Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

HUD w PokerTracker jak w HM (SH + FR) + dodatki

• boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      Napisane przez dlrzz
      Napisane przez StoneCutter
      da sie w jakis sposob ogarnac wlasne statystyki na tym popupie?
      Nie rozumiem za bardzo pytania ?(
      To odpowiem za ciebie ;)
      Nie nie da się.
      replayer w PT3 pokazuje twoje statystyki tylko z jednego stolika a nie od poczatku.
    • musashi87
      musashi87
      Złoto
      na forum od: 14.03.2008 Posty: 11 847
      Napisane przez boxer82
      Napisane przez dlrzz
      Napisane przez StoneCutter
      da sie w jakis sposob ogarnac wlasne statystyki na tym popupie?
      Nie rozumiem za bardzo pytania ?(
      To odpowiem za ciebie ;)
      Nie nie da się.
      replayer w PT3 pokazuje twoje statystyki tylko z jednego stolika a nie od poczatku.
      Da się ale musisz w tym celu spreparować henda w którym nie ty jesteś Hero tylko jakiś iksiński a Ty jego przeciwnikiem. i zimportować do PT3
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Napisane przez musashi87
      Da się ale musisz w tym celu spreparować henda w którym nie ty jesteś Hero tylko jakiś iksiński a Ty jego przeciwnikiem. i zimportować do PT3
      Ale jak chcesz zrobić tak z próbką na przykład 100 tys. rąk?
    • musashi87
      musashi87
      Złoto
      Napisane przez dlrzz
      Napisane przez musashi87
      Ale jak chcesz zrobić tak z próbką na przykład 100 tys. rąk?
      PT3 pokazuje dla HERO statystyki tylko wybranej sesji.
      Sęk w tym by zimportować rozdanie w którym nie ty jesteś HERO wystarczy jedno a potem puścić je w replayerze. Najlepiej ustawić je też z data np 01.01.2020

np
      oryginał:
      PokerStars Game #64932246386: Hold'em Limit ($0.50/$1.00 USD) - 2011/07/23 2:12:36 CET [2011/07/22 20:12:36 ET]
      Table 'Sinon III' 6-max Seat #2 is the button
      Seat 2: JA ($12 in chips)
      Seat 3: LEVITATED1 ($94.65 in chips)
      Seat 4: elvismichal ($19.40 in chips)
      Seat 6: lizzy1971 ($26.75 in chips)
      LEVITATED1: posts small blind $0.25
      elvismichal: posts big blind $0.50
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to JA [6h Kh]
      lizzy1971: folds
      JA: raises $0.50 to $1
      Joker4691 joins the table at seat #5
      LEVITATED1: folds
      elvismichal: folds
      Uncalled bet ($0.50) returned to JA
      JA collected $1.25 from pot
      *** SUMMARY ***
      Total pot $1.25 | Rake $0
      Seat 2: JA (button) collected ($1.25)
      Seat 3: LEVITATED1 (small blind) folded before Flop
      Seat 4: elvismichal (big blind) folded before Flop
      Seat 6: lizzy1971 folded before Flop (didn't bet)

zmodyfikowane:

PokerStars Game #999999999999: Hold'em Limit ($0.50/$1.00 USD) - 2020/07/23 2:12:36 CET [2020/07/22 20:12:36 ET]
      Table 'Sinon III' 6-max Seat #2 is the button
      Seat 2: IKSINSKI ($12 in chips)
      Seat 3: JA ($94.65 in chips)
      Seat 4: elvismichal ($19.40 in chips)
      Seat 6: lizzy1971 ($26.75 in chips)
      JA: posts small blind $0.25
      elvismichal: posts big blind $0.50
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to IKSINSKI [6h Kh]
      lizzy1971: folds
      IKSINSKI : raises $0.50 to $1
      Joker4691 joins the table at seat #5
      JA: folds
      elvismichal: folds
      Uncalled bet ($0.50) returned to IKSINSKI
      IKSINSKI collected $1.25 from pot
      *** SUMMARY ***
      Total pot $1.25 | Rake $0
      Seat 2: IKSINSKI (button) collected ($1.25)
      Seat 3: JA (small blind) folded before Flop
      Seat 4: elvismichal (big blind) folded before Flop
      Seat 6: lizzy1971 folded before Flop (didn't bet)

zapisuje zmodyfikowanego handa w pliku txt
      robie manual import
      poczym wyszukuje tego henda (wyszukuje sobie gracza o nicku IKSINSKI i puszczam w replayerze jego jedyną rękę) i mam swoje statystyki
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Sprawdzę, ale jeśli działa to naprawdę dobra robota z tym :f_thumbsup:

EDIT: Działa, dzięki za wytłumaczenie tego
    • musashi87
      musashi87
      Złoto
      Napisane przez dlrzz
      Sprawdzę, ale jeśli działa to naprawdę dobra robota z tym :f_thumbsup:
      u mnie działa więc myśleże u innych też.
      Jak chcesz mieć statystyki tylko z danego limitu
      trzeba mieć włączone w hud options "stats from current cash limit only" i zimportować zmodyfikowaną rękę z limitu który Cię interesuje.

Tak samo w hud options mozna ustwaić "statistic from last XXX hands)
      czyli jak chcesz zobaczyć np ostatnie 25k rozdań wpisujesz sobie 25000 i masz statystki zostatnich 25k rozdań.

Jeden mankament hud troche długo się ładuje w replayerze przy statystykach rzędu 100k hendów ale poczekasz minutkęi się pojawi na pewno ;)
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Naprawdę super, myślę, że wielu graczom z PS przyda się taka rzecz :D A ja od rana kombinowałem, w jaki sposób wrzucić ten hud w zakładkę reports :P

Zaraz zrobię jakiś spis treści na pierwszej stronie, żeby można było łatwiej poruszać się po tym wątku.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      da się przywrócić statystyki z działu: Configure->Configure Stats->Holdem Cash Player Statistics-> zakładka Columns?
      Niestety po usunięciu i ponownym zaimportowaniu "Popup.pt3hudgroup" ani również po reinstalacji PT3 statystyki nie wracają i nie wyświetla mi statów dotyczących 3beta :(

• dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Napisane przez siweq86
      da się przywrócić statystyki z działu: Configure->Configure Stats->Holdem Cash Player Statistics-> zakładka Columns?
      Niestety po usunięciu i ponownym zaimportowaniu "Popup.pt3hudgroup" ani również po reinstalacji PT3 statystyki nie wracają i nie wyświetla mi statów dotyczących 3beta :(

Zaraz wrzucę Ci te staty.

link

EDIT: Napisz czy jest ok teraz
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Wybacz, że tak długo. Zaimportowałem, nie działało. Zrobiłem update cache dalej nie działało. Usunąłem ręcznie staty z huda i wrzuciłem je ponownie i zaczęło działać :)

Teraz wszystko śmiga.
      Aby housekeeping działał trzeba było usunąć jedną z podwójnych statystyk (tą z dużych liter) dla:
      cnt_p_3bet_xx
      cnt_p_3bet_fold_xx
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Napisane przez siweq86
      Wybacz, że tak długo. Zaimportowałem, nie działało. Zrobiłem update cache dalej nie działało. Usunąłem ręcznie staty z huda i wrzuciłem je ponownie i zaczęło działać :)

Teraz wszystko śmiga.
      Aby housekeeping działał trzeba było usunąć jedną z podwójnych statystyk (tą z dużych liter) dla:
      cnt_p_3bet_xx
      cnt_p_3bet_fold_xx
      To dobrze, że sobie poradziłeś :f_thumbsup:
    • mmj24
      mmj24
      Brąz
      na forum od: 06.01.2009 Posty: 427
      siema

mam male pytanko dotyczace staty fold to 3bet - co ona dokladnie oznacza ?

wczesniej kozystalem w PT3 ze staty fold to 3bet PF i mialem na poziome 75% teraz po wrzuceniu waszego huda mam 60% o co kaman ?

ps kawal dobrej roboty odwaliliscie z ta podmianka :) graty
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Napisane przez mmj24
      siema

mam male pytanko dotyczace staty fold to 3bet - co ona dokladnie oznacza ?

wczesniej kozystalem w PT3 ze staty fold to 3bet PF i mialem na poziome 75% teraz po wrzuceniu waszego huda mam 60% o co kaman ?

ps kawal dobrej roboty odwaliliscie z ta podmianka :) graty
      Cześć i dzięki :)

Zmiana jest spowodowana tym, że ten fold to 3bet jest bardziej dokładny, bo oblicza tylko sytuację, w której gracz pierwszy raisował i natknął się na 3bet. fold to 3bet + 4bet statystyki i możesz lepiej określić jego range. W tym pokertrackerowskim odpowiedniku fold to 3bet PF zlicza też sytuacje, w której na przykład gracz UTG otwiera, Button 3betuje, a ty siedzisz na small blindzie z 72o i pasujesz do 3beta.

W sumie boxer82 dokładniej wytłumaczył :P
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      DFoold to 3- bet oznaczała że grałeś fold do 3-beta bez względu na to kto był agresorem np:
      EP bet
      MP raise (3-bet)
      BTN (TY) fold

oraz
      Ep (ty) bet
      MP raie (3-bet)
      EP (TY) fold

Obydwa przekłady zliczała jako twój fold to 3-bet
      natomiast po zmianie (zresztą wprowadzonej równiez pprzez PT3) statystyka liczy fold to 3-bet w sytuacji gdy grałeś bet jako pierwszy czyli tylko

Ep (ty) bet
      MP raie (3-bet)
      EP (TY) fold
    • mmj24
      mmj24
      Brąz
      na forum od: 06.01.2009 Posty: 427
      czyli najlepsza stata w PT3 dotyczaca 3beta jest fold pf facing 3bet after first rasie tak ?
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      tak
    • CainBlleetharn
      CainBlleetharn
      Brąz
      na forum od: 20.06.2011 Posty: 466
      Witam,
      końcówkę września miałem dość burzliwą + trzeba było coś grindować :) także trochę mnie tu nie było. A widzę że się dzieje i zainteresowanie topiciem rośnie (very nice).
      Wstępnie obczaiłem popup FR i na pierwszy rzut oka wygląda ok. Trzeba się będzie jeszcze skrupulatnie temu przyjrzeć, bo to normalnie nie możliwe że się tam wszystko dobrze liczy w pierwszej wersji ;)
      Staty pokazujące zyskowność zagrań = sick!!! Takie coś mi się marzyło, na prawdę ekstra.

Od jutra pewnie zacznę w tym dłubać żeby wystrugać coś na własne potrzeby. Chyba czeka mnie reinstall PT, bo w pieprzonym trailu skoro nie można dodać statów, to i nie można ich usunąć :ayfkm: i mam blue staty z 6max i FR i nie wiem które to które (f**kin crap!).

I na koniec grad pytań po burzliwych przemyśleniach. A mianowicie dlrzz (przydałoby się w tym nicku parę samogłosek :P ) czy taki popup FR będzie działał na 6max, czy raczej masz 2 róże i sobie włączasz zależnie od tego na jakich grasz stołach?
      Drążąc dalej co się dzieje jak gram stół FR (9max) ale nie ma na nim max graczy tylko np. 7? Które pozycje nie są "aktywne". W historii rąk widziałem np. że dla 4 graczy było ofc sb i bb dalej btn i utg. A jak to się liczy dla statów. Co się dziej np w HU (table fr) gdzie jeden gracz jest zarówno sb jak i dealerem ???
      No i ofc najważniejsze czy da się zrobić tak żeby pt pokazywał tylko te ręce które były rozegrane przy takiej samej (podobnej) liczbie graczy? Czyli np mamy 200 handów na przeciwnika z czego przykładowo 150 rozegranych na pełnym stole (powiedzmy od 7-9 graczy było w tych rozdaniach) i dalej 50 rąk z HU (ofc nadal taki sam stół -> FR tyle że nie zapełniony). I czy da radę zrobić tak że gdy będziemy z tym villainem grać HU (choć stół będzie FR) to będzie wyświetlało tylko te 50 handów, a jak na stole będzie więcej osób to wyświetli nam te pozostałe 150 hands a tych 50 z HU już nie?

Pozdrawiam.
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Siemka, jak zwykle dzięki za dobre słowa :)

Napisane przez CainBlleetharn
      Od jutra pewnie zacznę w tym dłubać żeby wystrugać coś na własne potrzeby. Chyba czeka mnie reinstall PT, bo w pieprzonym trailu skoro nie można dodać statów, to i nie można ich usunąć :ayfkm: i mam blue staty z 6max i FR i nie wiem które to które (f**kin crap!).
      No to, co do tych statów: BTN CO HJ SB i BB nigdy nie zmieniają się, niezależnie od FR czy SH, więc z tych statów można korzystać do woli. Jeszcze jedna sprawa co do statystyk nazwanych HJ i MP - rozpisałem się trochę dużo na początku, ale poźniej usunąłem i myślę, że lepiej to zobrazuje takie zestawienie:

MP/HJ/UTG oznaczają nie pozycję ale nazwę statystyk
      "MP"/"HJ"/"UTG" oznaczają pozycje

Dla popupu SH:
      - MP to pozycja "MP"
      - HJ to pozycja "MP" (w niektórych statach zamiast MP jest dopisek HJ, ale to dlatego, że przerabiałem je z repository na stronie pt3 i nie chciałem już zmieniać nazw - to nic nie zmienia, ludzie używają jednej i drugiej nazwy)
      - UTG oznacza "UTG"

Dla popupu FR:
      - MP (bez dopisku - FR) to pozycja "HJ" (dlatego że wzięta z popupa SH)
      - HJ (bez dopisku - FR) to pozycja "HJ" (dlatego że wzięta z popupa SH)
      - MP - FR to pozycja "MP"
      - HJ - FR to pozycja "MP"
      - UTG - FR to pozycja "UTG"

Reasumując: Oznakowania " - FR" oznacza nie jedną pozycję, a grupę pozycji, bo jest kilka pozycji UTG i kilka MP we FR. Reszta pozostaje bez zmian.

czy taki popup FR będzie działał na 6max, czy raczej masz 2 róże i sobie włączasz zależnie od tego na jakich grasz stołach?
      Ja sam posiadam dwa różne, aczkolwiek z popupem z FR możesz wejść na 6max. Jedyna zmiana będzie taka, że pozycja UTG w SH będzie zapisywana w tabelce "MP".
      Jest to spowodowane tym, że jest wyszczególniona dodatkowa pozycja HJ (którą w popupie SH nazwałem MP), a przez to trzecia pozycja na stole od BTNa (albo po prostu pierwszy gracz do działania w SH) będzie nazywany MP na stole z 6 graczami, używając Popupa FR. Wziąłem to w quote, bo może Ci zamieszać trochę w głowie, a najważniejsze jest tylko to ostatnie zdanie przed quotem
      Drążąc dalej co się dzieje jak gram stół FR (9max) ale nie ma na nim max graczy tylko np. 7? Które pozycje nie są "aktywne".
      Wg tego, co napisał mi boxer82, pozycje wczesne przestają być aktywne pierwsze. Dla dziesięciu graczy masz 2 na blindach, 1 btn, 1 co, 1 hj, 2 mp, 3 utg. Dla dziewięciu graczy masz 2 na blindach, 1 btn, 1 co, 1 hj, 2 mp, 2 utg itd.

W historii rąk widziałem np. że dla 4 graczy było ofc sb i bb dalej btn i utg.
      Szczerze jestem zdziwiony, bo zamiast UTG powinno być CO. Możesz sprawdzić jeszcze raz i ew. przesłać screena tutaj?

Co się dziej np w HU (table fr) gdzie jeden gracz jest zarówno sb jak i dealerem ???
      Szczerze to nie sprawdzałem. Ale patrząc na Expressions, wydaje mi się, że możliwa jest jedna z trzech sytuacji:
      - BB i SB będzie zapisywało tylko statystyki
      - BB i BTN będzie zapisywało
      - będzie zapisywało dla BB oraz SB i BTN, z czego SB=BTN, więc będą one takie same
      Nie jestem pewien, jak jest z tymi headsupami. Bardzo możliwe, że pokertracker3 nie ma możliwości odosobnego zbierania danych z różnych gier. Dla niego cash może być zawsze cashem. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to w Configure HUD -> Ostatnia zakładka HUD Options zaznacz "Stats from current Cash limit only", spróbuj włączyć w replayerze huda i zobaczyć czy działa.

No i ofc najważniejsze czy da się zrobić tak żeby pt pokazywał tylko te ręce które były rozegrane przy takiej samej (podobnej) liczbie graczy? Czyli np mamy 200 handów na przeciwnika z czego przykładowo 150 rozegranych na pełnym stole (powiedzmy od 7-9 graczy było w tych rozdaniach) i dalej 50 rąk z HU (ofc nadal taki sam stół -> FR tyle że nie zapełniony). I czy da radę zrobić tak że gdy będziemy z tym villainem grać HU (choć stół będzie FR) to będzie wyświetlało tylko te 50 handów, a jak na stole będzie więcej osób to wyświetli nam te pozostałe 150 hands a tych 50 z HU już nie?
      To już raczej pytanie nie do mnie, tylko do supportu PT3 :P A może ktoś inny, kto to czyta, wie czy da się tak zrobić i odpowie?

Ogólnie to niedługo wrzucę dodatkowo kilka dodatków do zakładki "Reports", która jest strasznie rzadko używana przez kogokolwiek, a może naprawdę przydać się :P

Pozdrawiam
    • CainBlleetharn
      CainBlleetharn
      Brąz
      na forum od: 20.06.2011 Posty: 466
      Ok, całe popołudnie nad tym myślałem i wydaje mi się że już to w 100% rozumiem.
      Kluczowy w tym był sposób opisu pozycji gracza w PT. I tak, jest tam jakaś zmienna i dla BTN przyjmuje wartość 0, a dla kolejnego gracza na prawo od BTN zwiększa się o 1. Czyli CO=1, HJ=2 ... itd. Natomiast dla BB będzie zawsze 8 a dla SB 9 (niezależnie od liczby graczy) taki info można znaleźć na forum PT (jest 10 wartości bo są jeszcze stoły FR 10max).

Czyli jak robisz sobie statystykę dla konkretnej pozycji to na początku musi ona sprawdzać wartość tej zmiennej. Dla FR 9max mamy pozycje: UTG, UTG+1, MP, MP+1, LP(HJ), CO, BTN, SB, BB. Z czego w popupie UTG i UTG+1 są liczone razem w statystyce EP oraz MP i MP+1 też razem w statystyce MP. Zakładamy że gracz robi limp i teraz np. jeśli wartość zmiennej opisującej pozycję będzie 3 lub 4 to zwiększy się statystyka limp w kolumnie MP.
      I teraz dużo rzeczy robi się jasne :)
      No to, co do tych statów: BTN CO HJ SB i BB nigdy nie zmieniają się, niezależnie od FR czy SH
      To kumam.
      Dla popupu FR:
      - MP (bez dopisku - FR) to pozycja "HJ" (dlatego że wzięta z popupa SH)
      - HJ (bez dopisku - FR) to pozycja "HJ" (dlatego że wzięta z popupa SH)
      - MP - FR to pozycja "MP"
      - HJ - FR to pozycja "MP"
      - UTG - FR to pozycja "UTG"
      Dwie pierwsze linie też są jasne.
      MP-FR to nowy stat który jak rozumiem zlicza staty dla MP i MP+1 razem.
      HJ-FR analogicznie jak w SH to jest to samo co MP-FR tylko to przerabiałeś i tak już została nazwa?
      UTG - FR też nowy stat, zlicza akcje UTG oraz UTG+1 (kolumna EP w popupie).

Daje screena:
      Uploaded with ImageShack.us

Ale imo to jest źle opisane i lepsze by tu było CO. Bo przecież w pozycji jedyne co się liczy to liczba graczy którzy podejmują akcję po nas! Choć w praktyce występuję na pewno czynnik psychologiczny i będzie widać różnice w grze CO gdy wszyscy przed nim spasują (pełny stół 9 graczy) VS sytuacja gdy zagrywa pierwszy w rozdaniu (4 graczy przy stole). Ale to już inny temat.

Także looknij dlrzz czy dobrze to rozumiem. No i dzięki za cierpliwość i pozdrawiam.

PS Razem z tą to będzie 9 edycja :facepalm: się namęczyłem żeby screena w spoiler ładnie wepchnąć, hate BBCode! X(
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Co do quotów to wszystko dobrze zrozumiałeś :P Co do screena: to już jest wymysł PT3 i nie ma to nic wspólnego ze statami, tak po prostu (najprawdopodobniej) nazwali tę pozycję dla 4 osobowej gry. Statystyki będą dobrze liczone :)

Pozdro :f_thumbsup: