!! W tym przypadku otrzymalem reke ktora gra sie rowniez ze srodkowej pozycji ale pamietajcie ze moje rozwazania tycza sie rowniez takich rak jak As J 77 88, nie mozna wachac sie podbijac nie podbitej puli z takimi rekoma. Czesto slysze ze ludzie mowia ze te rece sa nie oplacalne kiedy w puli jest wielu zawodnikow, te rece rozgrywane ZAWSZE poprawnie sa oplacalne ale trzeba grac zawsze tak samo i nie wachac sie ich podbijac!!Tutaj podbijam standardowo wszyscy folduja a ja wygrywam az 5,5 BB nawet gdyby mnie ktos sprawdzil to nadal mam duze szanse na zwyciestwo. NIE WOLNO bac sie grac takich kart!! Co jesli zostaneimy sprawdzeni spojrzcie na kolejne zagranie...

Final Pot: $1.30

**********ZAGRANIE II**********

AS Q zawolane nasze podbicie

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)       
      Position:
      Stack
      UTG+1:
      $8.22
      Hero:
      $2

0.05/0.15 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with A:spade: , Q:club: . CO posts a blind of $0.15.
      UTG+1 calls $0.10, 4 folds, CO checks, BU calls $0.10, SB calls $0.05, Hero raises to $0.80, UTG+1 calls $0.70, 3 folds.

Teraz podobny przyklad tylko tym razem po moim standardowym podbiciu 4*BB+3*BB (za limperow) ktore mialo na celu szybkie wygranie rozdania okazuje sie ze zostaje zawolany przez jednego przeciwnika i co dalej...

Flop: ($1.95) A:heart: , J:heart: , 2:club: (2 players)
      Hero bets $1.20 (All-In), UTG+1 calls $1.20.

W tym przypadku moja sytuacja jest idealna mam made hand (pamietajcie ze jezeli byliscie agresorami to kazda top pair daje nam made hand!!) gram all in poniewaz mojstack jest mniejszy od 150% puli co jesli by tak nie bylo, oczywiscie wykonal bym CB.

Jezeli nie bedziecie sie wachac i bedziecie rozgrywac takie rece jak pokazalem w tym zagraniu i zagraniu I to jestem pewien ze wsyztsko bedzie ok (to samotyczy sie AS J 77 88) NIE WOLNO sie wachac te rece maja sile ktora moze wygrac kazde rozdanie!!

Turn: ($4.35) 7:heart:
      River: ($4.35) 7:spade:

Final Pot: $4.35

**********ZAGRANIE III*********

OVERPAIR Z JEDNOKOLOROWYM FLOPEM

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)     
      Position:
      Stack
      MP1:
      $4.22
      Hero:
      $2.46

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is MP3 with K:diamond: , K:heart:
      MP1 calls $0.10, MP2 folds, Hero raises to $0.50, 4 folds, MP1 calls $0.40.

KK rozgrywam standardowo tj 4*BB+BB za limpera wchodze z jednym przeciwnikiem na flopa.

Flop: ($1.15) 6:club: , 3:club: , 5:club: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $1.96 (All-In), MP1 folds.

Tuataj zadki przypadek wypada jednokolorowy flop, dotego bardzo ciasny, mam mocna pare ale ta sytuacja bardzo szybko sie moze zmienic, dlatego bardzo ekstremalnie musze chronic moja reke!! pomimo ze moj stack jest wiekszy od 150% odrazu zagrywam all in!!Zalecam tak rozgrywac takie uklady!!

Final Pot: $3.11

**********ZAGRANIE IV*********

SET As As

Position:
      Stack
      Hero:
      $1.79
      UTG+2:
      $2.51

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is UTG+1 with A:diamond: , A:spade:
      Hero raises to $0.40, UTG+2 calls $0.40, 7 folds.

As As zagrywam jak przystalo kazdemu profesjonaliscie :) :) :) tj podbiciem na flopa wchodze z jednym przeciwnikiem.

Flop: ($0.95) 9:spade: , A:club: , J:club: (2 players)
      Hero checks, UTG+2 bets $0.10, Hero calls $0.10.

tutaj trafiam set,z jednym przeciwnikiem na flopie zakladam ze nie ma on draw do koloru tak wiec mam top set na srednio skordynowanym flopie postanawiam zwolnic daje check a nastepnie wolam do podbicia.

Turn: ($1.15) T:diamond: (2 players)
      Hero bets $1.29 (All-In), UTG+2 calls $1.29.

Na turnie moj uklad sciesnia sie z tego powodu nie pozostaje mi nic innego jak agresywnie podbijac jako ze moj stack jest zblizony jest do puli gram all in (gdyby uklad sie nie sciesnil i tak bym podbijal tylko ze o 2/3 puli)

River: ($3.73) 6:spade:

Final Pot: $3.73

*********ZAGRANIE V**********

DRAW Z BB

Position:
      Stack
      CO:
      $8.94
      Hero:
      $1.95
      SB:
      $1.55
      MP3:
      $11.52
      MP1:
      $2.37

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is BB with 8:diamond: , T:club:
      MP1 calls $0.10, MP2 folds, MP3 calls $0.10, CO calls $0.10, BU folds, SB calls $0.05, Hero checks.

Do gry wchodze tylko dlatego ze siedzialem na BB, normalnie oczywiscie nie zagral bym tego ukladu!!

Flop: ($0.50) 7:spade: , 9:spade: , 2:heart: (5 players)
      SB checks, Hero checks, MP1 checks, MP3 checks, CO checks.

Na flopie dostaje draw do strita ale mam wielu oponentow i nie mam pozycji gram zgodnie z zasada ze skoro nie bylem agresorem to drawy gram pasywnie!!

Turn: ($0.50) 6:diamond: (5 players)
      SB checks, Hero bets $0.30, 3 folds, SB calls $0.30.

na turnie moj strit dochodzi w tedy nie zostaje mi nic innego jak podbijac i budowac pule!!Podbijam w granicach 2/3 potu

River: ($1.10) T:diamond: (2 players)
      SB bets $1.15 (All-In), Hero calls $1.15.

moja agresje kontynuluje na river grajaz z amde hand odrazu all in!!

Final Pot: $3.40

**********PODSUMOWANIE*********

Trening dosc udany oby jak najwiecej takich, zapraszam serdecznie na kolejne treningi. Jesli macie jakies watpliwosci to smialo pytajcie!!

Pzdr magic83!!
  • 5 odpowiedzi
    • paulussus
      paulussus
      Black
      na forum od: 01.12.2007 Posty: 631
      Mogles jeszcze wrzucic ten przypadek o ktory sie pytalem pod koniec treningu. Kiedy to byles z jednym przeciwnikiem na flopie i miales trasha ( chyba AQ wtedy na rece) i zagrales continuation bet 2/3 puli podczas gdy pula nadawala sie do wejscia ALL IN.
    • magic83
      magic83
      Brąz
      hmm

Z tego co pamietam to sytuacja wygladala tak

HERO is CO with As : Q: (stack2,4$)

UTG+1 call 0.10$ MP2 call 0.10$ Hero raise 0.60$ UTG+1 fold MP2 call 0.50$

FLOP: 2: 7: J: (pot=1,45$ moj stack=1,90$)

MP2 check

Teraz byla moja akcja ja podbilem o 2/3 ze wzgledu na to ze moj eprzeciwnik nacisnol check a ja bylem agresorem musze wykonac CB, potem zostalem zapytany dlaczego nie all in w koncu moj stack byl mniejszy od 150% puli, a to nie o to chodzi. Jak ustalamy wielkosc podbicia CB??

Bylismy agresorami jeden przeciwnik ktory nie wykonuje akcji lub my jestesmy pierwsi do podbicia.

*Jezeli nasz stack jest wiekszy od PULI (nie od jej 150% ja nie mam made hand ale trash hand) to robimy cb w wysokosci 2/3 puli

*jezeli nasz stack jest mniejszy od puli w tedy robimy all in!!( mniejsze podbicie nie mialo by zadnego znaczenia dla naszego przeciwnika po co nam na rece 2-3BB)

Z tego co pamietam o to chodzilo jak sie gdzies pomylilem daj znac!!

Pzdr!!
    • paulussus
      paulussus
      Black
      na forum od: 01.12.2007 Posty: 631
      Tak chodzilo o to, dzieki!
    • kfas
      kfas
      Srebro
      na forum od: 18.05.2007 Posty: 4 733
      Nie bales sie w ostatniej sytuacji [ze stritem], ze koles moze miec dame?

Ostatnio wtopilem 10$ jak gralem z jednym kolesiem i na stole byl 789TJ, na river dalem all-ina koles sprawdzil, ja mialem AQ a on KQ n/c
    • magic83
      magic83
      Brąz
      musial by miec Q8 gdybym mial uwazac na cos takiego to w sumie nie powinnienem grac wogole w pokera:) :) :) z tego co pamietam uznalem ta T na river za srednia karte mogla wypasc lepsza ale zdarzalo mi sie wolac i przzebijac w gorszych sytuacja ta byla calkowicie wporzadku!!

Czasem tez sie najem strachu:) :) :)

ps. w twojej sytuacji tez bym sie nie zawachal i zawolal!!